ایمپلنت

بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان【سال1403】💎+ لیست 10 تایی

در این مقاله تصمیم ما بر این است که اطلاعات مختصر و مفیدی را در مورد روش های کاشت دندان و ایمپلنت ارائه دهیم. همچنین بهتر است بدانیم که انتخاب یک دندانپزشک زبده و حرفه ای برای ان اقدام پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید از آن غافل شد، از این رو ما می خواهیم لیستی از بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان را به شما معرفی نماییم. با انجام ایمپلنت می توان از داشتن دندان هایی طبیعی به جای دندان های از دست رفته لذت برد و به زیبایی لبخند و راحتی در جویدن و بلع غذا دست یافت. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیش تری در این زمینه کسب نمایید.

اجزای سازنده ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک روش قطعی و مورد تایید برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. این فرآیند شامل قرار دادن یک پیچ (ایمپلنت) در استخوان فک و سپس نصب یک پروتز دندانی بر روی این پیچ است. ایمپلنت ها معمولا از جنس تیتانیوم ساخته شده اند و به دلیل مقاومت بالا و عدم تحریک بدن به طور گسترده ای استفاده می شوند.

این روش به عنوان یک راه حل دائمی برای جایگزینی دندان های از بین رفته شناخته شده است. بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان اجزای سازنده ایمپلنت را در دهان قرار می دهد و بعد از چندین جلسه بیمار شاهد دندانی طبیعی و متناسب با دیگر دندان های خود می شود. ایمپلنت دندان شامل سه بخش اصلی است:

پیچ (ایمپلنت): این قسمت از جنس تیتانیوم ساخته شده است و به عنوان پایه جایگزین دندان از دست رفته در استخوان فک قرار می گیرد. این پیچ با استفاده از تکنیک های جراحی کوچک، در استخوان فک قرار می گیرد و به طور پایدار در آنجا تثبیت می شود.

آبتمنت (آداپتور): این قسمت به پیچ (ایمپلنت) متصل شده و به عنوان یک رابط بین پیچ و پروتز دندانی عمل می کند. آبتمنت ها نیز از جنس تیتانیوم ساخته شده اند و معمولا به صورت پیچیده در داخل پروتز دندانی قرار می گیرند.

پروتز دندانی: پروتز دندانی از جنس سرامیک، پلاستیک یا فلز ساخته شده است و به عنوان جایگزین دندان گمشده بر روی آبتمنت قرار می گیرد. پروتز دندانی به صورت شخصی سازی شده و به شکل و اندازه دندان های اصلی شما طراحی می شود. این پروتز دندانی معمولا به عنوان یک دندان دائمی در دهان باقی می ماند.

مراحل کاشت دندان به روش ایمپلنت

بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان این روش را طی مراحلی انجام می دهد و به خوبی می داند که کوتاهی در هریک از این مراحل می تواند منجر به عدم دریافت نتیجه مطلوب باشد. مراحل کاشت ایمپلنت دندان عبارتند از:

مشاوره و بررسی: اولین مرحله، به ویزیت و معاینه پزشک با بیمار و مشاوره اختصاص دارد. دندانپزشک در این مرحله بررسی‌ های لازم را انجام می‌ دهد تا ببیند آیا بیمار موجودیت ایمپلنت دندان را تحمل می‌کند یا خیر.

جراحی: در این مرحله، پزشک با استفاده از بیهوشی کامل یا موضعی، در قسمت فک بیمار سوراخ‌هایی را با استفاده از دستگاه خاصی ایجاد می‌ کند. این مرحله با بی حسی کامل انجام می شود تا بیمار دردی را متحمل نشود.

نصب ایمپلنت: پس از ایجاد سوراخ‌های لازم، ایمپلنت دندان به صورت تحت فشار و با استفاده از ابزار خاصی درون سوراخ قرار داده می‌ شود.

درمان: بعد از نصب ایمپلنت، باید منتظر بهبودی کامل محل جراحی بود. در این مدت، پزشک شما ممکن است داروهای ضد درد و ضد التهابی به شما تجویز کند و باید حتما این داروها مصرف شوند.

نصب پروتز دندان: حالا بعد از بهبود قسمتی که سوراخ شده است و ایمپلنت در آن قرار گرفته است، پزشک شما پروتز دندان را روی ایمپلنت نصب خواهد کرد. این پروتز می‌تواند یک دندان مصنوعی یا یک پل برای جایگزینی چند دندان باشد.

مراحل کاشت دندان به روش ایمپلنت

عوارض انجام ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان شاید برای همه افراد مناسب نباشد و عوارضی را برای آن ها در پی داشته باشد. در جلسه ویزیت و معاینه بهترین دکتر ایمپلنت در تهران تمامی نکات و مزایا و معایب ایمپلنت را به طور کامل به بیمارش توضیح می دهد. اگر فرد کاندید مناسبی برای ایمپلنت نباشد از انجام آن خودداری می نماید. برخی از عوارض این کار به شرح زیر می باشد:

عفونت: این عارضه در صورتی رخ می‌دهد که باکتری‌ها و ویروس‌ های مختلف به محل ایمپلنت حمل شوند. علائم عفونت شامل درد، تورم و قرمزی در محل ایمپلنت هستند.

رد شدن ایمپلنت: در برخی موارد، ایمپلنت ممکن است به دلیل عدم تعامل با بافت اطراف، رد شود. این عارضه بسیار نادر است.

خروج ایمپلنت: گاهی اوقات، ایمپلنت ممکن است از محل خود خارج شود. علائم این عارضه شامل درد، تورم و خونریزی هستند. در این حالت می گویند لثه ایمپلنت را پس زده است.

ترشحات: حتی ممکن است برای برخی افراد ایمپلنت باعث ترشحات و خروج مایعات از محل خود شود. این عارضه نیاز به درمان دارد و باید فورا به بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان مراجعه شود.

آسیب به بافت‌ های اطراف: موارد نادری نیز وجود دارد که ایمپلنت ممکن است باعث آسیب به بافت‌های اطراف شود. این عارضه نیاز به درمان دارد.

10 تا از بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان را بشناسید!

دکتر مریم اخیانی

دکتر مریم اخیانی

خانم دکتر مریم اخیانی با مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی، از جمله دندانپزشکان متخصص و متبحر در تهران است که در محدوده ستارخان در مطب شخصی خود به ارائه خدمات دندانپزشکی مشغول است. با توجه به مهارتی که ایشان در انجام کاشت دندان دارند به عنوان یکی از بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان شناخته می شوند. سابقه ایشان نیز به 34 می رسد و همین مورد تاییدی بر مهارت و تبحر ایشان می باشد.

خدمات:

 • ترمیم پوسیدگی دندان و عصب کشی
 • جرم گیری دندان
 • ایمپلنت و پروتز دندانی
 • جراحی دندان عقل و ریشه دندان ها
 • کامپوزیت ونیر

آدرس: تهران، ستارخان، جنب تهران ویلا، برج چشم انداز، طبقه 2

دکتر رزیتا پورکیان

دکتر رزیتا پورکیان

خانم دکتر رزیتا پورکیان، جراح دندانپزشکی است که از دانشگاه آزاد تهران فارغ التحصیل شده است و بیش از 20 سال است به صورت مداوم به حرفه دنداپزشکی و ارائه خدمات مشغول است. سابقه درخشان ایشان باعث شده است که دکتر پورکیان به عنوان یکی از بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان محسوب شود. ایشان گواهی نامه ها و مدارک متعدد و معتبری در حوزه درمان بیماری ها و مشکلات دهان و دندان دارد.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی دندان
 • جراحی لثه
 • عصب کشی و ترمیم شکستگی و پوسیدگی
 • بریج و روکش دندان

آدرس: تهران، ستارخان، خیابان شهید حبیب الهی، روبروی خیابان خارک، نبش داروخانه، پلاک 241، طبقه 2

دکتر نسرین محقق فر

دکتر نسرین محقق فر

خانم دکتر نسرین محقق فر یکی دیگر از بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان است. ایشان نیز فارغ التحصیل دکترای حرفه ای دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است که به عنوان جراح و دندانپزشک فعالیت می نماید و مهارت ایشان مورد توجه بیماران و مراجعین شان می باشد. شما نیز اگر نیاز به کاشت دندان دارید و به دنبال یک دندانپزشک حرفه ای هستید فرصت داشتن یک جلسه مشاوره با خانم دکتر محقق فر را از خود نگیرید.

خدمات:

 • درمان ریشه و عصب کشی
 • ارائه خدمات دندانپزشکی به کودکان
 • ایمپلنت و انواع پروتز دندان
 • کامپوزیت و دیگر خدمات زیبایی
 • جراحی های مربوط به دندان و لثه

آدرس: تهران، ستارخان، میدان توحید، خیابان کوثر دو

دکتر جمشید صفری

دکتر جمشید صفری

آقای دکتر جمشید صفری، با شماره نظام پزشکی 42861 مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی، ارائه دهنده انواع خدمات تخصصی و عمومی دندانپزشکی به ساکنین شهر تهران به صورت حرفه ای می باشد. یکی از حوزه های تخصصی دکتر صفری، کاشت دندان می باشد و به دلیل موفقیت های بیشمار و رضایت های جلب شده، به عنوان یکی از بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان محسوب می شود.

خدمات:

 • عصب کشی و پر کردن دندان
 • روکش کردن دندان های ایمپلنت و یا عصب کشی شده
 • صفر تا صد ایمپلنت دندان
 • ایمپلنت فوری و بدون درد
 • جراحی دندان

آدرس: تهران، ستارخان، اول خیابان پاتریس لومومبا، کوچه سحر، پلاک 30، طبقه دوم

دکتر سلیمه لشگری

دکتر سلیمه لشگری

خانم دکتر سلیمه لشگری از دیگر دندانپزشکانی است که به عنوان یکی از بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان تهران محسوب می شود. ایشان از جراحان دندانپزشک با مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی می باشد. شماره نظامی که در سازمان نظام پزشکی کشور برای خانم دکتر لشگری ثبت شده است، 130846 می باشد.

خدمات:

 • جرم گیری و روکش دندان
 • عصب کشی و ترمیم
 • بلیچینگ دندان و کامپوزیت
 • ایمپلنت

آدرس: تهران، ستارخان، قبل از توحید، خیابان کوثر دو، پلاک 1، ساختمان دلگشا، طبقه دو، واحد 16

مزایای انجام ایمپلنت دندان

در قسمت های پیشین در مورد عوارض ایمپلنت صحبت کردیم. اما همان طور که می دانیم مزایای انجام ایمپلنت از معایب آن بیش تر است و بسیاری از افراد را مجاب به انجام آن می کند. مزایای ایمپلنت عبارتند از:

بهبود عملکرد دهان و دندان: ایمپلنت دندان می‌ تواند بهبود عملکرد دهان شما را تضمین کند. با ایجاد یک پایه قوی، شما می‌ توانید به راحتی خوردن و گفتگو کردن را انجام دهید.

ظاهر طبیعی: همچنین مهم ترین مزیت ایمپلنت دندان از نظر برخی از افراد این است که می‌ تواند به شما یک لبخند زیبا و طبیعی بدهد. این روش به شما این امکان را می‌ دهد تا دندان‌ های جایگزین خود را با دندان‌ های طبیعی همسان ببینید و تفاوتی بین آن ها قائل نشوید.

پایداری: ایمپلنت دندان بسیار پایدار است و می‌ تواند برای سال‌ ها خدمت کند. با توجه به این که این روش به صورت جایگزین دائمی است، شما نیازی به تعویض دندان‌ های خود نخواهید داشت.

حفظ بافت‌ های فک: با استفاده از ایمپلنت دندان، می‌ توانید بافت‌ های فک خود را حفظ کنید. این روش به شما اجازه می‌ دهد تا از از دست دادن بافت‌های فک جلوگیری کنید.

بهبود کیفیت زندگی: ایمپلنت دندان باعث می شود بهبود کیفیت زندگی خود را تجربه کنید. با داشتن دندان‌ های جایگزین قوی و پایدار، شما می‌ توانید به راحتی خوردن غذاهای سخت و نرم و گفتگو کردن با دوستان خود را تجربه کنید.

مزایای انجام ایمپلنت دندان

چه کسانی کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان نیستند؟

ایمپلنت دندانی نیز مثل جراحی های دیگر شرایط خاصی را شامل می شود. کسانی که با مشکلات زیر درگیر باشد، شرایط انجام ایمپلنت را نخواهد داشت و یا بعد از آن عوارضی را برای فرد به وجود آورد. کسانی که کاندید نامناسب انجام ایمپلنت باشند جزو افراد زیر هستند:

افراد سیگاری: استعمال دخانیات باعث طولانی شدن روند درمان می شود و بر روی سازگاری لثه و اتخوان فک با دندان جدید تاثیر منفی می گذارد. کسانی که سیگار می کشند، ممکن است درگیر عفونت و شکستن ایمپلنت شوند.

افرادی با بیماری های لثه: وجود بیماری حاد لثه منجر به خرابی بافت لثه و استخوان می گردد. کسانی که بیماری های پریودنتال دارند تا وقتی که به طور کامل درمان نشوند نمی توانند برای انجام ایمپلنت کاندید شوند.

عدم برخورداری از سلامت عمومی: ایمپلنت دندان ا چندین مرحله جراحی در طول چندین ماه تشکیل می شود و وشی تهاجمی محسوب می شود. به دلیل نیاز این روش به بیهوشی، برای بسیاری از افراد استراس زا می باشد. کسانی که از سلامت کامل خونی و بدنی برخوردار نباشند این کار برای آن ها انجام شدنی نخواهد بود.

مصرف نکردن داروهای خاص: مصرف بعضی از داروها مثل استروئیدها یا داروهای رقیق کننده خون باعث اختلال در روند جراحی می شود. اگر قصد انجام ایمپلنت را داشته باشید باید دندانپزشک را از آن آگاه کنید و در صورت متوقف کردن و مدیریت مصرف برای ایمپلنت اقدام نمایید.

عفونت ایمپلنت و دلیل بروز آن

بروز عفونت بعد از ایمپلنت و یا در حین درمان از جمله رایج ترین عوارض این روش است که به طور قطعی نمی توان گفت چه زمانی ممکن است رخ دهد. مثلا ممکن است بروز عفونت چند روز و یا چند ماه بعد از جراحی رخ دهد. دلیل بروز عفونت بعد از ایمپلنت طبق نظر بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان عبارتند از:

 • کشیدن سیگار بعد از کاشت دندان ممکن است باعث بروز عفونت و التهاب لثه شود.
 • دیابت یا پوکی استخوان نیز از جمله بیماری هایی هستند که باعث تعویق در خوب شدن جای زخم و جوش خوردن استخوان فک می شوند و در نتیجه ممکن است عفونت لثه و دندان ایمپلنت شده را به همراه داشته باشد.
 • کسانی که به بیماری هایی پریودنتال دارند نیز مب توانند عفونت ایمپلنت دندان را تجربه نمایند.
 • عدم عملکرد درست بهترین دکتر ایمپلنت در ایران نیز دگر عامل بروز عفونت ایمپلنت دندان می باشد.

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد انجام ایمپلنت و مراحل آن، مزایا و عوارض آن و عفونت دندان ها بعد از کاشت دندان صحبت کردیم. همچنین تاکید کردیم که ایمپلنت دندان باید توسط یک پزشک متخصص انجام شود و برای کمک به شما عزیزان تعدادی از بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان را معرفی کردیم. از توجه شما تا انتهای مقاله کمال تشکر را داریم و برای بهبود مطالب ارائه شده منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما در سایت دندانپزشکا هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا