لمینت

بهترین متخصص لمینت در ستارخان【سال1403】❤️+ لیست 10 تایی

این روزها بسیاری از افراد هستند که از وضعیت ظاهری دندان های خود راضی نیستند و می خواهند دندان هایی زیبا و شفاف و مرتب داشته باشند. در علم دندانپزشکی نیز برای پاسخ به این نیاز افراد راه حل های مختلفی در نظر گرفته شده است. برای کسانی که دندان های صاف و یک دست اما رنگ گرفته و کدر دارند بلیچینگ انجام می شود. اما کسانی که دندان های شان ایرادات دیگری مثل ریز یا ناهمسان بودن دارند، دندانپزشکان کامپوزیت یا لمینت را انجام می دهند. لمینت دندان بسیار طبیعی تر و ظریف تر است. ما می خواهیم تعدادی از بهترین متخصص لمینت در ستارخان را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

لمینت دندان و مواد سازنده آن

لمینت دندان نوعی ماده روکشی است که بسیار نازک بوده و بر روی دندان ها قرار می گیرد و ایرادات آن ها را پوشش می دهد. این کار برای اصلاج طرح لبخند و بهبود آن انجام می شود. بهترین متخصص لمینت در ستارخان سعی می کند رنگی که بیش ترین شباهت را به دندان های طبیعی دارد انتخاب می کند، البته ممکن است سلیقه فرد باعث انتخاب رنگی روشن تر شود.

با قرار دادن این پوسته بر روی دندان، فرد به خوبی تغییر شکل ظاهر، رنگ و ابعاد آن را حس می کند و لذت داشتن لبخندی زیبا را می چشد. با انجام لمینت دندان علاوه بر این که وضعیت ظاهری تغییر می کند، مقاومت و استحکام مینای دندان را به همراه دارد. جنس مواد سازنده لمینت دندان از پرسلن یا مواد کامپوزیتی رزینی می باشد. نوع پرسلن یا همان سرامیکی لمینت از نظر کیفیت بهتر است و شفافیت بیش تری داشته و احتمال رنگ گرفتگی آن کم تر است. لمینت های سرامیکی از لحاظ جنس مواد سازنده به انواع زیر طبقه بندی می شوند:

 • سرامیک توده ای: از نظر ظاهر و زیبایی بسیار ایده آل است ولی دوام و ماندگاری زیادی ندارد.
 • سرامیک فشرده: لمینت سرامیکی فشرده ضخامت زیادی در مقایسه با لمینت های دیگر دارد. با توجه به ضخیم بودن، طبیعتا ظرافت و شفافیت آن نیز کم تر می شود.
 • دی سیلیکات لیتیوم: این نوع لمینت مقاومت خوبی دارد و کسانی که عادت به دندان قروچه دارند می توانند از لمینت با جنس دی سیلیکات لیتیوم استفاده کنند.
 • زیرکونیوم: از بهترین مواد سازنده و نوع لمینت دندان است و مزیت های زیادی دارد. این مدل دارای مقاومت بالا، زیبایی و ظرافت کافی و سازگاری فوری با دهان می باشد.
 • روکش E-MAX: این نوع روکش نیز بسیار مستحکم بوده و از نظر زیبایی کامل می باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین دکتر لمینت در تهران

ویژگی های بهترین متخصص لمینت در ستارخان

ویژگی های بهترین متخصص لمینت در ستارخان که می تواند ملاکی برای انتخاب یک دندانپزشک ایده آل جهت دریافت خدمات زیبایی باشد به شرح زیر می باشد:

 • تخصص و تجربه: یک دکتر لمینت دندان باید دارای تخصص و تجربه کافی در اعمال لمینت دندان باشد تا بتواند بهترین نتایج را برای بیماران خود به ارمغان بیاورد. داشتن مهارت و تجربه در خدمات زیبایی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا باعث افزایش مهارت دستی پزشک می شود.
 • استفاده از مواد با کیفیت: دکتر لمینت دندان باید از مواد با کیفیت و مطابق با استانداردهای بهداشتی استفاده کند تا از سلامت و ایمنی بیماران خود اطمینان حاصل کند. هرچقدر مواد مصرفی با کیفیت تر باشد نتیجه کار بهتر می شود.
 • دقت و حوصله: اعمال لمینت دندان نیازمند دقت و حوصله زیاد است، بنابراین یک دکتر لمینت دندان باید دارای دقت و حوصله کافی باشد تا به نتایج دقیق و زیبا دست یابد.
 • هماهنگی با بیمار: بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران در باید بتواند به خوبی با بیماران خود هماهنگی کند و به درستی نیازهای آن ها را درک کند تا بهترین درمان را برای آن ها فراهم کند.
 • آموزش و به‌ روزرسانی: به‌روز بودن با آخرین تکنولوژی‌ ها و روش‌ های درمانی در حوزه لمینت دندان، یک ویژگی مهم برای یک دکتر لمینت دندان است. بنابراین، یک دکتر لمینت دندان باید مدام آموزش‌ های تخصصی را دنبال کرده و به‌روزرسانی شود.
ویژگی های بهترین متخصص لمینت در ستارخان

چه کسانی کاندید مناسبی برای لمینت هستند؟

در زمان مراجعه به بهترین متخصص لمینت در ستارخان، در ابتدا دندانپزشک سعی می کند شرایط متقاضی را مورد بررسی قرار می دهد و در صورتی که کاندید مناسبی برای لمینت نباشد فرد را از انجام این کار منصرف می کند و به خاطر منافع مالی وضعیت دندان های افراد را به خطر نمی اندازد. کسانی که شرایط زیر را داشته باشند کاندید مناسبی برای لمینت دندان هستند:

 • افرادی که دندان های جلویی خود را به شکل زیبا و طبیعی تری نمایش داده و از زیبایی لبخند خود لذت برده‌ اند.
 • افرادی که می‌ خواهند دندان‌های خود را از لکه و تغییر رنگ محافظت کنند.
 • افرادی که دندان‌ های خود را به شکل دقیق تری قابل شستشو و نگهداری کرده و به بهبود بهداشت دهان و دندان‌ های خود علاقه دارند.

10 تا از بهترین متخصص لمینت در ستارخان را بشناسید!

دکتر مهسا دزفولیان کرمانشاهی

دکتر مهسا دزفولیان کرمانشاهی

خانم دکتر مهسا درفولیان کرمانشاهی، دکترای حرفه ای دندانپزشکی داشته و دارای شماره نظام پزشکی 145247 می باشد. ایشان در ارائه انواع خدمات دندانپزشکی در راستای درمان بیماری های دهان و دندان و همچنین رفع عیوب ظاهری دندان ها دارای مهارت و تجربه هستند. لمینت دندان امری است که نیاز به دقت، ظرافت و مهارت و خاصی دارد و خانم دکتر دزفولیان از این ویژگی برخوردار است و از این رو یکی از بهتری متخصص لمینت در ستارخان محسوب می گردد.

خدمات:

 • درمان پوسیدگی های سطحی و عمیق دندان ها
 • روکش و بریج
 • لمینت سرامیکی
 • کامپوزیت ونیر
 • بلیچینگ

آدرس: تهران، ستارخان، شهرآرا

دکتر نیما معینی

دکتر نیما معینی

آقای دکتر نیما معینی نیز از دندانپزشکان با تجربه ای است که سال ها به خدمت رسانی به مردم تهران مشغول بوده است و همواره سعی کرده است که خدمات با کیفیت و در خور مراجعین را ارائه دهد. یکی از این خدمات که دکتر معینی در آن دارای مهارت و تجربه خوبی است، لمینت دندان می باشد و از این نظر ایشان یکی از بهترین متخصص لمینت در ستارخان به شمار می رود. دکتر معینی دکترای حرفه ای دندانپزشکی داشته و دارای شماره پروانه طبابت 46713 می باشد.

خدمات:

 • عصب کشی دندان و روکش
 • لمینت دندان
 • ترمیم و روکش کامپوزیتی برای اصلاح طرح لبخند
 • جرم گیری

آدرس: تهران، ستارخان، پاساژ ولیعصر، طبقه سوم، واحد 7

دکتر فاطمه لبافی

دکتر فاطمه لبافی

خانم دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی  از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد. ایشان در ابتدا کار خود را در بیمارستان میلاد شروع کردند و هم اکنون علاوه بر فعالیت در کلینیک دندانپزشکی تخصصی خود در محدوده ستارخان، به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی دندانپزشکی بیمارستان میلاد نیز مشغول هستند. دکتر لبافی در سال 1397 به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد از جانب قائم مقام مدیرعامل بیمارستان میلاد انتخاب شدند. بیماران و همکاران ایشان دکتر لبافی را به عنوان یکی از بهترین متخصص لمینت در ستارخان می شناسند.

خدمات:

 • بستن فاصله بین دندانی
 • لمینت سرامیکی
 • ونیر کامپوزیت دندان ها
 • باندینگ و بریج دندان
 • بلیچینگ و بروساژ

آدرس: تهران، ستارخان، خیابان تهران ویلا، خیابان رییس زاده

دکتر شهاب هاشم زاده

آقای دکتر شهاب هاشم زاده یکی دیگر از بهترین متخصص لمینت در ستارخان می باشد. ایشان در مرکز دندانپزشکی هاشم زاده که از چندین سال قبل در تهران با هدف ارائه خدمات دندانپزشکی توسط پدرشان دایر شده است، مشغول به فعالیت می باشد. دکتر هاشم زاده در حال حاضر همراه با تیمی مجرب در فضایی تجهیز شده به ارائه انواع خدمات زیبایی و درمانی دهان و دندان مشغول است.

خدمات:

 • لمینت و کامپوزیت دندان
 • عصب کشی و پر کردن دندان
 • روکش دندان
 • بلیچینگ

آدرس: تهران، ستارخان، حدفاصل توحید و باقرخان، خیابان اکبریان آذر

دکتر نسرین محقق فر

خانم دکتر نسرین محقق فر از دندانپزشکان ماهر و باتجربه ای است که در زمینه اقدامات زیبایی دندان ها و اصلاح طرح لبخند دوره های مختلفی را گذرانده و به مهارت خوبی دست یافته است. یکی از این موارد، لمینت است و از این رو ایشان نیز در لیست بهترین متخصص لمینت در ستارخان قرار می گیرند. ایشان نیز دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی بوده و شماره نظام پزشکی 46053 از آن ایشان است.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • لمینت سرامیکی
 • ایمپلنت و پروتز دندان
 • ونیر کامپوزیت

آدرس: تهران، ستارخان، خیابان کوثر دوم

نکات مراقبتی بعد از انجام لمینت دندان

کسانی که دندان های شان را لمینت می کنند باید بیش تر از قبل مواظب دندان های خود باشند. دندان لمینت شده با وجود بالا رفتن مقاومت و زیبایی ظاهری اش، در صورت عدم رسیدگی و حفظ بهداشت و نظافت، دچار رنگ گرفتگی می شود و یا ممکن است ترک بردارد یا بشکند. توصیه های مراقبتی بهترین متخصص لمینت در ستارخان عبارت است از:

 • رعایت دستورات پس از عمل: بیماران باید دستورات پس از عمل را به دقت رعایت کنند تا از ماندگاری و موفقیت لمینت دندان‌ های خود اطمینان حاصل کنند.
 • استفاده از محصولات مناسب: برای مراقبت از لمینت دندان‌ ها، بیماران باید از محصولات مناسبی مانند مسواک نرم و خمیر دندان مناسب استفاده کنند.
 • مراجعه در دوره‌ های پیگیری: برای اطمینان از وضعیت و ماندگاری لمینت دندان‌ ها، بیماران باید در دوره‌ های پیگیری تعیین شده توسط دکتر خود به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنند.
 • اطلاع از عوارض و نشانه‌ های خطرناک: بیماران باید اطلاعات کافی در مورد عوارض و نشانه‌ های خطرناک پس از لمینت دندان را داشته باشند تا در صورت وقوع هر گونه مشکل، به سرعت به دکتر خود مراجعه کنند.
 • حفظ بهداشت دهان: بیماران باید به بهداشت دهان خود و محافظت از لمینت دندان‌های خود توجه ویژه‌ ای داشته باشند تا از سلامت و زیبایی آنها حفاظت کنند.
نکات مراقبتی بعد از انجام لمینت دندان

مراحل انجام لمینت دندان

معمولا بهترین متخصص لمینت در ستارخان طی دو جلسه کار لمینت را انجام می دهد. انجام لمینت دندان شامل 7 مرحله می باشد که دندانپزشک این مراحل را قدم به قدم طی می کند.

مشاوره و بررسی: در اولین مرحله، بعد از مراجعه به یک دندانپزشک زیبایی و بررسی نحوه عملکرد او و نمونه کارها می توان در مورد انتخاب کردن یا نکردن او تصمیم جدی گرفت. پس از قطعی شدن شروع کار، دندانپزشک وضعیت دندان ها مورد بررسی قرار می‌ دهد و در خصوص نتایج کار و انواع لمینت قابل استفاده اطلاعاتی را ارائه می دهد.

آماده سازی دندان: برای این که لمینت دندان به خوبی بر روی دندان ها منطبق شود و همه دندان ها با هم متناسب باشند، لازم است که بخشی از لایه رویی دندان تراشیده شود.

قالبگیری دندان: در مرحله سوم، دندانپزشک با استفاده از موادی سیلیکونی، ابعاد دقیق دندان را اندازه می گیرد. با این کار اندازه گرفته شده به عنوان قالب اندازه گیری مینای ساخت لمینت می شود. این مرحله بسیار مهم و ضروری است و باید در انجام آن دقت شود، چرا که با اندازه گیری نادرست نتیجه کار مطلوب نمی شود.

انتخاب رنگ لمینت:  با نظر زیباجو و صلاح دید دندانپزشک رنگ مناسب برای لمینت دندان ها انتخاب می شود. در این مورد کاتالوگی از نمونه های رنگی به زیباجو نشان داده می شود تا بر اساس آن تصمیم گرفته شود.

ساخت لمینت در لابراتوار: حالا نوبت ساخت لمینت مورد نظر است. قالب اندازه گیری شده و رنگ دندان انتخابی به لابراتوار ارسال می شود تا با بهترین مواد و با دقت بالا ساخته شود.

تحویل از لابراتوار: بعد از ساخته شدن لمینت در لابراتوار، به کلینیک دندانپزشکی ارسال می شود و بیمار باید برای چسباندن لمینت به آن جا مراجعه کند. در این مرحله دندانپزشک لمینت ها را با چسب مخصوص بر روی دندان ها می چسباند.

تنظیم و اصلاح: حالا نوبت چک نهایی و تنظیم لمینت ها و اصلاح آن ها می باشد. در آخر دندانپزشک ایرادات کار را برطرف می کند و فرد بعد از آن می تواند بدون مشکل لبخندی زیبا و دلنشین را تجربه کند.

مزایاو معایب لمینت دندان

لمینت دندان مزایا و معایبی دارد که تصمیم و انتخاب آن بستگی به زیباجو دارد. مزایای انجام لمینت دندان عبارتند از:

 • ماندگاری بلند مدت: لمینت دندان ها معمولا تا 15 سال یا بیش تر هم می‌ توانند ماندگاری داشته باشند.
 • زیبایی: لمینت دندان ها به شکل طبیعی به نظر می‌ رسند و می‌ توانند به شکل و شمایل دلخواه شما ساخته شوند.
 • مقاومت در برابر لکه: لمینت دندان ها مقاوم در برابر لکه های قهوه، سیگار و غذاهای رنگی هستند.

معایب لمینت دندان:

 • هزینه: لمینت دندان ها هزینه بالایی دارند و ممکن است برای برخی افراد قابلیت پرداخت نداشته باشند.
 • حساسیت: بعضی افراد ممکن است به علت حساسیت دندان‌ ها نسبت به حرارت و سرما، مشکلاتی با لمینت دندان ها داشته باشند.
 • تعویض: در صورت خراب شدن یا تغییر رنگ لمینت دندان ها، نیاز به تعویض آن ها است که ممکن است هزینه و زمان بر باشد.

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد لمینت دندان، چگونگی انجام آن، مزایا و معایب انجام این روش زیبایی و نکات مراقبتی مربوط به آن صحبت کردیم. همچنین تعدادی از بهترین متخصص لمینت در ستارخان را نیز معرفی نمودیم که امیدواریم در شرایط لزوم بتواند راهنمایی برای شما در راستای انتخاب دندانپزشکی مطمئن باشد.

از همراهی شما صمیمانه سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات تان در سایت دندانپزشکا هستیم.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا