دندانپزشک کودکان

بهترین دندانپزشک کودکان در تجریش【سال1403】⭐+ لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با 5 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در تجریش آشنا کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا با انواع خدماتی که توسط این متخصصین ارائه می گردد آشنا شوید. برای رسیگی به دندان کودکان نمی توان به دندانپزشک بزرگسالان مراجعه کرد و باید به سراغ متخصص این حوزه رفت. چکاپ و رسیدگی به دندان اطفال باید از زمان رویش اولین دندان های شیری آغاز شود. داشتن دندان های شیری سالم و مرتب لازمه داشتن دندان های بی عیب در بزرگسالی است. با اقدامات پیشگیرانه می توان از پرداخت هزینه ای هنگفت در بزرگسالی پیشگیری کرد. در ادامه بیش تر در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

تفاوت دندانپزشک کودکان و بزرگسالان

بهترین دندانپزشک کودکان در تجریش یا پزشک دندان کودکان، پزشکی است که به درمان و مراقبت از دندان‌ ها و فک‌ های کودکان می‌ پردازد. این پزشکان متخصص در حوزه پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ های دندان و فک کودکان عمل می کنند. آن ها با استفاده از تجهیزات و فناوری‌ های پیشرفته، به کودکان کمک می‌ کنند تا دندان‌ های سالمی داشته باشند و از بروز بیماری‌ های دندانی جلوگیری کنند. همچنین، این پزشکان به والدین نکات و راهکارهایی نیز برای حفظ سلامت دندان‌ های کودکان خود می‌ دهند.

تفاوت اصلی بین دندانپزشک کودکان و بزرگسالان در رویکرد آن ها نسبت به بیماران است. دندانپزشک کودکان باید توانایی برقراری ارتباط با کودکان و ارائه مراقبت‌ های دندانی در محیط دوستانه و غیرترسناک را داشته باشد. همچنین، آن ها باید تجهیزات و فناوری‌ هایی را که برای کودکان مناسب هستند، به کار بگیرند. علاوه بر این، دندانپزشک کودکان با بیماری‌ های دندانی خاص کودکان، مانند تسنج، مواجه هستند و باید توانایی درمان این بیماری‌ ها را داشته باشند.

در مقابل، دندانپزشک بزرگسالان مثل بهترین جراح دندانپزشک در تهران باید توانایی درمان بیماری‌ های دندانی عمومی را داشته باشد و تجهیزات و فناوری‌ هایی را به کار بگیرد که برای بزرگسالان مناسب هستند. همچنین، بیش تر بیماران بزرگسالان به دلیل عوامل مختلفی مانند سن، رژیم غذایی نامناسب و … با بیماری‌ های دندانی مواجه هستند.

تفاوت دندانپزشک کودکان و بزرگسالان

ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در تجریش

بهترین دندانپزشک کودکان در تجریش باید از ویژگی هایی برخوردار باشد تا مورد تایید خانواده ها و دیگر دندانپزشکان قرار گیرد. برخی از این ویژگی های عبارتند از:

 • توانایی برقراری ارتباط با کودکان و خانواده‌ های آن ها
 • آشنایی با تجهیزات و فناوری‌هایی که برای کودکان مناسب هستند.
 • توانایی درمان بیماری‌ های دندانی خاص کودکان، مانند تسنج
 • توانایی ارائه مراقبت‌ های دندانی در محیط دوستانه و دور از ترس و اضطراب
 • تجربه و شناخت کافی از رفتار و نگرش کودکان در مقابل درمان دندانی

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در تجریش را بشناسید!

دکتر سحر سیاح پور

دکتر سحر سیاح پور

خانم دکتر سحر سیاح پور متخصص دندانپزشکی کودک و نوجوان و یکی از برجسته‌ ترین و با دانش‌ ترین دندانپزشکان در حوزه اطفال در تهران می‌ باشد. ایشان دارای کد نظام پزشکی 125168 بوده و سال‌ هاست که به صورت حرفه‌ ای و تخصصی به ارائه انواع خدمات در زمینه طبابت می پردازد. خانم دکتر سیاح پور یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در تجریش محسوب می‌ شود که علت محبوبیت ایشان نزد والدین و کودکان، داشتن اخلاق خوب، ارتباط گیری قوی با کودکان و دور کردن حس ترس و اضطراب از آن ها می‌ باشد.

خدمات:

 • فیشورسیلانت و فلوراید تراپی
 • ترمیم دندان کودکان و عصب کشی
 • روکش دندان
 • ارتودنسی پیشگیرانه و درمانی
 • دندانپزشکی تحت بیهوشی

آدرس: تهران، شریعتی، بعد از مترو قیطریه، جنب بن‌ بست مریم، پلاک 1835، ساختمان مریم، طبقه 3، واحد 11

دکتر محسن صدق

دکتر محسن صدق

آقای دکتر محسن صدق دارای مدرک تحصیلی دکترای حرفه‌ ای دندانپزشکی است که به خاطر علاقه و استعدادی که دارد. اغلب به ارائه خدمات در زمینه اطفال می‌ پردازد. ایشان عضو انجمن جراحان و دندانپزشکان ایران بوده و در سال 2008 از دانشگاه سماشکا روسیه فارغ التحصیل گردیده است. دکتر صدق دارنده سرتیفیکیت جراحی ایمپلنت و پروتز‌های متکی به ایمپلنت از DIO کره جنوبی می باشد. با توجه به خدمات ارائه شده آقای دکتر به کودکان و میزان رضایتی که والدین از ایشان دارند می‌ توانیم بگوییم دکتر صدق یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در تجریش می‌ باشد.

خدمات:

 • جرم‌ گیری و بروساژ دندان
 • عصب کشی و ترمیم دندان کودکان و بزرگسالان
 • کامپوزیت و لمینت
 • پروتز ثابت و متحرک
 • فیشورسیلانت و فلورایدتراپی

آدرس: تجریش، مابین سه راه یاسر و پمپ بنزین، جنب کوچه امیرسلیمانی، ساختمان سام اکسون، طبقه 5، واحد 5003

دکتر سارا قدیمی

دکتر سارا قدیمی

خانم دکتر سارا قدیمی دیگر دندانپزشکی است که به عنوان یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در تجریش شناخته می‌ شود. ایشان متخصص دندانپزشکی اطفال بوده و دارای شماره نظام پزشکی 102141 می‌ باشد. کلینیک ایشان در روزهای شنبه، دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت 15 الی 18:30 آماده پذیرش مراجعین کودک و والدین آن ها می‌ باشد. تمامی خدمات ارائه شده توسط دکتر قدیمی با بالاترین سطح کیفیت در محیطی سرگرم کننده و هیجان انگیز برای کودکان می‌ باشد. همچنین ایشان بسیار خوش اخلاق بوده و با مهربانی و استفاده از تکنیک‌ های روانشناسی کودکان را جذب رسیدگی به دندان‌ های آسیب دیده‌ شان و آموزش‌ های لازم می‌ کند.

خدمات:

 • ترمیم دندان های شیری و دائمی کودکان
 • عصب کشی و روکش دندان
 • فیشورسیلانت
 • فلورایدتراپی

آدرس: تجریش، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمانی غربی، پلاک 90، طبقه دوم، واحد سوم

دکتر پارسیه فقیه

دکتر پارسیه فقیه

آقای دکتر پارسیه فقیه دیگر دندانپزشک در لیست بهترین دندانپزشک کودکان در تجریش قرار می‌ گیرد. ایشان متخصص دندانپزشکی اطفال با شماره نظام پزشکی 71467 می باشد. دکتر فقیه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر به ویزیت بزرگسالان می‌ پردازد و کودکان می‌ توانند روزهای یکشنبه و سه‌ شنبه از ساعت 15 الی 18 به کلینیک ایشان واقع در خیابان لواسانی مراجعه کنند.

خدمات:

 • عصب کشی دندان کودکان و بزرگسالان
 • روکش دندان سرامیکی
 • جراحی دندان
 • ارتودنسی پیشگیرانه

آدرس: تجریش، خیابان لواسانی، قبل از خیابان پاسداران، پلاک 222، ساختمان پزشکان فرمانیه، طبقه پنجم

دکتر سوگل نوئین

دکتر سوگل نوئین

خانم دکتر سوگل نوئین، متخصص دندانپزشکی اطفال است و یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در تجریش است. شماره نظام پزشکی ایشان 98020 می باشد. دکتر نوئین بسیار با اخلاق بوده و با تکنیک های روانشناسی و برخورد درست با کودکان اضطراب را از آن ها دور کرده و آن ها را تشویق به صبر می کنند. برای کودکانی نیز که با خانم دکتر همکاری نمی کنند، با بیهوشی و آرامبخش درمان را انجام می دهند.

خدمات:

 • عصب کشی و روکش دندان اطفال
 • خدمات تحت بیهوشی
 • ارتودنسی
 • فیشورسیلانت
 • کشیدن دندان
 • جراحی لثه

آدرس: تجریش، بلوار 35 متری قیطریه، نبش کوچه حداد نژاد، پلاک 105، طبقه دوم، واحد 6

چرا باید دندان های شیری را ترمیم کرد؟

دندان‌ های شیری نقش بسیار مهمی در رشد و تکامل دهان و دندان‌های دائمی دارند. این دندان‌ ها به عنوان پایه‌ ای برای دندان‌ های دائمی عمل می‌ کنند و در صورتی که به درستی ترمیم نشوند، مشکلاتی مانند عفونت، رشد نادرست دندان‌ های دائمی و حتی اختلال در گفتار و جویدن را به دنبال خواهند داشت. به همین دلیل، ترمیم دندان‌ های شیری بسیار مهم است و در صورت نیاز باید به آن پرداخته شود.

بسیاری از والدین با استدلال این که دندان ها قرار است جایگزین شوند، با خرابی دندان های شیری به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرده و تصمیم به کشیدن آن می گیرند. اما با این کار روند طبیعی رشد دندان ها با اختلال مواجه می شود و در اصل باید تا زمان افتادن دندان های شیری، برای حفظ آن ها تلاش کرد.

یکی از اقدامات پیشگیرانه و مراقبتی از دندان کودکان فلورایدتراپی است. فلوراید به عنوان یک ماده مفید برای حفظ سلامت دندان‌ ها شناخته شده است و با استفاده از آن، احتمال تولید پلاک و ترکیبات بیولوژیکی ضد باکتری روی سطح دندان‌ ها افزایش می‌یابد. این ماده می‌ تواند به عنوان یک روش پیشگیری از رشد نادرست دندان‌ها و حفظ سلامت دندان‌های شیری و دائمی استفاده شود.

چرا باید دندان های شیری را ترمیم کرد؟

فیشورسیلانت چیست؟

فیشورسیلانت یا همان فیشور پوششی اقدامی است که به عنوان یک روش پیشگیری از تسنج دندانی در کودکان و نوجوانان استفاده می‌ شود. این ماده به صورت مایع بر روی سطح دندان‌ ها اعمال می‌ شود و با حفظ تماس با دندان‌ ها، از تماس بین دندان‌ ها در زمان خواب جلوگیری می‌ کند. به این ترتیب، تسنج دندانی یا همان دندان قروچه که به علت فشار و تماس بین دندان‌ ها در زمان خواب ایجاد می‌ شود، کاهش می‌ یابد.

کلام آخر

داشتن دندان هایی سالم در بزرگسالی نیاز به رسیدگی به آن ها در بزرگسالی و کودکی دارد. اگر والدین از روش های مراقبتی از دندان کودکان شان آگاه باشند، قطعا به آن ها کمک خواهند کرد که در بزرگسالی دندان های سالم و مرتبی داشته باشند. با توجه به اهمیت این موضوع در دوره تخصص گرایشی با عنوان تخصص کودکان و نوجوانان وجود دارد. ما در این مقاله در مورد این موضوع صحبت کردیم و لیستی از بهترین دندانپزشک کودکان در تجریش را نیز ارائه دادیم.

امیدواریم از مطالب ارائه شده بهره لازم را برده باشید. از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما در سایت دندانپزشکا هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا