دندانپزشک عمومی

بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان【سال1402】💎+ لیست 10 تایی

در این مقاله می خواهیم شما را با تعدادی از بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان آشنا کنیم. حدمات دندانپزشکی بسیار متنوع و گسترده هستند و در حوزه تخصصی اغلب دندانپزشکان عمومی وارد عمل نمی شوند و به متخصصان ارجاع می دهند. در این مقاله ما می خواهیم در مورد انواع جراحی دندان مثل دندان های عقل و ریشه های باقی مانده در لثه و نحوه عملکرد دندانپزشکان در این زمینه صحبت کنیم. همچنین برای شما عزیزانی که به دنبال جراح زبده ای هستید، لیستی از بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان را معرفی خواهیم کرد. در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان کیست؟

دندانپزشکان از اعضای کادر درمان می‌ باشند که وظیفه رسیدگی و درمان انواع بیماری‌ های مربوط به دهان و دندان را بر عهده دارند. دندانپزشکان جزو قشر محبوب و ارزشمند هر جامعه‌ ای هستند، چرا که داشتن دندان‌ هایی سالم و مرتب می تواند در داشتن بدنی سالم بسیار موثر باشد و همچنین افراد علاوه بر حفظ سلامتی، برای بهبود ظاهرشان نیز به دندان‌ های خوب و سالم نیاز دارند.

فقدان دندانی سالم می‌ تواند باعث اختلال در سیستم تنفسی و گوارشی شود و همچنین صحبت و تکلم فرد را به مشکل بیندازد. دندانپزشکان عمومی بعد از پایان تحصیلات شان می‌ توانند انواع خدمات درمانی و زیبایی را بدون محدودیت ارائه دهند. البته سطح کیفیت آن بستگی به مهارت و تخصص آن ها دارد.

یکی از حوزه‌ های تخصصی دندانپزشکی، انجام انواع جراحی‌ ها می‌ باشد. بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان این وظیفه خطیر را بر عهده دارد و می‌ تواند به بیمار مشاوره های لازم در این خصوص را ارائه دهد و همچنین انواع جراحی‌ های مربوط به دندان را نیز بر عهده بگیرد. از جمله وظایف دندانپزشک این است که تمام توصیه‌ های مراقبتی لازم را چه پیش از انجام درمان و چه بعد از آن، ارائه دهد.

یک جراح دندانپزشک باید علاوه بر داشتن تحصیلات مربوطه، مهارت و تجربه خوبی در زمینه انواع جراحی‌ ها و مهارت دستی در استفاده از ابزار و مقدار برش لثه و دست یابی به ریشه را داشته باشد. همچنین باید بتواند خود را با تکنولوژی‌ های روز سازگار کند و سطح علم و دانش خود را به روز نماید. لازم به ذکر است یک جراح دندانپزشک حتی می‌ تواند به منطقه چانه و فک نیز ورود یابد و درمان‌ های مربوط به آنجا را نیز انجام دهد، ولی دندانپزشک عمومی مهارت لازم برای این کار را ندارد.

بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان کیست؟

انواع جراحی های مربوط به دهان و دندان

جراحی های مختلفی در زمینه دهان و دندان وجود دارد که هرکدام بسته به نوع جراحی و تخصص مورد نیاز در حیطه عملکرد و وظایف دندانپزشک خاصی می باشد. در صورتی که بخواهید برای رفع مشکلات دندانی خود به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید، در ابتدا با معاینه و عکسبرداری از دندان و رسیدگی توسط دندانپزشک عمومی شرایط مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت تخصصی بودن وضعیت، بیمار به یک متخصص مربوطه ارجاع می یابد. اگر خدمات مورد نیاز از نوع جراحی باشد، بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان در این زمینه می تواند ورود یابد. انواع جراحی های مربوط به دهان و دندان عبارتند از:

جراحی ایمپلنت دندان: در این نوع جراحی، یک ایمپلنت دندانی به عنوان یک روش جایگزینی دندان های گم شده استفاده می شود. در این روش بهترین دکتر ایمپلنت در ستارخان سوراخی را در محل دندان خالی شده با دریل و ابزار مخصوص ایجاد می کند و بعد از آن با قرار دادن پیچی در فک از آن به عنوان پایه یا ریشه استفاده می نماید. بعد از آن روکشی را بجای دندان برروی پایه می گذارد و بعد از آن فرد می تواند لذت داشتن دندانی بسیار شبیه به دندان طبیعی را تجربه کند.

جراحی لثه: این نوع جراحی برای درمان بیماری های لثه، اصلاح خط لثه و جراحی پلاستیک لثه استفاده می شود. جراحان لثه باید مهارت دستی بالایی داشته باشند، چراکه کوچک ترین اهمالی ممکن است باعث آسیب دیدن بافت لثه شود. بیماری های مختلفی برای لثه وجود دارد که نیازمند رسیدگی توسط یک متخصص لثه می باشد.

جراحی زیبایی دهان: این نوع جراحی شامل اصلاح شکل دهان، اصلاح لب ها و چانه ها، جراحی تغییرات رنگ دهان و دندان، و جراحی برای اصلاح لب کوچک (سوراخ دهان) می شود.

جراحی ریشه دندان: در این نوع جراحی، ریشه دندان معالجه می شود و در صورت نیاز به جراحی برای حذف ریشه دندان نیز اقدام می شود. ریشه دندان را نباید با عصب دندان اشتباه گرفت. ریشه پایه دندان است و آسیب دیدن آن و عدم رسیدگی به موقع ممکن است باعث از دست رفتن دندان شود. ممکن است دندانی سالم باشد و تنها ریشه آن بیمار شود که حتما باید توسط اندودنتیست معاینه و درمان گردد. اما عصب دندان زمانی آسیب جدی می بیند که دندانی پوسیده باشد و شدت پوسیدگی به عصب رسیده باشد که برای این کار دندانپزشک عصب را از بین می برد.

جراحی فک و صورت: این نوع جراحی شامل جراحی تغییرات ساختار صورت، جراحی فک و زبان، و جراحی برای حذف توده های غیر عادی در منطقه دهان و صورت است. جراحان فک و صورت همگی تخصص مربوط به این حوزه را دارند، چراکه این نوع جراحی تنها با به دست آوردن مهارت تجربی قابل انجام نیست و جراح مورد نظر باید علم آکادمیک آن را نیز داشته باشد.

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان را بشناسید!

دکتر مریم اخیانی

دکتر مریم اخیانی

خانم دکتر مریم اخیانی، از دندانپزشکان به نام و کار بلد در تهران هستند که سابقه سال ها فعالیت در زمینه خدمات درمانی را در کارنامه خود دارند. دکتر اخیانی 34 است که به صورت مداوم در حال فعالیت می باشد. تحصیلات ایشان دکترای حرفه ای دندانپزشکی است و تخصص و مهارت زیادی در خدمات درمانی و ترمیمی دارند، به طوری که به عنوان یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان شناخته می شوند.

خدمات:

 • ترمیم و عصب کشی دندان
 • جرم گیری و بروساژ
 • جراحی لثه
 • جراحی دندان عقل

آدرس: تهران، ستارخان، نبش تهران ویلا، برج چشم انداز، طبقه دوم

دکتر فاطمه محبوب

دکتر فاطمه محبوب

یکی دیگر از بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان، خانم دکتر فاطمه محبوب می باشد. مدرک تحصیلی ایشان دکترای حرفه ای دندانپزشکی است و بیش تر در حوزه کودکان به ارائه خدمات می پردازد. دکتر محبوب در تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان کودکان دارای مهارت و تخصص است. شماره نظام پزشکی ثبت شده برای دکتر محبوب 27611 می باشد.

خدمات:

 • روکش دندان
 • عصب کشی دندان کودکان و بزرگسالان
 • درمان ریشه
 • پر کردن و ترمیم دندان

آدرس: تهران، ستارخان، نبش خیابان نیایش، پلاک 6، واحد 2

دکتر شیرزاد ویسی

دکتر شیرزاد ویسی

آقای دکتر شیرزاد ویسی ارائه دهنده خدمات درمانی و تشخیصی دندان و لثه بوده تجربه و مهارت خوبی را در این حوزه دارد. وی در کلینیک دندانپزشکی مجهز خود با تجهیزات و ابزار مدرن و استفاده از مواد مصرفی با کیفیت و اورجینال از بهترین برندهای اروپایی و آمریکایی در محیطی استریلیزه و مورد تایید، پذیرای بیماران می باشد دکتر ویسی یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان تهران است.

خدمات:

 • جراحی و سینوس لیفت
 • جراحی دندان عقل
 • جراحی دندان های نهفته
 • عصب کشی و ترمیم دندان

آدرس: تهران، ستارخان، فلکه دوم صادقیه، روبروی فروشگاه خانه سام، پلاک 192، طبقه 1، واحد 2

دکتر جمشید صفری

دکتر جمشید صفری

آقای دکتر جمشید صفری دارای شماره نظام پزشکی 42861 یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان می باشد. ایشان در سال های خدمت خود خدمات بسیاری را با موفقیت به انجام رسانده است و توانسته است درصد بالایی از رضایت بیماران و مراجعین خود را جلب نماید. تحصیلات دکتر صفری، دکترای حرفه ای دندانپزشکی می باشد.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان
 • عصب کشی دندان
 • روکش و کامپوزیت
 • انواع جراحی دندان

آدرس: تهران، ستارخان، ابتدای خیابان پاتریس لومومبا، کوچه سحر، پلاک 30، طبقه 2

دکتر مهدی فهیمی هنزائی

دکتر مهدی فهیمی هنزائی

آقای دکتر مهدی فهیمی هنزائی یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان است. ایشان متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت هستند. همچنین دکتر فهیمی بورد تخصصی این رشته را دارا می باشند. دوره های تحصیلی دکتر فهیمی در دانشگاه علوم پزشگی شهید بهشتی گذرانده شده است و همواره در دوران تحصیل از رتبه های برتر این دانشگاه بوده اند.

خدمات:

 • انواع ارتودنسی کودکان و بزرگسالان
 • جراحی دندان ها و ریشه های نهفته
 • جراحی ناهنجاری فک
 • جراحی دندان عقل

آدرس: تهران، ستارخان، میدان صادقیه، نبش فروشگاه فرش شاهکار

مشخصات بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان

بسیاری از افراد به اولین مرکز درمانی دهان و دندان که می رسند به دلیل داشتن درد زیاد و یا نداشتن وقت کافی و اعتماد فوری، درمان دندان های خود را به دندانپزشک مشغول در آن مرکز می سپارند. اما طی روند درمانی درست و کسب نتیجه مطلوب نیازمند تحقیق و بررسی است. در روند بررسی باید به برخی ویژگی ها و مشخصات دندانپزشکان توجه کرد. در ادامه ما برخی از ویژگی های بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان اشاره خواهیم نمود:

 • یک دندانپزشکی که ادعای انجام جراحی های مربوط به دندان را دارد باید دارای دانش و تخصص لازم در زمینه دندانپزشکی و انجام جراحی مورد نظر باشد و بتواند با دقت کافی این کار را انجام دهد تا کوچک ترین عارضه را بیمار متحمل نشود.
 • توانایی برقراری ارتباط موثر با بیماران و مهارت‌های ارتباطی و انسانی را دارا باشد تا بیمار احساس راحتی داشته باشد و اضطرابش کم شود.
 • توانایی کار تحت فشار و در شرایط پر استرس را داشته باشد، چراکه ممکن است بیمار فردی متشنج و مضطرب باشد یا فضای کلینیک شلوغ و پر تنش شود. این موارد نباید برروی عملکرد دندانپزشک تاثیر بگذارد.
 • حس اخلاقی و مسئولیت پذیری بالایی داشته باشد و به دلیل منافع مالی و یا شلوغی درمان را تحت تاثیر قرار ندهد.
 • توانایی کار تیمی و همکاری با سایر اعضای تیم درمانی را داشته باشد و از توانایی لازم برای مدیریت و سازماندهی زمان برای انجام کارهای مختلف برخوردار باشد.
 • توانایی‌ های فنی و دستگاهی مورد نیاز برای انجام انواع درمان‌های دندانپزشکی و آگاهی از آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌ های مربوط به حرفه دندانپزشکی را داشته باشد.
 • در تشخیص و درمان بیماری‌ های دهان و دندان با تجربه و متبحر باشد و از مهارت لازم برای حوزه درمانی مورد نظر برخوردار باشد.
 • اهتمام به به‌روزرسانی مداوم دانش و مهارت‌ های حرفه‌ ای بورزد و توانایی ارزیابی و تشخیص مشکلات دندان‌ ها و دهان و ارائه راه‌حل‌ های مناسب برای آن‌ ها را داشته باشد.
مشخصات بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان

جراحی دندان عقل چگونه انجام می شود؟

بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان، برای بیمارانی که با درد دندان عقل یا ایجاد اختلال توسط آن برای دیگر دندان ها و فک مراجعه می کنند، خارج نمودن دندان عقل را پیشنهاد می دهد. دندان عقل به تعداد 4 عدد در دهان در انتهای فک دو طرف بالا و پایین بعد از سن 17 سالگی یا کم تر رشد می کند. وجود این دندان در دهان می تواند به دندان ها و چینش آن ها و هم چنین ساختار فک آسیب برساند.

زمانی که دندان عقل به طور کامل رشد کرده باشد، دندانپزشک با کشیدن آن توسط ابزار مخصوص کار را به سرانجام می رساند. اما اگر دندان عقل در زیر لثه نهفته باقی مانده باشد، به دلیل فشاری که به ریشه دندان های دیگر وارد می کند باید تحت جراحی از دهان خارج شود. دندانپزشک بعد از پایان کار توصیه هایی را برای کاهش درد و طی شدن دوره نقاهت به بیمار ارائه می دهد. این توصیه های مراقبتی عبارتند از:

توجه به تمامی نکات گفته شده توسط دندانپزشک و عدم بی توجهی و ایجاد فشار در محل جراحی

 • مصرف به موقع تمامی داروهای تجویز شده و مسکن ها برای کاهش درد و پیشگیری از ایجاد عفونت در محل جراحی
 • استفاده از غذاهای نرم و پوره شده و خنک برای مدت چند روز بعد از جراحی جهت عدم ایجاد فشار و خونریزی
 • پرهیز از مصرف غذاهای سخت و سفت و غذاهایی که به دندان ها می چسبند.
 • استفاده از کمپرس یخ برای کم شدن درد و تورم
 • توجه به بهداشت دهان و دندان و شستشوی دهان

کلام آخر

در این مقاله ما سعی کردیم برخی نکات لازم و ضروری را در مورد جراحی ها و خدمات درمانی مربوط به دهان و دندان به شما عزیزان ارائه دهیم. علاوه بر این در مورد دندانپزشکانی که مهارت و تخصص لازم برای انجام چنین جراحی هایی را دارند نیز صحبت کردیم. برای کمک به شما عزیزان نیز تعدادی از بهترین جراح دندانپزشک در ستارخان را نیز در این مقاله معرفی نمودیم که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم و بی صبرانه منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما عزیزان در سایت دندانپزشکا هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + بیست =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا