دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه⭐【سال1403】❤️

در این مقاله می خواهیم لیستی از بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه را به شما معرفی نماییم. کودکان برای پدر و مادرشان بسیار باارزش هستند و از هر چیزی مهم تر سلامتی آن هاست. رسیدگی به وضعیت دهان و دندان کودکان درست از زمانی که دندان های شیری شروع به رشد می کنند باید آغاز گردد. داشتن دندان هایی سالم در کودکی باعث حفظ سلامت دندان ها در سنین بزرگسالی می گردد. انتخاب دندانپزشک مناسب می تواند باعث ارتباط گرفتن کودک با درمانگر خود باشد و ترس و اضطراب را از او دور نماید. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا دندانپزشکان این حوزه را بشناسید.

دندانپزشک کودکان چه خدماتی را ارائه می دهد؟

پزشکی که به عنوان دندانپزشک کودکان فعالیت می کند، دارای مدرک تخصص در زمینه دندانپزشک اطفال می باشد این متخصصین علاوه بر داشتن دانش کافی در زمینه تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان کودکان، از علل روانشناسی نیز بهره مندند و از نحوه برخورد با کودکان و چگونگی آماده نمودن آن ها برای دریافت خدمات و درمان بیماری مطلع هستند. بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه نیز می تواند خدمات متعددی را به کودکان ارائه دهد، از جمله:

پاکسازی دندان ها: دندانپزشک کودکان می تواند با استفاده از ابزارهای خاص، دندان های کودک را پاکسازی کند و از تجمعات پلاک و باکتری ها در دهان کودک جلوگیری کند.

پر کردن دندان ها: در صورتی که دندان کودک تخریب شده باشد، بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه می تواند آن را با استفاده از مواد پر کننده خاص مثل آمالگام یا کامپوزیت، ترمیم کند.

درمان عفونت های دهان: بهترین دندانپزشک کودکان در تهران می تواند در صورت بروز عفونت در دهان کودک، آن را درمان کند و از شیوع آن به سایر بخش های بدن جلوگیری کند.

درمان با بی حسی: در صورت نیاز، دندانپزشک کودکان می تواند با استفاده از مواد بی حس کننده، درمان دندان های کودک را انجام دهد و از درد و ناراحتی کودک جلوگیری کند.

ارائه مشاوره: بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه می تواند به والدین کودکان، مشاوره های لازم را در خصوص نحوه مراقبت از دندان های کودکان و پیشگیری از بروز مشکلات دهانی ارائه دهد. همچنین یک دندانپزشک می تواند به کودکان نحوه مراقبت از دندان ها و رسیدگی به بهداشت آن ها را نیز یاد دهد.

دندانپزشک کودکان چه خدماتی را ارائه می دهد؟

ویژگی کلینیک های دندانپزشکی اطفال

کلینیک دندانپزشکی بزرگسالان باید فضای تمیز، استریلیزه و مجهز به تجهیزات دندانپزشکی باشد. اما ویژگی های کلینیک دندانپزشکی کودکان با بزرگسالان کمی متفاوت است و نیاز به توجه و رسیدگی بیش تری دارد تا بتواند نظر کودکان را به آنجا جلب نموده و استرس و ترس را از آن ها دور نماید. ویژگی های لازم برای این کلینیک ها عبارتند از:

طراحی مناسب برای کودکان: کلینیک دندانپزشکی اطفال باید طراحی مناسب و جذابی داشته باشد تا کودکان بتوانند به راحتی و با اعتماد به نفس به آنجا بروند.

استفاده از تجهیزات مخصوص کودکان: بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه برای ارائه خدمات به کودکان، تجهیزات و ابزارهای خاصی لازم را که برای سایز و سن کودکان مناسب باشند را مورد استفاده قرار می دهد. پس دندانپزشکان نمی توانند با ابزار مخصوص بزرگسالان به کودکان نیز خدمات را ارائه دهند.

فضای دوستانه: فضای دندانپزشکی باید برای کودکان دوستانه و جذاب باشد تا از نگرانی و ترس احتمالی جلوگیری شود.

داشتن تخصص در حوزه دندانپزشکی اطفال: بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه و پرسنل فعال در کلینیک او باید تخصص و دانش کافی در حوزه دندانپزشکی اطفال داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل خدمات لازم را به کودکان ارائه دهد.

استفاده از روش های آموزشی مناسب: بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه، برای آموزش به کودکان نحوه مراقبت از دندان ها و پیشگیری از بروز مشکلات دهانی، روش های آموزشی مناسب و جذابی را به کار می گیرد.

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه را بشناسید!

دکتر نیلوفر گودرزی

دکتر نیلوفر گودرزی

خانم دکتر نیلوفر گودرزی متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان بوده که که فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی در این رشته می‌ باشد. دکتر گودرزی همچنین عضو انجمن دندانپزشکان کودکان آمریکا نیز است.

کسانی که به دنبال یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه هستند می‌ توانند با اطمینان خاطر به کلینیک ایشان برای دریافت انواع خدمات دندانپزشکی، آموزش‌ های لازم و مشاوره بهداشت و درمان مراجعه کنند. دکتر گودرزی با انجام چکاپ دوره‌ ای دندان کودکان و نوجوانان به کنترل بهداشت دهان و دندان آن ها و تشخیص بیماری‌ ها و درمان به موقع آن ها می‌ پردازد.

خدمات:

 • ترمیم دندان های شیری و دائمی کودکان
 • فیشورسیلانت و فلورایدتراپی
 • عصب کشی تخصصی دندان کودکان
 • دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان

آدرس: تهران، زعفرانیه ، پسیان جنوبی، برج الماس، طبقه 4، واحد 41

دکتر امیر بیرقی

دکتر امیر بیرقی

کلینیک دکتر بیرقی، بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه مفتخر است با ارائه مجموعه خدمات دندانپزشکی تمام دیجیتال محیطی آرام و دوستانه را برای شما فراهم کند تا لبخند بر لبان شما نقش ببندد. ما در اینجا فضایی را مهیا کردیم که از پیشرفته ترین امکانات برخوردار است و تمام تلاشمان ارائه خدمات برای حفظ سلامت و بازگرداندن زیبایی شماست.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • لمینت زیبایی
 • ارتودنسی
 • کامپوزیت دندان
 • بلیچینگ
 • لیفت لثه

آدرس: تهران زعفرانیه خیابان بهزادی نبش مردانی پلاک ۵۱ طبقه ۴ واحد ۴۰۱

دکتر مرجان کاظمیان

دکتر مرجان کاظمیان

خانم دکتر مرجان کاظمیان متخصص دندانپزشکی اطفال و یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه می‌ باشد. ایشان در انجام خدمات دندانپزشکی برای اطفال تحت بیهوشی و بدون بیهوشی بسیار متبحر می‌ باشند. دکتر کاظمیان دارای شماره نظام پزشکی 75518 هستند. برای مراجعه به مطب ایشان واقع در خیابان مقدس اردبیلی می‌ توانید روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18 مراجعه کنید.

خدمات:

 • عصب کشی و پر کردن دندان ها
 • پیشگیری از پوسیدگی دندان ها
 • روکش دندان های شیری
 • فیشورسیلانت
 • فلورایدتراپی
 • ارتودنسی پیشگیرانه

آدرس: زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، بین پسیان و میدان الف، پلاک 98، طبقه سوم، واحد 301

دکتر سوزان قنبر

دکتر سوزان قنبر

خانم دکتر سوزان قنبر بیش از 49 سال است که به صورت حرفه‌ ای به ارائه انواع خدمات دندانپزشکی به کودکان و بزرگسالان مشغول است. ایشان دارای شماره نظام پزشکی 13604 بوده و با اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و درمان به ارائه خدمات درمانی در مطب شخصی شان مشغول هستند. مدرک تحصیلی ایشان نیز دکترای حرفه‌ ای دندانپزشکی است. با توجه به سابقه و تجربه درخشان ایشان و مهارتی که در ارائه خدمات دندانپزشکی دارند و همچنین نحوه ارتباط‌ گیری با کودکان و تلاش برای حفظ آرامش آن ها، یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه به شمار می‌ روند.

خدمات:

 • کامپوزیت ونیر و لمینت
 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • روکش سرامیکی و زیرکونیوم
 • ارتودنسی

آدرس: زعفرانیه، ساختمان زعفرانیه، طبقه 3، واحد 11

دکتر آلاله طلوعی

دکتر آلاله طلوعی

خانم دکتر آلاله طلوعی یکی دیگر از پزشکانی است که به عنوان بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه شناخته می شود. وی مختصص دندانپزشکی اطفال است و دارای شماره نظام پزشکی 130737 می باشد. همه روزه از ساعت 10 الی 20، دکتر طلوعی در مطب شان پذیرای کودکان و والدین آن ها می باشند. ایشان کلیه خدمات درمانی و پیشگیری را با بالاترین سطح کیفیت ارائه می دهند.

خدمات:

 • پیشگیری و درمان پوسیدگی
 • مشاوره دوران بارداری
 • خدمات همراه با آرامبخشی
 • درمان ارتودنسی پیشگیری کودکان

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان پسیان، برج الماس، طبقه اول، واحد 14

پیشگیری از به هم ریختگی دندان ها در بزرگسالی

امروزه به هم ریختگی دندان ها بسیار شیوع یافته است و افراد بسیاری برای رفع آن به ارتودنسی روی می آورند. دلایل مختلفی برای نامنظمی دندان ها وجود دارد. برای جلوگیری از به هم ریختگی دندان ها در بزرگسالی، می توان از روش های زیر استفاده کرد:

مراجعه به دندانپزشک به صورت منظم: برای حفظ سلامت دهان و جلوگیری از به هم ریختگی دندان ها، باید به صورت منظم به دندانپزشک مراجعه کرده و پیشگیری از بروز مشکلات دهانی را انجام داد.

استفاده از دستگاه های ارتودنسی: در صورت نیاز، می توانید از دستگاه های ارتودنسی مانند براکت و وایر استفاده کنید تا به هم ریختگی دندان ها جلوگیری شود. ارتودنسی پیشگیرانه در سنین کودکی می تواند از سختی ارتودنسی در بزرگسالی جلوگیری کند.

تغذیه سالم: تغذیه سالم و متنوع باعث حفظ سلامت دهان و جلوگیری از به هم ریختگی دندان ها می شود. بنابراین، باید از مصرف مواد شیرین و غذاهای پرچرب و ناسالم خودداری کرد.

استفاده از فرش دندان: برای جلوگیری از به هم ریختگی دندان ها، باید از فرش دندان مناسب و با کیفیت استفاده کرد و به صورت منظم دندان ها را تمیز کرد.

خودداری از عادت های بد: خودداری از عادت های بد مانند جویدن قلم، مکیدن غذا به یک طرف دهان و … باعث به هم ریختگی دندان ها می شود. بنابراین، باید از این عادت ها خودداری کرد.

پیشگیری از به هم ریختگی دندان ها در بزرگسالی

دلایل ترس کودکان از دندانپزشکی

کودکان بسیاری هستند که از مراجعه به دندانپزشک ممانعت می کنند و تمایلی برای درمان و دریافت خدمات پیشگیری ندارند. ترس کودکان از دندانپزشکی ممکن است به دلایل مختلفی باشد، از جمله:

 • تجربه ناخوشایند قبلی: اگر کودک در گذشته تجربه ناخوشایندی مانند درد، ناراحتی یا ترس از دندانپزشک داشته باشد، ممکن است در آینده هم ترس و ناامیدی از دندانپزشک داشته باشد.
 • عدم آگاهی از روند درمان: کودکان ممکن است به دلیل عدم آگاهی از روند درمان و نحوه استفاده از ابزارهای دندانپزشکی ترس داشته باشند.
 • ترس از درد: برای بعضی کودکان، ترس از درد و ناراحتی هنگام درمان دندانی موجب شده تا از مراجعه به دندانپزشک خودداری کنند.
 • ترس از عوارض جانبی: برخی کودکان ممکن است به دلیل ترس از عوارض جانبی مانند خونریزی، تورم و درد پس از درمان دندانی، از مراجعه به دندانپزشک خودداری کنند.
 • ترس از ابزارهای دندانپزشکی: برای بعضی کودکان، ترس از استفاده از ابزارهای دندانپزشکی مانند سوزن، براکت و وایر باعث می شود که از مراجعه به دندانپزشک خودداری کنند.

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد ویژگی ها و وظایف دندانپزشک کودکان صحبت کردیم و تعدادی از بهترین دندانپزشک کودکان در زعفرانیه را معرفی نمودیم. خدمات ارائه شده به کودکان در زمینه دهان و دندان با بزرگسالان تفاوت هایی دارد که ما سعی کردیم به برخی از آن ها اشاره کنیم. اما هدف اصلی از نگارش این مقاله کمک به شما والدین عزیز برای شناخت یک دندانپزشک زبده در محله زعفرانیه تهران بود تا در صورت لزوم بتوانید به مطب شان مراجعه کنید. از همراهی شما عزیزان سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما در سایت دندانپزشکا (dandanpezeshka.com) هستیم.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا