ارتودنسی

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی❤️【سال1403】⚡️

زیبایی دندان ها موجب افزایش رضایت افراد از سلامت و زیبایی شان می شود. یکی از علل مهم و مشترکی که زیباجویان ارتودنسی دارند دستیابی به ظاهری مقبول است. خوشبختانه بسیاری از ناهنجاری ها با روش درمان بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی قابل برطرف شدن هستند. انواع ارتودنسی و کاربرد آن ها مشخص می کند که دندانپزشک برای بیمار خود از روشی می تواند استفاده کند. دندانپزشکا دندانپزشکانی را در این مقاله معرفی می کند که طبق ملاک های استاندارد ارزیابی شده اند.

اجزای مختلف ارتودنسی دندان

هدگیر: این جز از ارتودنسی برای کاهش سرعت رشد فک بالا مورد استفاده قرار گرفته تا دندان های فک بالا و پایین رشد هماهنگ با یک دیگر را داشته باشند.

الاینر: معمولا در طول درمان امکان جابه جایی بریس ها و براکت های نصب شده روی دندان ها وجود دارد. در اینجا بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی با استفاده از الاینرها که پلاک های شفافی هستند از جابه جایی بریس های روی دندان جلوگیری می کند. این جز از ارتودنسی در بزرگسالان مفیدتر واقع می شود.

بریس: آرچ وایرها، بندها و براکت ها در کنار یک دیگر بریس ها را تشکیل می دهند. براکت روی سطح دندان نصب شده و سیم از آن عبور کرده سپس با باندها تثبیت می شوند. هنگامی که این سیم ها کشیده شده و محکم می شوند دندان ها تحت فشار قرار گرفته و به موقعیت درست خود جابه جا می شوند. این مجموعه را بریس می نامند.

 نگهدارنده: برای جلوگیری از حرکت دندان ها پس از ارتودنسی از نگهدارنده ها استفاده می شود. نوع دیگری نگهدارنده وجود دارد که پس از افتادن دندان های شیری در دهان جای گرفته تا از حرکت دندان ها جلوگیری کرده و دندان ها به صورت اصلاح یافته رشد کنند.

اسپلینت ها: گاهی اوقات پس از انجام ارتودنسی فک بالا و پایین روی یک دیگر قرار نمی گیرد. اسپلینت ها برای اختلالات گیجگاهی فکی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرند. این جز از ارتودنسی برای افرادی که به تمپورومندیبولار مبتلا هستند بسیار مفید است.

پالاتال اکسپندر: بهترین دکتر ارتودنسی در رشت برای افرادی که فک کوچکی دارند از این وسیله استفاده کرده تا پهنای سقف دهان و مساحتش را گسترش دهد. پالاتال اکسپندر صفحه پلاستیکی است که با چندین پیچ در سقف دهان یا کف فیکس می شود. با فشاری این جز قوس فک بالا زیاد می شود.

اجزای مختلف ارتودنسی دندان

درمان بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی

ارتودنسی یک روش برای جای گیری صحیح دندان ها است که به واسطه آن بیماری های مانند اورجت، اپن بایت، کراس بایت و سایر ناهنجاری ها قابل درمان است. افرادی که دندان های شلوغ و نامرتبی دارند یا با مشکل هم پوشانی و فواصل زیاد دندان ها مواجه هستند می توانند از درمان بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی بهره مند شوند. دندان قروچه و مشکلات جویدن و گاز گرفتن از این طریق قابل رفع و رجو است. به علت قرارگیری نامناسب دندان ها توانایی دندان های فرد به شدت کاهش می یابد.

زمانی که میان دندان ها فواصل زیاد یا کمی وجود داشته و دندان ها یا یک دیگر قرینه نباشند، فرد به انجام ارتودنسی نیاز دارد. عدم مطابقت خط میان دندان ها به حرکن دندان ها به سمت چپ یا راست دلالت دارد. انجام ارتودنسی به موقع می تواند از بروز مشکلات لثه مانند تحلیل ریشه و لثه جلوگیری کند. وجود دندان های نهفته در لثه و فک با انجام جراحی ارتودنسی قابل درمان می باشد. همچنین عقب ماندگی یا جلوزدگی دندان های فکین با ارتودنسی به محل درست خود انتقال می یابد.

دندان های ناهنجار و نامنظم برخی از اعمال را متخلخل کرده و گفتار، بلع، جویدن و حتی تنفس را تحت تاثیر قرار می دهد. ارتودنسی دربردارنده تمام درمان هایی است که ذکر شد. یکی از مهم ترین مشکلاتی که با انجام ارتودنسی برطرف می شود؛ عدم اعتماد به نفس افراد به دلیل ظاهر نامناسب است. این معضل از ارتباط و معاشرت افراد با سایرین جلوگیری کرده و فرد در طولانی مدت اعتماد به نفسش کاهش می یابد.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی را بشناسید!

دکتر مجید شالچی

دکتر مجید شالچی

ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی هستند که با عکس برداری و انجام معاینات کار خود را آغاز می کنند. دکتر مجید شالچی سال ها است که در زمینه درمان ناهنجاری های فک فعالیت دارند. صبر و شکیبایی دو ویژگی مهم این دندانپزشک خبره است. شماره نظام پزشکی آقای شالچی 108035 می باشد. ایشان تنها هدف بهبود وضعیت ظاهری و عملکرد دهان و دندان ها را دنبال می کنند.

خدمات:

 • ارتودنسی لینگوال
 • اصلاح طرح لبخند
 • نصب بریس های فلزی و سرامیکی

آدرس: بندر انزلی، گلسار، ابتدای بلوار توحید، رو به روی شیرینی آق بانو، ساختمان تندیس، پلاک 3، طبقه 3

دکتر صفا متوسلی

دکتر صفا متوسلی

ایشان متخصص ارتودنسی و زیبایی جراحی فک و صورت می باشد. دکتر صفا متوسلی دارای تجربه چندین و چند ساله در زمینه دندانپزشکی و درمان ناهنجاری های صورت و فک است. شماره نظام دکتر صفا متوسلی 39419 است. بیش از 90 درصد مراجعین دکتر متوسلی از نحوه ارائه خدمات و نتایج حاصل رضایت داشته اند.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • جراحی دندان عقل
 • درمان ترومای فک و صورت
 • معاینه و درمان سرطان های فک و صورت

آدرس: بندر انزلی، گلسار، میدان باستانی شعار، مرکز خرید ایرانیان، طبقه 9

دکتر فاطمه معصومی

دکتر فاطمه معصومی

ارتودنسی و جراحی های آن کار بس دشوار و پیچیده ای است که نیازمند دقت بالا و تمرکز دندانپزشک می باشد. خانم معصومی بهترین دکتر ارتودنسی در اراک هستند که کلیه خدمات ارتودنسی را به سنین مختلف از کودک تا بزرگسال ارائه می کند. این دندانپزشک ماهر در مطب شخصی خود به ویزیت و درمان بیماران پرداخته و از تجهیزات و امکانات مدرن دنیا استفاده می نماید.

خدمات:

 • درمان عفونت
 • ارتودنسی نامرئی
 • درمان ارتوسرجری

آدرس: بندر انزلی، گلسار، جنب بیمارستان گلسار، خیابان 142، ساختمان اکباتان، طبقه 4، واحد 17

دکتر سیده سمیرا کاولی

دکتر سیده سمیرا کاولی

خانم کاولی متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت بوده و مهارت بالایی در این زمینه دارند. ایشان سطح کیفی بالایی از خدمات را در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار داده و تعرفه های مناسبی را برای خدمات خود در نظر گرفته اند. دکتر سیده سمیرا کاولی از افراد خوش برخورد و محترم دعوت به همکاری کرده و یک تیم درمانی حرفه ای را تشکیل داده اند. همچنین ایشان طرف قرارداد با بیمه های مختلف بوده و هزینه بسیار پایینی را برای درمان ناهنجاری ها دریافت می کنند.

خدمات:

 • درمان اورجت و اوربایت
 • جراحی لثه و ارتوسرجری
 • کامپوزیت و لمینت سرامیکی

آدرس: بندر انزلی، چهارراه گلسار، بلوار شهید انصاری، خیابان شهید بخت پسند، ساختمان پزشکان ماهرو، طبقه 2، واحد 6

دکتر مریم خواجه حسینی

دکتر مریم خواجه حسینی

با جستجوی بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی به نام خانم خواجه حسینی برخورد خواهید کرد. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده و سابقه تحصیلی درخشانی دارند. دکتر مریم خواجه حسینی متخصص ناهنجاری های فک و ارتودنسی بوده و کلیه خدمات شان را بر مبنای اصلاح وضعیت دندان ها قرار داده اند. شماره نظام پزشکی دکتر خواجه حسینی 155751 می باشد.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • درمان جلوماندگی یا عقب رفتگی دندان ها
 • ترمیم، بازسازی و باندینگ دندان های آسیب دیده

آدرس: بندر انزلی، میدان صابرین، ساختمان ایرانمهر، واحد 16

دکتر محمد موسوی رینه

دکتر محمد موسوی رینه

همه افرادی که از خدمات دکتر محمد موسوی رینه استفاده کرده اند از برخورد مناسب و کنترل شرایط بحرانی ایشان به نحوه احسنت سخن می گویند. به جرات می توان گفت ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی هستند که این تعداد از مراجعین را دارند. برای سهولت در امر درمان و جلوگیری از معطل شدن در مطب دکتر محمد موسوی رینه خدمات دریافت نوبت به صورت غیرحضوری اراه می شود.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • لمینت
 • ارتودنسی
 • درمان عفونت لثه

آدرس: بندرانزلی، بلوار معلم، میدان سرگل، ابتدای خیابان شمسی پور، بالای لوازم التحریر مهران، طبقه 2

دکتر داود عطرکار روشن

دکتر داود عطرکار روشن

ایشان فلوشیپ ارتوسجری و بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی هستند. دکتر داود عطرکار روشن در مطب شخصی خود فعالیت داشته و در حین کار از ابزارهای پیشرفته استفاده می کند. این ارتودانتیکس سابقه کاری طولانی مدت داشته و بیش از 80 درصد درمان هایی که انجام داده اند با موفقیت همراه بوده است. دکتر عطرکار روشن کادر درمان تحصیل کرده و مودبی دارا هستند.

خدمات:

 • ترمیم دندان ها
 • پرکردگی و نصب بریس ها
 • ارتودنسی لینگوال، نامرئی و دیمون

آدرس: بندر انزلی، خیابان حاجی آباد، رو به روی بانک سپه، ساختمان 102

دکتر ساره کشاورز مشکین فام

دکتر ساره کشاورز مشکین فام

خانم کشاورز مشکین فام یکی از رتبه های برتر کنکور سراسری هستند که در گرایش ارتودنسی و درمان ناهنجاری ها مشغول به کار هستند. ایشان فارغ التحصیل مقطع دندانپزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و مقطع تخصص در دانشگاه علوم پزشکی تبریز می باشند. دکتر ساره کشاورز مشکین فام بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی هستند که با دقت و تمرکز بالا زیباجویان را درمان می کنند. خانم کشاورز دارای بورد تخصصی ارتودنسی نیز هستند.

خدمات:

 • ارتوسرجری
 • جراحی لثه
 • خارج کردن دندان های نهفته
 • ارتودنسی ثابت و متحرک

آدرس: بندر انزلی، گلسار، نبش پل صابرین، ساختمان هخامنش، طبقه 7

انواع ارتودنسی و کاربرد آن ها

در دسته بندی کلی، ارتودنسی به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم می شود. این تقسیم بندی بر اساس نوع ابزار، عملکرد و شیوه درمان مشخص می شود. ارتودنسی های ثابت به هیچ وجه در طول درمان از دهان خارج نمی شود. این نوع از ارتودنسی خود به سه دسته مجزا تقسیم می شود. ارتودنسی با بریس فلزی، ارتودنسی سرامیکی، ارتودنسی لینگوال و دیمون از ارتودنسی های ثابت هستند.

تفاوت ارتودنسی لینگوال در جایگاه قرارگیری آن است. بریس های این ارتودنسی در پشت دندان ها نصب شده و مشخص نیستند. ارتودنسی دیمون دارای براکت هایی است که قابلیت باز و بسته شدن دارند. ابزارها و اجزای ارتودنسی متحرک به صورت دائمی و طولانی مدت در دهان قرار ندارند. بلکه در زمان هایی شخص می تواند آن ها را از دهان خارج کند. البته نباید اکثر مواقع ارتودنسی متحرک خارج از دهان باشد زیرا ممکن است درمان را دچار مشکل کند.

ارتودنسی نامرئی از الاینرهای شفافی تشکیل شده که در هنگام ارتودنسی ظاهر طبیعی دندان را حفظ کرده و به تدریج ناهنجاری ها را برطرف می کنند. بریس های هاولی برای دندان های فک بالا که بیش از حد جلو آمده اند کاربرد دارند. ارتودنسی متحرک زد اسپرینگ نقطه مقابل بریس های هاولی است و بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی از آن برای جلو آمدن دندان های عقب رفته استفاده می کند.

انواع ارتودنسی و کاربرد آن ها

ملاک انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی

دکتر ارتودنسی عملی تخصصی را انجام می دهد به همین خاطر باید دانش و مهارت کافی را دارا باشد. بخشی از این دانش و مهارت در طول تحصیل به دست آمده و برخی دیگر با تجربه کردن و در طول سال های خدمت قابل دسترسی است. به دیدگاه سایر مراجعین اهمیت داده و با دریافت مشاوره وی را مورد ارزیابی قرار دهید. بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی ویژگی های فردی چون صبر، پشتکار، دقت، مهارت های دستی و جزئی نگری را دارا می باشد. یک ارتودانتیکس خبره نوبت دهی را  به صورت اینترنتی و تلفنی انجام می دهد.

یک دندانپزشک حرفه ای باید برای افتتاح مطب خود بهترین منطقه را انتخاب کند که از آلودگی های صوتی دور بوده و آرامش و رفاه مراجعین را تامین کند. ارتودنسی شامل نصب بریس ها می شود به همین خاطر کوچک ترین جا به جایی سبب انتقال دندان شده و ظاهر خوشایندی را به وجود نمی آورد. ارتودانتیکس خوب موظف است از به روز ترین سیستم ها و تجهیزات برای طی کردن مراحل درمانی استفاده می کند.  

کلام آخر

طبق آمارهای به دست آمده نیمی از مردم با مشکل نامرتبی و ناهنجاری های دندان مواجه هستند. به همین دلیل نیازمند انجام ارتودنسی بوده و باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند. بهتر است پیش از هر اقدامی برای درمان، مزایا و معایب ارتودنسی را شناخته و آمادگی ذهنی و جسمی لازم را برای خود به وجود آورد. بهترین دکتر ارتودنسی در بندر انزلی برای این که بتواند مشکل زیباجویان را برطرف کند باید ابتدا موقعیت فک و دندان را بررسی کرده سپس مراحل اولیه ارتودنسی را به عمل آورد. دندانپزشکا از این که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید سپاس گزار است. سوالات و نظراتی که دارید را از طریق کامنت ها به اطلاع مجله برسانید.

چه امتیازی به این مقاله میدهید

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا