دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد✅【سال1403】⚡️

در این مقاله می خواهیم لیستی از بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد را در اختیار شما قرار دهیم. دندانپزشک کودکان با دندانپزشک عمومی متفاوت است، چرا که علاوه بر گذراندن دوره عمومی، چندین سال را در دوره تخصص و در گرایش اطفال پشت سر می گذارد. متخصصین دندانپزشکی اطفال علاوه بر داشتن مهارت های لازم در درمان بیماری های دهان و دندان، در آموزش و ارائه مشاوره به والدین و کودکان نیز مسلط است و اقداماتی را برای پیشگیری از آسیب به دندان ها دهان انجام می دهد. همچنین به تمامی اصول روانشناسی و رهایی کودک از تنش و اضطراب در زمان درمان نیز آشنا می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیش تری را در این زمینه به دست آورید.

بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد کیست؟

دندانپزشک کودکان، پزشکی است که برای درمان و مراقبت از دندان‌ های کودکان و نوجوانان آموزش دیده است. این دندانپزشکان مسئولیت پیشگیری و درمان بیماری‌ های دهان و دندان را بر عهده دارند و به کودکان و نوجوانان آموزش می‌ دهند که چگونه به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی کنند. همچنین، آن ها مسئولیت ارائه مشاوره‌ های لازم به والدین را نیز بر عهده دارند.

بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد علاوه بر داشتن تحصیلات در زمینه رسیدگی به دهان و دندان کودکان چه با وجود دندان های شیری و چه دائمی، دوره های آموزشی و مهارتی خاصی را در زمینه چگونگی برخورد با کودکان و نحوه دور کردن استرس از آن ها طی می کنند تا بتوانند با رفتار درست آرامش را به آن ها هدیه دهند.

بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد کیست؟

دندانپزشک کودکان چه خدماتی را ارائه می دهد؟

بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد خدمات متعددی را به کودکان و نوجوانان ارائه می‌دهد، از جمله:

بررسی و معاینه دندان‌ ها و لثه‌ ها: دندانپزشک کودکان برای بررسی سلامت دندان‌ ها و لثه‌ های کودکان از ابزارهای خاصی استفاده می‌ کند. این بررسی شامل بررسی دندان‌ های شیری و دندان‌ های دائمی، بررسی فضای بین دندان‌ ها، بررسی لثه‌ ها و پوسیدگی‌ ها و همچنین بررسی علائم بیماری‌ های دهان و دندان می‌ شود.

تمیز کردن دندان‌ ها: بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد به کودکان آموزش می‌ دهد که چگونه به بهداشت دهان و دندان خود توجه کنند. همچنین، با استفاده از ابزار خاص، دندانپزشک کودکان دندان‌ های کودک را تمیز می‌ کند و پوسیدگی‌ ها را از بین می‌ برد. همچنین با این کار از بروز پوسیدگی های جدید پیشگیری می نماید.

درمان پوسیدگی‌ ها: اگر دندان کودک پوسیدگی داشته باشد، دندانپزشک کودکان باید آن را درمان کند. این شامل تخلیه پوسیدگی و پر کردن دندان می‌ شود.

بررسی و درمان بیماری‌ های لثه: اگر کودک بیماری و یا خونریزی لثه داشته باشد، دندانپزشک کودکان باید آن را بررسی کند و در صورت لزوم درمان نماید.

ارائه مشاوره به والدین: بهترین دندانپزشک کودکان در تهران به والدین نیز مشاوره می‌ دهد و آن ها را در خصوص بهداشت دهان و دندان کودکان خود آموزش می‌ دهد. همچنین، به والدین توصیه می‌ کند که کودکان خود را به دندانپزشک کودکان ببرند تا سلامت دهان و دندان آن ها حفظ شود.

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد را بشناسید!

دکتر ساناز کمره

دکتر ساناز کمره

خانم دکتر ساناز کمره دانش آموخته دوره دندانپزشکی عمومی از دانشگاه تهران بوده و دوره تخصصی دندانپزشکی کودکان را در دانشگاه شهیدبهشتی گذرانده و رتبه اول بورد تخصصی در کشور را کسب نموده اند.در مطب ایشان کلیه خدمات تخصصی برای کودکان ارائه می شود. همچنین درمان های تخصصی تحت بی هوشی و آرام بخشی برای کودکان غیر همکار نیز توسط این پزشک ارائه می شود.

خدمات:

 • فیشورسیلانت ،فلورایدتراپی و خدمات پیشگیری از پوسیدگی
 • کشیدن دندان
 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • ارتودنسی پیشگیرانه و قرار دادن فضا نگهدارنده

آدرس: سعادت آباد ، سرو غربی، خیابان ریاضی بخشایش، خیابان ۱۵ غربی، پلاک ۱۳، واحد۳

شماره تماس:

09388383748
02126617906

دکتر پرستو ایران پرور علمداری

دکتر پرستو ایران پرور علمداری

خانم دکتر پرستو ایران پرور، متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان می باشد. شماره نظام پزشکی ایشان 146123 می باشد. دکتر ایران پرور بعد از پایان دوره دکترای حرفه ای دندانپزشکی به دلیل علاقه به کودکان و داشتن روحیه قوی و شناخت تمایلات و روحیات آن ها، برای دوره تخصص وارد این رشته گردید. ضمنا دکتر ایران پرور علاوه بر طبابت، با داشتن رتبه برتر بورد تخصصی و تسلط به مباحث درسی، مدرس دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز می باشد.خانم دکتر ایران پرور یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد می باشد.

خدمات:

 • ترمیم پوسیدگی دندان کودکان
 • عصب کشی دندان اطفال و نوجوانان
 • فلورایدتراپی و فیشور سیلانت
 • درمان دندان کودکان مضطرب بدون بیهوشی

آدرس: سعادت آباد، میدان فرهنگ، سرو شرقی، بعد از بیمارستان پارسیان، پلاک27، طبقه سوم، واحد 7

دکتر زینب بوذرجمهری

دکتر زینب بوذرجمهری

خانم دکتر زینب بوذر جمهری متخصص دندانپزشکی کودکان با شماره نظام پزشکی 119351 یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد است. ساعات کاری ایشان در کلینیک روزهای پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 12 می باشد. مراجعین و بیماران همواره از خانم دکتر جهرمی به دلیل رفتار خوب، دور کردن استرس از کودکان، تخصص و مهارت در عملکرد و داشتن تیمی مجرب به نیکی یاد می کنند و رضایت کامل دارند.

خدمات:

 • عصب کشی و ترمیم دندان کودکان
 • ارتودنسی پیشگیرانه
 • فیشورسلانت
 • فلوراید تراپی

آدرس: سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو غربی، پلاک 7، واحد 17

دکتر پریوش توافقی

دکتر پریوش توافقی

خانم دکتر پریوش توافقی با شماره نظام پزشکی 111301 و عضویت در سازمان نظام پزشکی کشور، در لیست بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد قرار می گیرد. ایشان دارای مدرک تحصیلی دکترای حرفه ای دندانپزشکی هستند و بیش از 18 سال است که  به صورت حرفه ای و مستمر به ارائه خدمات دندانپزشکی به بزرگسالان و کودکان مشغول هستند.

خدمات:

 • انجام خدمات ترمیمی و درمانی دندان کودکان غیر همکار با بیهوشی
 • عصب کشی و ترمیم دندان های شیری و دائمی
 • ارائه خدمات درمانی به بزرگسالان

آدرس: سعادت آباد، میدان کاج، خیابان سرو غربی، ساختمان پزشکان، طبقه دوم، واحد 14

دکتر مریم شمسایی

دکتر مریم شمسایی

خانم دکتر مریم شمسایی یکی دیگر از بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت اباد است. ایشان با کد نظام 111756  عضو سازمان نظام پزشکی کشور بوده و به طور رسمی و تحت نظر وزارت بهداشت و درمان کشور به ارائه خدمات دندانپزشکی می پردازد. دکتر شمسایی متخصص دندانپزشکی کودکان هستند و با تسلط بر تکنیک های روانشناسی و فضاسازی محیطی سرگرم کننده و جذاب برای کودکان استرس و اضطراب را از آن ها دور می کند و روند درمان را برای آن ها ممکن می سازد.

خدمات:

 • فیشورسیلانت و پیشگیری از پوسیدگی
 • کشیدن دندان
 • عصب کشی
 • ارتودنسی پیشگیرانه و قرار دادن فضا نگهدارنده

آدرس: سعادت آباد، بلوار سرو غربی، بین پاک نژاد و قیصر امین پور، نبش خیابان بخشایش، نبش بانک پاسارگاد، پلاک 48، طبقه 5، واحد 12

دکتر مصطفی محاوری

دکتر مصطفی محاوری

آقای دکتر مصطفی محاوری متخصص دندانپزشکی کودکان و دارای فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 38261 می باشد. والدین برای مراجعه به کلینیک دکتر محاوری که یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد است، می توانند با رزرو نوبت قبلی در روزهای شنبه، یکشنبه و سه شنبه از ساعت 17 به مطب دکتر محاوری رجوع نمایند.

خدمات:

 • فلوراید تراپی برای پیشگیری و درمان پوسیدگی دندان کودکان
 • عصب کشی و ترمیم پوسیدگی
 • انجام ارتودنسی و رفع بی نظمی های خفیف
 • آموزش به والدین و فرزندان شان

آدرس: سعادت آباد، انتهای خیابان پل مدیریت، چهارراه مسجد قدس، پلاک 45، طبقه دوم، ساختمان پزشکان ستاره

شرایط کلینیک دندانپزشکی اطفال

کلینیک دندانپزشکی اطفال باید شرایطی را داشته باشد که مناسب برای کودکان باشد. برخی از این شرایط عبارتند از:

داشتن محیطی دوستانه: یک کلینیک دندانپزشکی مخصوص کودک باید محیطی دوستانه و دلنشین برای کودکان فراهم کند تا آن ها از مراجعه به دندانپزشک ترس نداشته باشند.

تجهیزات مناسب: کلینیک باید تجهیزاتی مناسب برای کودکان داشته باشد، از جمله ابزارهای کوچک و نرم، صندلی‌ های مناسب برای کودکان و دستگاه‌ های پخش موسیقی و فیلم برای سرگرم کردن آن ها.

تخصص و تجربه: پرسنل کلینیک دندانپزشکی اطفال باید تخصص و تجربه کافی در درمان و رفتار با کودکان داشته باشند و به خوبی با روش‌ های درمانی کودکان آشنا باشد.

ارائه آموزش: پرسنل و دندانپزشکان باید به کودکان و والدین آموزش دهند که چگونه به بهداشت دهان و دندان باید رسیدگی کرد.

ارائه خدمات اضطراری: یک کلینیک مورد تایید باید خدمات اضطراری را برای کودکان در دسترس داشته باشد، از جمله درمان درد دندان، پر کردن دندان‌های شکسته و حفظ دندان‌ های شیری.

همکاری با پزشکان دیگر: بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد باید با پزشکان دیگر همکاری کند تا بتواند برای کودکان خود مراقبت بهتری ارائه دهد، به خصوص در مورد بیماری‌ های مزمن مثل دیابت.

شرایط کلینیک دندانپزشکی اطفال

فلوراید تراپی چیست؟

فلورایدتراپی یک روش پیشگیری از تسکین درد دندان و پیشگیری از تخریب دندان است. در این روش، فلوراید به عنوان یک ماده مفید برای سلامت دندان به کودکان اعطا می شود. فلوراید به عنوان یک ماده ضد باکتریایی و ضد تسکین درد دندان شناخته شده است و می تواند به پیشگیری از تسکین، تخریب دندان و بیماری های لثه کمک کند. این ماده معمولا به صورت ژل، پاست و خمیر دندان ارائه می شود و ممکن است در دوره های مختلف درمانی به کودکان داده شود.

کلام آخر

دندانپزشک کودکان معمولا قبل از انتخاب این گرایش برای دوره تخصص نسبت به ویژگی های رفتاری و صبر و تحمل خود در برخورد با مشکلات و رفتارهای کودکان واکاوی می کند. چنین متخصصینی علاوه بر داشتن تخصص باید از مهارت های رفتاری و روانشناسی نیز برخوردار باشند. ما در این مقاله در مورد این موضوعات مطالب را بیان نمودیم و لیستی از بهترین دندانپزشک کودکان در سعادت آباد را ارائه دادیم.

از همراهی شما سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما برای بهبود ارائه مطالب هستیم.

اولین دندان های شیری کودک از چه زمانی رشد می کند؟

: باید بگوییم اولین دندان های کودک از ۶ ماهگی شروع به رشد می کند و تا ۳ سالگی تمامی دندان های شیری کودک تکمیل می شود.

مسواک مناسب کودکان چه مشخصاتی دارد؟

در ابتدا برای تمیز کردن دندان ها از گاز استریل یا یک دستمال نرم استفاده نمایند پس از آن برای مسواک زدن ، مسواکی را تهیه کنند که نرم باشد و باعث آسیب بافت لثه نشود و سر آن متناسب با اندازه دهان کودک باشد.

تکنیک های جلوگیری از پوسیدگی دندان چیست؟

تکنیک هایی همچون فلوراید تراپی ، فیشورسیلانت و ارتودنسی پیشگیرانه

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 15 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا