ارتودنسی

بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

در این مقاله قصد داریم 5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته را به شما معرفی کنیم. پس همراه ما باشید تا اطلاعات بیش تری در این خصوص بدست آورید. یکی از علل داشتن چهره ای زیبا، برخورداری از دندان های سالم و منظم و یک دست است. برخی از افراد ممکن است به دلیل کجی و نامرتبی دندان ها، اعتماد بنفس شان را از دست دهند و لبخندشان را پنهان کنند. امروزه افراد به خصوص در سن بلوغ و‌ جوانی به دنبال راهی برای درمان آن هستند. ارتودنسی می تواند راهی قطعی برای منظم نمودن دندان شود. البته باید بگویم که کجی دندان تنها از نظر زیبایی آسیب زننده نیست و ممکن است منجر به پوسیدگی دندان ها و آسیب رسیدن به سلامت آن ها شود.

منظور از ارتودنسی دندان چیست؟

نامنظمی و نامرتبی دندان ها یکی از ایرادات پیش آمده برای بسیاری از افراد است که ممکن است به دلیل کج شدن ریشه ها و یا کوچک بودن فک اتفاق بیفتد. همه افراد تمایل دارند که دندان هایی صاف و منظم داشته باشند تا بتواند لبخندی زیبا و با اعتماد به نفس بر صورت شان نقش ببندد. درمانی که برای این ناهنجاری وجود دارد، ارتودنسی یا همان ارتودنتیکس می باشد.

یکی از خدمات ارائه شده توسط دندانپزشک عمومی، خدمات ارتودنسی است. البته باید بگوییم که همه دندانپزشکان قابلیت و مهارت انجام آن را ندارند و برای انجام آن لازم است به سراغ بهترین دکتر ارتودنسی در تهران رفت. با انجام ارتودنسی، تمامی دندان ها منظم شده، فک بالا و پایین با یکدیگر هماهنگ می شوند و دقیقا هر دندان روبروی هم نوع خود قرار می گیرد و ایرادات دیگری همچون جویدن ناصحیح و تلفظ نادرست کلمات اصلاح می شود. وجود نامنظمی و فشردگی دندان ها در کنار یکدیگر منجر به پوسیدگی زودرس آن ها می گردد. پس با ارتودنسی می توان تمامی این موارد را حل نمود.

بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته می تواند این عمل را به نحو احسن انجام دهد و از پوسیدگی دندان ها و بیماری هایی که ممکن است بر اثر آن در دهان و دندان به وجود آید جلوگیری کند. روش های ارتودنسی توسط دستگاه های مختلف ارتودنسی شامل دستگاه های ثابت و متحرک و شفاف و نامرئی قابل انجام است که بسته به نوع ناهنجاری به وجود آمده در دهان و شرایط بیمار یکی از این موارد مورد استفاده قرار می گیرد.

منظور از ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی ثابت چیست؟

همان طور که گفتیم، ارتودنسی ممکن است توسط دستگاه های ثابت و متحرک انجام شود که در این قسمت ما می خواهیم نوع ثابت را توضیح دهیم. در این روش درمانی، بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته برای مدت زمانی طولانی از ادوات خاصی برای یکسان کردن دندان ها استفاده می کند. بیمار باید تمام این ابزار را در مدت موردنظر در دهان خود نگه دارد و از خارج کردن آن ها بدون هماهنگی پزشک خودداری کند. کسانی که ناهمواری و بی نظمی دندان های شان در وضعیت بدی قرار داشته باشد، باید در صورت استفاده از این روش به صورت ماهانه به پزشک خود مراجعه نموده و وضعیت را بررسی نمایند. ارتودنسی با براکت و سیم یا همان برایس از شیوه های قدیمی است که انواع مختلفی دارد و شامل موارد زیر می شود:

 • انجام ارتودنسی با بریس های فلزی از رایج‌ترین ارتودنسی ثابت می باشد.
 • در نوع دیگر ارتودنسی سرامیکی، بریسی از جنس سرامیک در دهان کار گذاشته می شود.
 • ارتودنسی لینگوال یا همان پشت دندانی نیز وجود دارد که در آن سیم و براکت برای حفظ ظاهر دهان بیمار در پشت دندان قرار می گیرد. اما کسانی که نامرتبی دندان های شان بیش از حد باشد، این روش برای شان قابل اجرا نیست.
 • نوع دیگری از ارتودنسی وجود دارد که به ارتودنسی دیمون معروف است و در این روش براکت ها قابلیت باز و بسته شدن دارند.

5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته را بشناسید!

دکتر محمد فراهانی

دکتر محمد فراهانی

آقای دکتر محمد فراهانی، متخصص ارتودنسی و عضو  هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی تهران، یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته است. ایشان در ابتدا در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه صنعتی شریف تحصیل کرده است و پس از آن به دلیل علاقه به رشته دندانپزشکی  وارد این حرفه شده و با کسب بهترین رتبه ها با تخصص ارتودنسی فارغ‌التحصیل گردیده است.

آقای دکتر فراهانی رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی را در سال 1373 کسب نموده است. ایشان از سال 1374 تا به امروز استادیار دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران بوده است. دکتر فراهانی مولف 4 کتاب تخصصی در زمینه دندانپزشکی و ارتودنسی است و تاکنون مقالات و پژوهش های علمی بسیاری را به نتیجه رسانده است.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی دیمون
 • لینگوال
 • فانکشنال

آدرس: فرشته، بعد از چهارراه پارک وی، مجتمع تجاری سام سنتر، طبقه 6، داخل پارکینگ طبقاتی، واحد اداری 104

دکتر احمدرضا حسینی

دکتر احمدرضا حسینی

آقای دکتر احمدرضا حسینی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته است. ایشان تحصیلات خود را در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه UCL انگلستان به پایان رسانده است. UCL جزو دانشگاه های برتر جهان در حوزه دندانپزشکی است. همچنین ایشان برد تخصصی خود را از دانشگاه رویال انگلستان دریافت نموده است و پس از دریافت مدرک تخصص تا به امروز، خدمات ارتودنسی و دندانپزشکی را در ایران ارائه می دهد. آقای احمد رضا حسینی، کتابی با عنوان طراحی لبخند در سال 1399 به چاپ رسانده است که در خصوص ارتودنسی در این کتاب صحبت شده است.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • ارتودنسی اطفال
 • انجام ملاحظات حین درمان برای ارتودنسی

آدرس: فرشته، خیابان اخگری، پلاک اول، واحد 12

دکتر مریم افشاری

دکتر مریم افشاری

خانم دکتر مریم افشاری با شماره نظام پزشکی 137745، سال‌های سال است که به صورت تخصصی به ارائه خدمات دندانپزشکی مشغول است. ایشان متخصص ارتودنتیکس بوده و دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی می باشد. با توجه به کیفیت خدمات ارائه شده دندانپزشکی توسط ایشان و رضایت بیماران، یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته محسوب می شود.

خدمات:

 • انجام ویزیت و ارائه مشاوره
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • فانکشنال

آدرس: فرشته، بلوار اندرزگو، بلوار کاوه، ساختمان کیمیا، طبقه هفتم

دکتر نیما رهنمون

دکتر نیما رهنمون

آقای دکتر نیما رهنمون متخصص ارتودنسی و دارای مدرک دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی، یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته است که با شماره 121324 عضو رسمی سازمان نظام پزشکی ایران شده و به صورت تخصصی و حرفه ای به انجام خدمات درمانی و زیبایی در کلینیک خود مشغول است. لازم به ذکر است که آقای رهنمون عضو انجمن ارتودنتیست‌ های آمریکا می باشد و علاوه بر آن، استادیار و مدیر گروه دانشکده دندانپزشکی لرستان است.

خدمات:

 • درمان ناهنجاری های فک و صورت
 • انجام ارتودنسی بزرگسالان به روش ثابت و متحرک
 • انجام ارتودنسی اطفال

آدرس: فرشته، بلوار اندرزگو، بلوار کاوه، ساختمان کیمیا، طبقه 7، واحد 704

دکتر عبدالله جمیلیان

دکتر عبدالله جمیلیان

جناب آقای دکتر عبدالرضا جمیلیان یکی دیگر از بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته است. ایشان در سال 1369 وارد دنیای دندانپزشکی شدند و پس از پایان تحصیلات از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برای دوره تخصص دندانپزشکی خود ارتودنسی را انتخاب نموده پس از فارغ التحصیلی در این رشته، علاوه بر ارائه خدمات پزشکی، عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گردیدند و سال ها بعد به عنوان استادیار و دانشیار مشغول به فعالیت شدند. ضمنا در حال حاضر آقای دکتر جمیلیان به عنوان استاد تمام بخش ارتودنسی دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به کار هستند. همچنین ایشان فلوشیپ تخصصی جراحی های ارتوگناتیک و ناهنجاری های فک و صورت را در سال 1389 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دریافت نمودند. ایشان بورد تخصصی خود را در زمینه ارتودنسی از اروپا دریافت کردند.

خدمات:

 • ارتودنسی جراحی یا درمان به روش ارتوگناتیک
 • انجام جراحی فک و صورت
 • ارتودنسی با براکت سرامیکی
 • انجام ایمپلنت

آدرس: فرشته، خیابان پسیان، پلاک 14، طبقه 5، واحد 55

مراحل انجام ارتودنسی

مراحلی که بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته انجام می دهد تا فردی در نهایت بتواند از دندان های منظم و بدون آسیب و ناهماهنگی برخوردار شود عبارتند از:

 • در وهله اول در جلسه مشاوره در مورد روش درمان گفتگویی انجام می شود و تصویربرداری رایانه‌ ای از فک و دهان صورت می گیرد.
 • در مرحله دوم دستگاه ارتودنسی چه از نوع ثابت و چه متحرک در دهان قرار می گیرد.
 • برنامه درمانی یعنی مدت زمانی که لازم است ارتودنسی در دهان فرد قرار گیرد و نحوه مراقبت ها تعیین می شود.
 • مراقبت های بعد از درمان شامل تمیز کردن دندان ها و چگونگی خوردن غذا توسط بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته به بیمار توضیح داده می شود.
 • دستگاه ارتودنسی برای اصلاح شرایط دندان ها و فک ها تعویض می شود.

مطلب پیشنهادی: بهترین دکتر ارتودنسی در کرج

ویژگی های بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته

ویژگی هایی که لازم است بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته از آن برخوردار باشد تا بتواند انتخاب افراد برای درمان شان شود شامل موارد زیر می باشد:

 • داشتن تخصص لازم در زمینه انجام ارتودنسی
 • وجود درصد بالای رضایت بیماران و مراجعین از پزشک مورد نظر
 • توجه به مشکلات مالی بیمار و ارائه روش های پرداخت متناسب با شرایط مالی
 • استفاده از بهترین مواد موجود در بازار از نوع اصل
 • انجام مشاوره با بیمار و تلاش برای حفظ آرامش او و بیان تمامی نکات مراقبتی

کلام آخر

ارتودنسی روشی درمانی برای اصلاح ناهنجاری های ظاهری فک و صورت است که با استفاده از آن دندان ها مرتب شده و فرد چهره زیبایی را به خود می گیرد. ما در این مقاله در مورد این موضوع صحبت کردیم و 5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در فرشته به شما معرفی نمودیم. از همراهی شما سپاس گزاریم. شما می توانید با در میان گذاشتن نظرات و پیشنهادات تان در سایت دندانپزشکا ما را در ارائه هرچه بهتر مطالب یاری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا