دندانپزشک پروتزهای دندان

بهترین دکتر پروتز دندان در سعادت آباد【سال1403】❤️+ لیست 5 تایی

موضوع این مقاله درباره بهترین دکتر پروتز دندان در سعادت آباد می باشد و ما قصد داریم اطلاعات مفیدی را در این باره در اختیار شما قرار دهیم. پروتز دندان یکی از روش های مناسب برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد. بسیاری از مردم که دندان های خود را به طور کامل یا جزئی از دست داده اند، خواهان این روش هستند. در سعادت آباد پزشکان ماهر بسیاری وجود دارد که در این حوزه متخصص هستند و رضایت بسیاری از مراجعین را دارند. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی آن ها بپردازیم.

پروتز دندانی چیست؟

در ابتدا به معنی پروتز می پردازیم. در واقع پروتز به قسمتی از بدن گفته می شود که به صورت مصنوعی می باشند ولی قدرت انجام فعالیت های اندام از دست رفته را می تواند به خوبی ایفا کند تا بتوان به کمک آن، بدون کمبود نقص عضو زندگی عادی خود را ادامه داد. برخلاف باور و تصور عموم مردم، پروتز جزو جراحی زیبایی قرار می گیرد و به کمک آن می توان جایگزینی مناسب برای اندام از دست رفته به کار برد. پروتز دندانی نیز از این قاعده مستثنا نیست و جزو جراحی های زیبایی محسوب می شود.

همان طور که می دانید پروتز دندان به دو دسته ثابت و متحرک طبقه بندی می شود که با نام هایی مانند پروتز پارسیل، کروم کبالت و دست دندان در بین عموم رایج است. عمر پروتز دندانی می تواند از 5 تا 15 سال دوام داشته باشد و حتی می توان با رعایت بهداشت دهان و چکاب شش ماه یک بارتوسط بهترین دکتر پروتز دندان در قیطریه ، طول عمر پروتز دندانی را نیز بیشتر نمود و از پروتز سالمی بر خوردار بود. روکش یا پروتز ثابت شامل دو نوع pfm و فول سرامیک می باشد. به دلیل استحکام این روکش ها، معمولا از آن ها به عنوان جایگزین برای دندان پشتی استفاده می کنند.

همان طور که پیش تر گفته شد، پروتز دندان یکی از راه هایی برای پر کردن جاهای خالی دندان های از دست رفته است. معمولا بهترین دکتر پروتز دندان در سعادت آباد، زمانی که دندانی کامل از بین می رود یا کشیده می شود، تنها راه حل ممکن برای جایگزینی دندان از دست رفته که پروتز دندانی می باشد را پیشنهاد می کند.

پروتز دندانی چیست؟

انواع پروتز دندان

پروتز دندان انواع مختلفی دارد و هر فرد بسته به نوع مشکل دندان خود از یکی از شیوه های پروتز دندان استفاده می کند. انواع پروتز شامل موارد زیر می باشد.

 • پروتز ثابت: شامل روکش تک واحدی دندان، بریج دندان، لمینت یا ونیر دندان، اینله ها و انله ها، ایمپلنت دندان
 • پروتز متحرک: پروتز دندانی پارسیل، پروتز کامل دندان یا دست دندان
 • پروتز نیمه متحرک: پروتز نیمه متحرک یا اوردنچر

مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر پروتز دندان در سعادت آباد در جدول زیر لیست شده است:

❤️سطح دکترتخصص لازم را برای انتخاب روش درمان را داشته باشد.
⚡تجهیزاتاز تجهیزات پزشکی به روزی برخوردار باشد.
✅برخورد با بیماررفتار صبورانه و محترمانه ای با بیماران در پیش گیرد.
⭐مهارت و تجربهسابقه کافی و مهارت بالا برای انجام خدمات درمانی داشته باشد.

5 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در سعادت آباد را بشناسید!

دکتر باهر افسرده

دکتر باهر افسرده

یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در سعادت آباد، دکتر باهر افسرده محسوب می شود. ایشان بسیار در کار خود ماهر هستند و یکی از خوش اخلاق ترین و صبور ترین دندانپزشکان در سعادت آباد به شمار می روند. دکتر باهر افسرده با شماره نظام پزشکی 55175 بسیار در این حیطه خوش درخشیده اند. در بین دکتر ها پروتز دندان، دکتر باهر افسرده درصد بالایی از رضایت مراجعین را با ارائه بهترین خدمات دندانپزشکی به خود جلب کرده است.

خدمات: 

 • ایمپلنت
 • روکش دندان
 • پرکردن دندان

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدا سرو شرقی، مجتمع پایدار، واحد 503

دکتر سمیرا فرنیا

دکتر سمیرا فرنیا

یکی دیگر از بهترین دکتر پروتز دندان در سعادت آباد، سرکار خانم دکتر سمیرا فرنیا محسوب می شود. ایشان یکی از رتبه های برتر در کنکور سراسری هستند و با تلاش و پشتکار فراوان توانستنددر آزمون بورد تخصصی فارغ التحصیل شوند. دکتر فرنیا در مدت 4 سال عضو هیئت علمی دانشگاه بوده و در طی این مدت مشغول به آموزش و تربیت دانشجویان بوداند و در حال حاضر در سعادت آباد مشغول به خدمت رسانی هر چه بهتر به مراجعین خود در حیطه دندانپزشکی می باشند.

خدمات: 

 • اصلاح طرح لبخند
 • کامپوزیت ونیر
 • ایمپلنت
 • عصب کشی
 • ترمیم دندان

آدرس: تهران، سعادت آباد، ابتدا سرو غربی، ساختمان نگین سرو، پلاک 35، طبقه 5،واحد 24

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی در سال 1389 فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی شدند و دوره های ایمپلنت و زیبایی بسیاری را جهت افزایش تخصص و دانش خود شرکت کرده اند. ایشان دارای مدرک فلوشیپ زیبایی از دانشگاه Genova ایتالیا هستند. در حال حاضر دکتر مهدی کریمی در حال گذراندن دوره فلوشیپ لیزر دندانپزشکی از دانشگاه Aachen آلمان است. از نظر مراجعین دکتر کریمی یکی از بهترین دکتر پروتز دندانی در سعادت آباد محسوب می شود.

خدمات: 

 • ایمپلنت
 • لمینت
 • طرح لبخند
 • کامپوزیت
 • بلیچینگ
 • روکش دندان
 • جراحی لثه

آدرس: تهرن، سعادت آباد، خیابان سرو غربی، خیابان بخشایش، پایین تر از بیمارستان عرفان، ساختمان افتخار، پلاک 56، طبقه 4، واحد 402

دکتر فاطمه علیمردانی

دکتر فاطمه علیمردانی

یکی دیگر از بهترین دکتر پروتز دندان در سعادت آباد، خانم دکتر فاطمه علیمردانی هستند. ایشان دارای فلوشیپ ترمیمی و زیبایی از دانشگاه ایتالیا و همچنین دارای فلوشیپ لیزر دندان پزشکی از داشگاه تهران را دارند. دکتر فاطمه علیمردانی تحصیلات و مجوز های لازم را برای انجام ایمپلنتولوژیست را دارند و می توانند به طور تخصصی خدمات ایمپلنت را برای مراجعین خود ارائه دهند. دکتر فاطمه علیمردانی بسیار در کار خود دقیق و ماهر هستند به همین دلیل مراجعین او، از خدماتی که ایشان در اختیار آن ها می گذارند راضی می باشند.

خدمات: 

 • طرح لبخند
 • لمینت دندان
 • کامپوزیت
 • بلیچینگ
 • ایمپلنت

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، ضلع جنوبی تقاطع پاک نژاد و دریا، جنب داروخانه پرسیان، ساختمان ساحل، پلاک 164، واحد 1

دکتر نعیم سعیدی

دکتر نعیم سعیدی

از بهترین ها در حیطه پروتز دندانی می توان به دکتر نعیم سعیدی اشاره کرد. ایشان دارای 10 سال سابقه درخشان در این حیطه را دارند و در طی این چند سال توانسته اند رضایت بسیاری از مراجعین را با رائه بهترین خدمات دندان پزشکی خود، جلب کنند. دکتر نعیم سعیدی یکی از با اخلاق ترین و صبور ترین دندان پزشکان در این حوزه هستند.

خدمات: 

 • لمینت
 • عصب کشی
 • روکش
 • کامپوزیت
 • بلیچینگ

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، نبش خیابان ششم، برج مادر، طبقه 1، واحد 2 شمالی

کاربرد اینله ها و انله ها

اینله ها و انله ها یکی از روش های پروتز دندان می باشد و زمانی کاربرد دارد که امکان پر کردن دندان وجود نداشته باشد. در واقع اینله به قطعه کوچکی گفته می شود که از جنس دندان می باشد که به صورت سفارشی شبیه به دندان شما می سازند و دندانپزشک به کمک آن جای خالی شکستگی دندان را پر می کند. بدین صورت که بهترین دکتر پروتز دندان در سعادت آباد، محل دندان شکسته را تمیز می کند و اینله را به سطح آن می چسباند یا روی آن ذوب می شود.

در دندانپزشکی دو نوع اینله وجود دارد که به اینله مستقیم و اینله غیر مستقیم معروف است. در اینله مستقیم، دندان آماده سازی کمتری نیاز دارد و می توان از این روش، جایگزینی مناسب برای دندان های طبیعی استفاده نمود. اینله غیر مستقیم زمانی استفاده می شود که به دندان آسیب بسیار زیادی وارد شده باشد و فضای کمتری برای اینله مستقیم داشته باشد. برای این منظور بهترین دکتر پروتز دندانی در تهران مواد اضافی در دو طرف دندان آسیب دیده نصب می شود و اینله را بالای آن می چسبانند.

کاربرد اینله ها و انله ها

ایمپلنت دندان چگونه است؟

ایمپلنت یکی از روش های استاندارد برای دندان های از بین رفته می باشد. این روش یکی از جایگزین های مناسب دندان از دست رفته است. به دین صورت که ایمپلنت دندان یک میله کوچک پیچی شکل است که توسط عمل جراحی وارد استخوان فک می شود. این میله باید به استخوان اطراف جوش بخورد تا بتوان تاج مصنوعی را روی آن نصب کرد. در واقع این میله نقش ریشه دندان را ایفا می کند و روکش دندان به عنوان تاج دندان عمل می کند. در این روش دیگر نیازی نیست دندان به دیگر دندان ها تکیه کند بلکه خود می تواند در داخل استخوان فک ثابت باقی بماند.

ایمپلنت در حال حاضر  یکی از موفق ترین راه های دندانپزشکی می باشد که در حدود 98 درصد احتمال موفقیت را دارد. درصد بالای موفقیت این روش به دلیل جنس مواد ایمپلنت می باشد. ایمپلنت از مواد تیتانیوم و یا زیرکونیا تشکیل شده است و چون بدن با این مواد سازگار است، این مواد را مهاجم تلقی نمی کند بنابراین بدن نیز به آن واکنش نشان نمی دهد.

کلام آخر

پروتز دندان یکی از بهترین روش ها برای جایگزین دندان از دست رفته می باشد. بسیاری از افراد به دلیل آسیب هایی که به دندان آن ها وارد می شود، ممکن است قسمتی یا تمام دندان خود را از دست بدهند. این افراد می توانند با مراجعه به متخصص دندانپزشک خود، بهترین روش را برای جایگزین کردن دندان های خود انتخاب کنند. پروتز دندانی انواع مختلفی دارند که افراد می توانند از آن استفاده کنند.

ما در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا اطلاعات مفیدی را درباره بهترین دکتر پروتز دندان در سعادت آباد در اختیار شما قرار دهیم. با جمع آوری این اطلاعات قصد داشتیم تا اطلاعات به روزی را در اختیار شما همراهان قرار دهیم. امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد و بتواند به اطلاعات شما بیفزاید. لطفا نظرها و انتقاد های خود را از طریق این سایت برای ما ارسال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا