ارتودنسی

10 تا از بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران❤️【سال1403】⚡

اختلالات فکی روی سلامت دندان ها تاثیر گذاشته و منجر به نامنظمی و ناهنجاری آن ها می شود. نامرتبی دندان ها، کارکرد آن ها را تحت شعاع قرار داده و پس از مدتی مشکلات لثه را هم به وجود می آورد. به همین خاطر افرادی که ناهنجاری های دندان و فکی دارند باید برای درمان اقدام نمایند. درمان با بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران به بهبود وضعیت سلامت و ظاهر افراد کمک می کند. از مهم ترین فواید درمان ارتودنسی در نوجوانان رشد اجتماعی و تعاملات می باشد. با دندانپزشکا همراه شوید.

بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران کیست؟

اولین اقدام برای درمان ناهنجاری های فک، دهان و دندان ها یافتن یک دندانپزشک خوب است. به همین خاطر است که باید ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران را شناخت. ارتودنتیست کسی است که تشخیص و درمان بیماری ها و بی نظمی های دهان و دندان را برعهده دارد. در واقع این دندانپزشک با هدف بهبود عملکرد دندان و فک اقداماتی را انجام می دهد که روی ظاهر فرد تاثیرات مثبتی می گذارد.

دندانپزشک عمومی پس از گذراندن دوره های آموزشی خود برای دریافت تخصص باید سه سال زمان صرف کند تا مهارت هایش را در بعد تخصصی تر و کارآمدتر به کار بگیرد. متخصص بودن تنها به داشتن مدرک تخصص نیست. بلکه باید توانایی هایی داشت که در راستای درمان بیماران موثر و کمک کننده باشد. شناخت انواع ناهنجاری ها، روش های درمان موجود، فواید و عوارض، تکنیک ها و اصول درمانی، جراحی ها و محدودیت ها مهارت های یک متخصص ارتودنسی است.

دندان های کج و نامرتب به مرور زمان باعث ایجاد آسیب های پریودنتال شده و لثه را تخریب می کند. چرا که دندان ها در موقعیت درست خود قرار نگرفته و عملکرد معیوب دارند. بهترین دکتر ارتودنسی در شمال تهران گاهی با مشارکت جراحان فک و صورت به درمان اختلالات فک و دندان ها می پردازد. صبر، دانش، توانمندی، مدیریت بحران، تشخیص درست، درمان موثر، خطای کم تر و بازدهی بیش تر از ویژگی های یک ارتودنتیست خوب است.

بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران کیست؟

آشنایی با ناهنجاری های فک، دهان و دندان ها

 • جلوزدگی فک یکی از ناهنجاری های فک و دندان ها است. در این نوع اختلال دندان های جلویی فرد ب سمت بیرون متمایل شده و ظاهر ناپسندی ایجاد می کند.
 • عقب ماندگی فک از پایین بودن فک پایین سرچشمه می گیرد. دندان های آسیا هر دو فک در عقب ماندگی فک روی یک دیگر قرار گرفته اما به سمت داخل دهان کشش و انحراف دارند.
 • افرادی که دندان های شان به خوبی روی هم قرار نمی گیرند؛ از انحرافات فکی رنج می برند. خط مرکزی دندان های جلویی فک بالا و پایین در یک راستا قرار نمی گیرند.
 • زمانی که دندان های پیشین فک روی هم منطبق نشده اما آسیاهای فکین روی یک دیگر قرار دارد، عدم هم پوشانی دندان ها رخ داده است. در این ناهنجاری دهان همیشه باز می ماند. البته که بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران قابلیت درمان را دارد.
 • دندان هایی که با یک دیگر فاصله دارد، یکی دیگر از ناهنجاری های دندان ها به شمار می رود.
 • روی هم قرارگیری دندان ها به علت کوچکی فک یا بزرگی دندان می باشد.
 • چرخش دندان ها به ناهنجاری گفته می شود که دندان ها در جای درست خود قرار نداشته و تاج به یک سمت متمایل شده است.
 • ارتفال غیرعادی دندان های پیشین فک که منجر به فرو رفتن دندان های پیشین فک پایین در سقف دهان می شوند را اوربایت می نامند.
 • آندربایت به دندان های پیشین بیرون زده فک پایین گفته می شود.
 • کراس باید حالتی است که تعدادی از دندان های فک بالا به شکل نامنظم و نادرستی روی دندان های فک پایین قرار دارند.

10 تا از بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران را بشناسید!

دکتر گلناز نحوی

دکتر گلناز نحوی

سرکار خانم نحوی متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک بوده و از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. ایشان رتبه برتر آزمون ورودی تخصص بوده و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا می باشد. دکتر گلناز نحوی دارای بورد تخصصی ارتودنسی می باشد. ایشان ده ها مقاله و کتاب در زمینه ارتودنسی به جامعه دندانپزشکی ارائه کرده است.

خدمات:

 • ارتودنسی نوجوانان
 • جراحی های فک
 • درمان کراس بایت و اوربایت

آدرس: تهران، تقاطع جردن، میرداماد

دکتر مرتضی مینا

دکتر مرتضی مینا

آقای مینا دارای شماره نظام 132634 بوده و از بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران شناخته می شود. ایشان فردی جدی و دقیق در کار بوده و درمان های زیادی را انجام داده اند. رضایت اکثریت مراجعه کنندگان نشان از مهارت و خبرگی این ارتودنتیست است.

خدمات:

 • جراحی های دندان نهفته
 • ارتوپدی فک و درمان اختلالات
 • ارتودنسی پیشگیرانه و درمانی نوجوان

آدرس: تهران، چهارراه فرمانیه، تقاطع پاسداران، جنب بانک شهر، پلاک 1، طبقه 2، واحد 6

دکتر الهام هرمزی

دکتر الهام هرمزی

خانم هرمزی دارای تخصص ارتودنسی بوده و بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران به حساب می ایند. ایشان سابقه کاری حرفه ای داشته و عضو هیئت علمی هستند. دکتر الهام هرمزی پروانه طبابت خود را به شماره 140294 از سازمان نظام پزشکی اخذ نموده اند.

خدمات:

 • ارتودنسی کاموفلاژ
 • درمان ناهنجاری های دندان و فک
 • ارتودنسی ثابت کودک، نوجوان و بزرگسال

آدرس: تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، جنب سفارت ژاپن، ساختمان مهرف شماره 158، واحد 523

دکتر ستاره خسروی

دکتر ستاره خسروی

ایشان سوابق تحصیلی درخشان و مدارج بالای علمی داشته و بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران می باشند. دکتر ستاره خسروی مولف و مترجم کتاب های مرجع ارتودنسی بوده و دارای بورد تخصصی می باشد. ایشان همچنین عضو هیئت علمی بوده و دانش و تجربه خود را در اختیار جامعه دندانپزشکی قرار داده است.

خدمات:

 • ارتودنسی نامرئی
 • جراحی دندان ها
 • درمان مشکلات پوسیدگی دندان

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان اعجازی (آصف)، پلاک 49، بالای موسسه اعتباری نور، طبقه 3، واحد 6

دکتر سید امیرحسین میرهاشمی

دکتر سید امیرحسین میرهاشمی

آقای میرهاشمی متخصص ارتودنسی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، فلوشیپ کرانیوفاسیال، معاون بین الملل دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران، مسئول فلوشیپ ارتودنسی دانشگاه تهران و عضو سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان هستند. ایشان فردی بسیار فعال، باسواد و متواضع می باشند. دکتر سید امیرحسین میرهاشمی رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی ایران و دانشگاه تهران هستند.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • جراحی فک
 • ایمپلنت

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بین خیابان شیرازی و شیخ بهایی، ساختمان نسکا (پلاک 107)، واحد 23

درمان با بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران

در مراحل ابتدایی دندانپزشک باید فک، دهان و دندان ها را از همه جوانب بررسی کرده و عکس برداری کند. با تحلیل و تشخیص درست ارتودنتیست، جلسات مشاوره آغاز می شود. بیمار با توجه به وضعیت خود و راهنمایی های دریافت کرده برای ارتودنسی آماده می شود. در این مرحله قالب گیری از دندان ها انجام می شود تا دقیقا مطابق با جایگاه دندان های بیمار، براکت گذاری انجام شود.

دندان ها پیش از بریس گذاری باید ترمیم شده و در حالت سالمی قرار بگیرند. بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران با نصب براکت روی سطح دندان و ثابت کردن آن نیمی از کار ارتودنسی را انجام داده است. سپس با اتصال آرچ وایر ها به براکت دندان ها را به یک دیگر وصل می کند. ندهای ارتودنسی برای دندان های آسیاب بزرگ و کوچک کاربرد داشته و به دور دندان بسته می شود. البته در صورت استفاده از سایر روش های ارتودنسی این بخش متفاوت است.

پس از براکت گذاری دوره نقاهت آغاز شده و دندان ها تحت مراقبت قرار می گیرند. دندانپزشک در این مرحله باید در دوره های منظم معاینات دقیقی را داشته و در صورت مشاهده پیشرفت یا پسرفت تدبیری بیاندیشد.

درمان با بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران

فواید درمان ارتودنسی در نوجوانان

اولین و مهم ترین مزیت درمان ارتودنسی در نوجوانان، اصلاح دندان های نامرتب است که به بهبود وضعیت ظاهری آن ها کمک می کند. در نتیجه ظاهر آراسته مهارت های اجتماعی و روابط نوجوان گسترش می یابد. دندان های یک دست و مرتب عملکرد دهان را بهبود می بخشد. به علاوه از بروز مشکلات متعددی نظیر بیماری های پریودنتال جلوگیری می شود. رعایت بهداشت در موقع مرتب بودن دندان ها سهولت یافته و از پوسیدگی دندان پیشگیری می توان کرد.

درمان ارتودنسی میان اجزای دهان هماهنگی ایجاد کرده و دندان ها را متقارن می سازد. همچنین افرادی که به علت مشکلات فکی و دندان ها دچار مشکلات خواب هستند، بهبود می یابند. ارتودنسی در نوجوانان به رشد بهتر فک و تکامل اصولی آن کمک می کند. درمان ناهنجاری های دندان ها در کودکی و نوجوانی باعث می شود رشد در مسیر درستی قرار بگیرد. قدرت تکلم نوجوان بالا رفته و اعتماد به نفس وی افزایش می رود. مشکلات بلع با ارتودنسی در نوجوانی حل شده و روند درمان تسریع می یابد.

کلام آخر

متخصص ارتودنسی کسی است که لبخندی زیبا و دندان های مرتب و یک دستی را برای افراد به ارمغان می آورد. مراجعه به یک ارتودنتیست خوب فواید بسیاری دارد. بهترین متخصص ارتودنسی نوجوانان در شمال تهران با طی کردن کلیه مراحل احتمال بروز خطاها را به شدت کاهش می دهد. دقت و ظرافت دو ویژگی مهم هر ارتودنتیست است. تنها یک متخصص ارتودنسی است که به خوبی با ناهنجاری های فک، دهان و دندان آشنایی داشته و قابلیت درمان آن را دارد. دندانپزشکا امیدوار است مطالب این مقاله برای تان مفید بوده باشد. با ارسال نظرات تان ما را از توجه خود بهره مند کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 18 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا