جراحی فک و صورت

10 تا از بهترین جراح فک و صورت در نیاوران⭐【1403】❤️

جراحی فک و صورت یک راهکار برای رفع عیوب در فک و صورت می باشد که طبق تحقیقات و گفته های بهترین جراح فک و صورت در نیاوران فقط جنبه درمانی ندارد بلکه برای زیبا‌سازی فک و صورت نیز انجام می شود و هدف اصلی آن ارتقای عملکرد فک و صورت و بهبود ظاهر فرد می‌باشد. جراحی فک و صورت به طور گسترده در درمان بیمارانی که با نقص‌های مختلف مانند: تغییرات ساختاری فک و صورت، تروماها، ترمیم آسیب‌های فک و صورت و سایر موارد مرتبط می‌باشد. جراح فک و صورت مهارت‌ها و تکنیک‌های موردنیاز برای انجام عمل جراحی در فک و صورت را دارد.

جراحی فک و صورت چیست؟

جراحی فک و صورت یک روش جراحی است که برای اصلاح ناهنجاری‌ها و مشکلات ساختاری ناحیه فک‌ها و صورت استفاده می‌شود. این جراحی شامل تغییر در موقعیت، اندازه و شکل فک‌ها، چانه، بینی و سایر عناصر صورت است جراحی فک و صورت ممکن است شامل تکنیک‌های مختلفی باشد، از جمله جا‌به‌جایی فک‌ها، تغییر در اندازه چانه، پیوند استخوانی، جراحی بینی و سایر روش‌های مرتبط، این جراحی معمولا توسط بهترین جراح فک و صورت در نیاوران انجام می‌شود و نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، تجربه و مهارت است.

برخی افراد ممکن است ناهنجاری‌هایی در ناحیه فک‌ها و دهان خود داشته باشند که می‌توان آن را با جراحی فک و صورت اصلاح کرد، این ناهنجاری‌ها می‌توانند عوارضی را به همراه داشته باشند که می‌تواند زندگی روزمره افراد را تحت تاثیر قرار دهد به طور مثال فرد دچار آبنه خواب یا ناتوانی در صحبت کردن یا ناراحتی‌هایی در استخوان‌های فک می‌شوند با مراجعه به بهترین جراح فک و صورت در نیاوران این مشکل قابل حل است.

جراحی فک و صورت ارتباط بسیار مستقیمی با دندان‌ها دارد، زیرا ساختار فک و صورت، مانند: فک‌ها، لب‌ها، چانه و عضلات صورت می‌تواند بر روی دندان‌ها تاثیر‌گذار باشد.

نحوه درمان بهترین جراح فک و صورت در نیاوران

معاینه بیمار: بهترین جراح فک و صورت در نیاوران ابتدا با بیمار ملاقات کرده و تاریخچه پزشکی او را بررسی و بیمار را معاینه می‌کند. این مرحله شامل مشاهده و ارزیابی مواردی مانند: وضعیت سلامتی کلی، جراحی‌های قبلی، مصرف داروها و حساسیت‌ها، بیماری‌های مزمن و سابقه درمانی و اندازه و شکل فک‌ها، استخوان‌های صورت، بینی، لب‌ها و… می‌باشد.

برنامه درمانی: بر‌اساس نیازها و اهداف بیمار، جراح فک و صورت یک برنامه درمانی تهیه می‌کند. این شامل برنامه‌ریزی برای جراحی‌های زیبایی، اصلاحی یا ترمیمی می‌شود. در این مرحله، جزئیات عمل جراحی بیان می‌شود و محل برش‌ها، جا‌به‌جایی استخوان‌ها و بافت‌ها، استفاده از امکانات تکنولوژی و دیگر جزئیات را در نظر می‌گیرد.

عمل جراحی: عمل جراحی بر روی صورت و فک شامل: جراحی بینی، لیفت صورت، اصلاح فک، اصلاح لب و حاشیه لب، زیبایی چشم و دیگر فرآیندهای جراحی مرتبط است در این مرحله، جراح فک و صورت با استفاده از روش‌های جراحی مشخص، اقدام به اصلاح فک‌ها، استخوان‌های صورت، بینی، لب‌ها و سایر بخش‌های صورت می‌کند.

مراقبت های پس از جراحی: بعد از جراحی، شما باید مراقبت خاصی از ناحیه جراحی شده داشته باشید که شامل: استفاده از پانسمان‌ها، شستشوی مناسب، استفاده از داروها (مانند ضد درد) و رعایت دستورالعمل‌های خاصی از سوی جراح می‌شود. تغذیه سالم و مناسب در فرآیند بهبود پس از جراحی بسیار مهم است. جراح فک و صورت به شما رژیم غذایی مناسبی توصیه می‌کند که عبارتند از: مواد غذایی نرم و قابل جویدن، مصرف مایعات کافی، اجتناب از غذاهای سفت و مواد محرک است.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان عبارتند از:

⚡سطح دندانپزشکتخصص لازم را برای انتخاب روش درمان را داشته باشد.
✅تجهیزاتاز تجهیزات پزشکی به روزی برخوردار باشد.
❤️برخورد با بیماررفتار صبورانه و محترمانه ای با بیماران در پیش گیرد.
⭐مهارت و تجربهسابقه کافی و مهارت بالا برای انجام خدمات درمانی داشته باشد.

5 تا از بهترین جراح فک و صورت در نیاوران را بشناسید!

دکتر حامد مرتضوی

دکتر حامد مرتضوی

دکتر حامد مرتضوی، متخصص بیماری‌های دهان و فک و صورت با دکترا حرفه‌ای دندانپزشکی استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی این دانشگاه می‌باشند ایشان با تجربه و دانش فراوان، بهترین خدمات پزشکی را در حوزه تخصصی خود ارائه می‌دهند و با تمرکز بر بیماری‌های دهان، فک و صورت از طریق جراحی و درمان‌های متنوع به بهبود و بهداشت دهان و صورت شما کمک خواهند کرد.

خدمات:

 • جلو یا عقب بردن فک
 • انحراف داشتن فک بالا
 • جراحی دندان عقل نهفته
 • درمان کیست
 • درمان دردهای فک و دهان

آدرس: تهران، نیاوران، دانشگاه دندانپزشکی شهید بهشتی

دکتر سعید جلایر

دکتر سعید جلایر

دکتر سعید جلایر متخصص  و جراح فک و صورت، فارغ‌التحصیل دانشگاه تهران در سال 1376 با مدرک دکترا حرفه‌ای دندانپزشکی هستند. ایشان با تخصص و تجربه خود در زمینه جراحی فک و صورت، بهبود و زیبایی صورت شما را تضمین می‌کنند. دکتر جلایر با استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌های پیشرفته در جراحی فک و صورت از جمله اصلاح بینی، لیفت صورت و افزایش چانه به همراه تجربه و دانش حرفه‌ای خود، به بهترین نتیجه ممکن دست می‌یابد.

خدمات:

 • جراحی فک و صورت
 • درمان در‌رفتگی فک
 • درمان شکستگی فک
 • بیماری‌های فک و صورت
 • ارتودنسی دندان

آدرس: تهران، نیاوران، کامرانیه شمالی، بالاتر از برج کوه نور، ابتدای لواسانی غربی، پلاک 10، واحد 7

دکتر افشین حراجی

دکتر افشین حراجی

دکتر افشین حراجی، بهترین جراح فک و صورت در نیاوران هستند. ایشان فارغ‌التحصیل رشته دندانپزشکی عمومی از دانشکده دندانپزشکی آزاد اسلامی می‌باشند و سپس تخصص در رشته جراحی دهان، فک و صورت را اخذ نمودند. هم‌چنین دکتر حراجی به عنوان سرپرست تخصصی گروه جراحی دهان، فک و صورت دانشکده دندانپزشکی فعالیت می‌کنند و تجربه‌ی معاونت گروه جراحی دهان، فک و صورت دانشکده دندانپزشکی مشهد را به مدت یک سال داشته‌اند.

خدمات:

 • جراحی فک پایین
 • جلو بردن چانه
 • بیماری‌های دهان و دندان
 • درمان در‌رفتگی فک
 • عصب‌کشی

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان نیاوران، منظریه 2، مجتمع اداری منظریه، طبقه 2، واحد 203

دکتر سیف الله همت

دکتر سیف الله همت

دکتر سیف الله همت، جراح فک و صورت با بورد تخصصی در جراحی زیبایی فک و صورت، عضو انجمن جراحان فک و صورت ایران و آمریکا هستند. ایشان با تخصص و تجربه خود در زمینه جراحی فک و صورت بهبود و زیبایی صورت شما را تضمین می‌کنند. دکتر همت با استفاده از آخرین روش‌های جراحی زیبایی فک و صورت به بهترین نتیجه ممکن دست می‌یابند. ایشان عضو انجمن جراحان فک و صورت ایران و آمریکا هستند، که نشان از تعهد و تخصص ایشان در این زمینه است.

خدمات:

 • جراحی زیبایی فک
 • جراحی زیبایی چانه
 • ایمپلنت دندان
 • پیوند استخوان در فک
 • ایجاد زاویه فک

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدسی، سه راه مژده، نبش کوچه قریب، پلاک 4، واحد7

دکتر امیر شهریار

دکتر امیر شهریار

دکتر امیر شهریار متخصص جراحی فک و صورت با بیش از 10 سال سابقه‌ی کاری در حوزه ایمپلنت و زیبایی فعالیت می‌کنند. ایشان هم‌چنین متخصص جراحی دهان و فک و صورت و دارای مدرک دکترا حرفه‌ای دندانپزشکی هستند. تخصص و تجربه بیش از ده ساله دکتر شهریار در زمینه جراحی فک و صورت، به همراه تخصص ایشان در ایمپلنت و زیبایی به شما اعتماد و آرامش خاطر می‌دهد. ایشان با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته و تجهیزات مدرن، به بهترین نتایج جراحی دست می‌یابند.

خدمات:

 • جراحی دندان‌های نهفته
 • درمان در‌رفتگی فک
 • درمان شکستگی فک
 • جراحی زیبایی فک

آدرس: تهران، نیاوران، کامرانیه شمالی، بالاتر از برج کوه نور، ابتدای لواسانی غربی، پلاک 10، واحد 7

بیماری‌هایی که بهترین جراح فک و صورت در نیاوران درمان می‌کند

ترمیم شکاف لب و کام: جراحی ترمیمی شکاف لب و کام، اغلب در چند مرحله انجام می‌شود و هدف اصلی آن اصلاح شکاف و بازگرداندن ظاهر طبیعی و عملکرد صحیح لب و کام است. جراح فک و صورت در همکاری با تیمی از متخصصین مانند: جراحان پلاستیک، ارتودنتیست و گوش و حلق و بینی هستند که اقداماتی مانند: جراحی اصلاحی برای بستن شکاف در لب، ترمیم پوست، عضلات و بافت‌های دیگر و… را انجام می‌دهد.

ترمیم بیماری‌های توموری: جراحی فک و صورت ممکن است برای برداشتن تومورهای بدخیم یا خوش‌خیم در ناحیه فک و صورت انجام شود. بهترین جراح فک و صورت در تهران می‌تواند برای ترمیم بیماری‌های توموری در ناحیه فک و صورت تومور را برداشته و ناحیه مورد نظر را ترمیم کند.

ناهماهنگی بین فک‌ها: ناهماهنگی در اندازه، موقعیت و زاویه فک‌های بالا و پایین می‌تواند عوارضی مانند: خستگی فک در هنگام خوردن غذا، سختی در گفتار و ظاهر غیرطبیعی صورت را به همراه داشته باشد. این نوع ناهماهنگی شامل بیت عمقی است که فک بالا بیش از حد جلوتر از فک پایین قرار می‌گیرد در صورتی که فک‌ها و دندان‌ها دارای ناهنجاری و عدم تناسب باشند مرتبط باشند، جراحی تغییر شکل فک و صورت انجام می‌شود.

عدم تناسب بین فک‌ها و صورت: وضعیتی است که در آن یکی از فک‌ها یا هر دو فک با اجزایی صورت هماهنگ نیست مانند برجستگی فک بالا در این موارد، فک بالا به صورت غیرطبیعی برجسته‌تر از فک پایین است، که می‌تواند ظاهر نامتعادلی به صورت بدهد و در برخی موارد مشکلات آشامیدن و گفتار را نیز ایجاد کند برجستگی فک پایین  در این حالت، فک پایین به صورت بیش از حد برجسته است که باعث ایجاد چاهک در ناحیه فک بالا و ناسازگاری در تناسب بین فک‌ها و دیگر اجزای صورت می‌شود.

بیماری‌هایی که بهترین جراح فک و صورت در نیاوران درمان می‌کند

انواع جراحی‌های فک و صورت

ایمپلنت‌های دندانی: ایمپلنت‌های دندانی یک روش درمانی است که برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته یا صدمه‌دیده استفاده می‌شود. این فرآیند از طریق جراحی انجام می‌شود و به صورت پایدار و بلندمدت است و برای انجام این کار می‌توانید به بهترین دکتر ایمپلنت در نیاوران مراجعه کنید.

رینوپلاستی: رینوپلاستی یا جراحی بینی، یک روش جراحی تجمیعی است که برای تغییر شکل و اندازه بینی استفاده می‌شود. هدف اصلی این جراحی، بهبود ظاهر بینی و توازن آن با سایر اجزای صورت و بهبود مشکلات تنفسی ناشی از عوارض تنگی مجاری تنفسی می‌باشد

جراحی اصلاح پیشروی فک: یک روش جراحی است که برای اصلاح مشکلات پیشروی فک بکار می‌رود.

جراحی زیبایی صورت: جراحی زیبایی صورت یا جراحی پلاستیک صورت، مجموعه‌ای از روش‌های جراحی است که برای بهبود ظاهر و تناسب صورت با استفاده از تغییرات در ساختارها و ویژگی‌های صورت انجام می‌شود. هدف اصلی این جراحی‌ها افزایش زیبایی صورت است مانند: جراحی بینی، جراحی بلفاروپلاستی، لیفت صورت، جراحی لب و… می‌باشد.

کلام آخر

برای انجام هر نوع جراحی فک و صورت، توصیه می‌شود با بهترین جراح فک و صورت در نیاوران مشورت کنید تا بهترین روش درمانی برای شما مشخص شود به طور کلی با استفاده از جراحی فک و صورت مشکلات ظاهری و عملکردی در ناحیه فک‌ها و دهان برطرف می‌شود.

بسیار قدردانیم که با ما تا انتهای این مقاله همراه بودید. ما تمام تلاش خود را کردیم که مطالب کاربردی را برای شما جمع آوری کنیم و در اختیار شما قرار دهیم.

3.7/5 - (3 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا