جراحی لثه

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان【سال1403】⚡+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم تعدادی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان را به شما معرفی کنیم. عدم درمان به موقع ریشه دندان می تواند منجر به از دست رفتن دندان و عفونت و آسیب جدی به لثه شود. ریشه دندان بخشی مهم و حیاتی از اجزای سازنده دندان ها به شمار می رود که وظیفه رساندن مواد مغذیو مورد نیاز بافت دندانی را بر عهده دارد. شما نیز اگر به دنبال یافتن علائمی در مورد آسیب دیدگی ریشه دندان و نحوه درمان آن و همچنین یافتن دندانپزشکی قابل اعتماد و متخصص هستید، در ادامه همراه ما باشید.

ساختار دندان و ریشه

ساختار دندان ها به نحوی است که هر یک اجزا وظیفه خاصی داشته و رسیدگی و درمان آن ممکن است متخصص مربوط به خود را داشته باشد. در مجموع دندان ها در انواع مختلفی بوده و هر یک از آن ها، از نظر شکل ظاهری و نوع ریشه با یکدیگر متفاوت هستند. خود دندان نیز از قسمت های متفاوتی هم چون مینا، عاج و پالپ متشکل است. داشتن اطلاعات کافی از اجزای سازنده دندان و نحوه عملکرد آن ها و همچنین اطلاع از بیماری ها و عارضه ها موجود در هر قسمت می تواند برای داشتن دندانی سالم و آگاهی از چگونگی محافظت از آن به خوبی عمل کند. ساختار و اجزای سازنده دندان ها و نحوه عملکرد هر یک عبارتند از:

ریشه

ریشه قسمتی از دندان می باشد که به سمت داخلی استخوان رفته و باعث نگه داشتن دندان در جای اصلی خود می شود. ریشه دندان چیزی حدود دو سوم دندان می باشد. ریشه دندان نیز از چندین قسمت تشکیل شده است که در صورت وجود بیماری در هر بخش، بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان می تواند آن را تشخیص داده و مراحل درمان را آغاز کند.

 • کانال ریشه: یکی از مهم ترین بخش های ریشه دندان، کانال ریشه می باشد که به عنوان یک گذرگاه عمل می کند که جایگاه نگهدارنده پالپ می باشد.
 • سمان: سمان یا cement ماده ای استخوانی شکل است که پوشش دهنده ریشه دندان بوده و اتصال دهنده آن به رباط پریودنتال می باشد.
 • رباط پریودنتال: ساخته شده از بافت همبند و فیبر کلاژن می باشد و اعصاب و عروق خونی را در خود جای می دهد. رباط پریودنتال به کمک سمان، دندان را به سوکت هایش وصل می نماید.
 • اعصاب و عروق خونی: رباط پریودنتال نیاز به مواد مغذی دارد و وظیفه تامین این مواد بر عهده عروق خونی است. اعصاب دندان نیز نیرویی که برای جویدن به کار گرفته می شود تنظیم و کنترل می نماید.
 • استخوان فک: استخوان فک یا همان آلوئولار استخوانی می باشد که جلایگاه سوکت ها می شود و ریشه دندان را احاطه می کند و همچنین دندان را در خود نگه می دارد.

 گردن

گردن دندان یا همان سرویکس دندانی (cervix) در بین تاج و ریشه بوده و در واقع خظی است که دراین مسیر سمان و مینای دندان متلاقی می شوند. گردن نیز سه بخش دارد:

 • لثه ها: لثه ها بافتی پیوندی و گوشتی صورتی رنگ است که به گردن دندان ها و سمان وصل می شود و تشخیص و درمان آن بر عهده متخصصینی چون بهترین دکتر لثه در تهران است.
 • پالپ: داخلی ترین بخش دندان پالپ می باشد که متشکل از عروق خونی ریز و بافت های عصبی می باشد.
 • حفره پالپ: حفره پالپ که ممکن است به عنوان اتاق پالپ شناخته شود، در داخل تاج است و پالپ را در بر می گیرد.

تاج

بخشی که قابل مشاهده است و از سه بخش تشکیل شده است که شامل:

 • تاج آناتومیکال: تاج آناتومیکال قسمت بالایی دندان بوده است و قابل مشاهده می باشد.
 • مینا: مینا بیرونی ترین لایه دندان می باشد و به عنوان مستحکم ترین بافت بدن شما بوده و باعث حفاظت از دندان در برابر باکتری و کنترل فشار جویدن می شود.
 • عاج: عاج لایه ای از بافت معدنی در زیر مینای دندان می باشد که از بخش تاج به گردن و ریشه می رود. عاج حافظ دندان در برابر گرمی و سردی می باشد.
ساختار دندان و ریشه

بیماری های ریشه دندان و درمان آن ها

بیماری‌های مربوط به ریشه دندان شامل عفونت‌ های ریشه، التهاب‌ های ریشه، ترک‌ های ریشه و تخریب ریشه است. این بیماری‌ ها ممکن است باعث درد، تورم و حساسیت دندان شوند و اگر درمان نشوند می‌ توانند به عوارض جدی‌ تری مانند عفونت‌ های دهان و فک، تخریب بافت‌ های اطراف دندان و حتی از دست رفتن دندان منجر شوند. درمان این بیماری‌ ها ممکن است شامل داروهای ضد التهاب، جراحی ریشه و درمان‌های دندانپزشکی مختلف باشد که بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان می تواند در این مورد تصمیم بگیرد.

درمان بیماری‌ های مربوط به ریشه دندان ممکن است شامل چندین مرحله باشد. ابتدا، دندانپزشک برای تشخیص بیماری از ابزارهای تصویربرداری مانند ایکس‌ ری و سی‌ تی اسکن استفاده می‌ کند. سپس، درمان بسته به نوع بیماری ممکن است شامل داروهای ضد التهاب و ضد بیماری، جراحی ریشه (استخراج عصب و بافت‌های آلوده) و درمان‌ های دندانپزشکی مختلف مانند پر کردن ریشه و احیای دندان باشد.

در صورتی که عفونت شدید باشد، ممکن است پزشک آنتی‌ بیوتیک‌ ها را نیز تجویز کند تا عفونت را کنترل کرده و پیشرفت آن را متوقف کند. لازم به ذکر است که درمان بیماری‌ های ریشه دندان بستگی به شدت بیماری، موقعیت دندان و وضعیت عمومی بیمار دارد و بهتر است هرگز خود درمانی نکرد و به دندانپزشک مراجعه کرد.

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان را بشناسید!

دکتر مریم عبدالرزاقی

دکتر مریم عبدالرزاقی

خانم دکتر مریم عبدالرزاقی دندانپزشک و متخصص درمان ریشه دندان بوده و دارای شماره نظام پزشکی 108996 می باشد. ایشان در سال 1384 مدرک دوره دندانپزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده است. همچنین مدرک تخصص اندودنتیکس در سال 1390 از دانشگاه علوم پزشکی همدان به ایشان اعطا شده است. دکتر عبدالرزاقی عضو سابق هیات علمی دانشگاه بوده و در حال حاضر یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان می باشند.

خدمات:

 • درمان عفونت ریشه دندان
 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • درمان مجدد ریشه
 • ترمیم تاج دندان

آدرس: تهران، ستارخان، خیابان حبیب اله، جنب کوچه سروش یک، ساختمان پزشکان امین

دکتر زهره آهنگری

دکتر زهره آهنگری

خانم دکتر زهره آهنگری با پروانه طبابت 26712 به عضویت سازمان نظام پزشکی کشور درآمده است و سال هاست که با مجوزهای اخذ شده به درمان و طبابت می پردازد. ایشان متخصص درمان ریشه بوده و از اندودانتیکس های موفق در سطح شهر تهران می باشد که به دلیل تشخیص به موقع و دقیق و به کارگیری روند درمانی معین و موثر باعث بهبود سریع بیماران و کسب نتایج مطلوب برای آن ها می شود. دکتر آهنگری یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان تهران می باشد.

خدمات:

 • اپیکوسرجری
 • درمان ریشه و عفونت
 • درمان آبسه و کیست های دهانی
 • جراحی لثه

آدرس: تهران، ستارخان، چهارراه خسرو، پلاک 609، طبقه 3، واحد 6

دکتر مهدی انتظاریان

دکتر مهدی انتظاریان

یکی دیگر از دندانپزشکانی که در حرفه خود بسیار مستعد، ماهر و مسئولیت پذیر هستند، آقای دکتر مهدی انتظاریان می باشند. برای کسانی که در ریشه دندان شان دچار مشکل و عارضه شده اند و نیاز به یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان دارند، آقای دکتر انتظاریان می تواند یک گزینه مناسب از شروع مراحل تشخیص تا درمان باشد. ایشان دکترای حرفه ای دندانپزشکی داشته و دارای کد نظام پزشکی 22608 است.

خدمات:

 • درمان پوسیدگی دندان و پر کردن آن
 • عصب کشی و درمان ریشه
 • کشیدن دندان
 • روکش دندان
 • آنله و اینله

آدرس: تهران، ستارخان، قبل از پل ستارخان، پلاک 455

دکتر بهروز جهان تیغی

دکتر بهروز جهان تیغی

یکی دیگر از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان، آقای دکتر بهروز جهان تیغی می باشد. ایشان دارای مدرک تحصیلی دکترای حرفه ای دندانپزشکی هستند و حدود 25 سال است که به صورت مداوم و مستمر به ارائه انواع خدمات دندانپزشکی مشغول است. شماره پروانه طبابت دکتر تیغی که از پیش از شروع کار به ایشان اعطا شد و مجوزی برای آغاز کار ایشان بود، 74277 می باشد. در صورت نیاز به درمان ریشه دندان و عصب کشی می توانید به مطب دکتر تیغی مراجعه کنید و تجربه درمانی بدون درد و فوری را داشته باشید.

خدمات:

 • درمان دندان درد فوری
 • عصب کشی دندان
 • پر کردن دندان با آمالگام و کامپوزیت
 • درمان ریشه و عفونت دندان

آدرس: تهران، ستارخان، خیابان شادمهر، پلاک 323، طبقه یک

دکتر نوید مدرس موسوی

دکتر نوید مدرس موسوی

آقای دکتر نوید مدرس موسوی دندانپزشکی زبده و حرفه ای است و دارای کد نظام پزشکی 78321 است. وی دارای مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی است و خدمات گسترده ای را در حوزه درمان و زیبایی دندان ها ارائه می دهد. دکتر موسوی در زمینه درمان ریشه دارای مهارت و تخصص است و یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان شناخته می شود.

خدمات:

 • عصب کشی و ترمیم دندان
 • کامپوزیت ونیر
 • درمان ریشه های آسیب دیده دندان
 • درمان کیست و عفونت

آدرس: تهران، ستارخان، بعد از چهارراه بهبودی، نبش پمپ بنزین، پلاک 180، طبقه 2

ویژگی های بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان

دندانپزشکانی که متخصص درمان ریشه دندان (endodontists) هستند، دارای تخصص و تجربه لازم برای انجام درمان‌ های مربوط به ریشه دندان هستند. آن ها با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکنیک‌ های روز دنیا، می‌ توانند بهبود و درمان موثری برای بیماران خود ارائه دهند.

ویژگی‌ های یک دندانپزشک درمان ریشه شامل داشتن تجربه و تخصص در این زمینه، استفاده از تجهیزات پیشرفته برای تشخیص و درمان بیماری‌ ها، توانایی ارائه راه‌ حل‌ های مناسب و شخصی‌ سازی شده برای هر بیمار و همچنین داشتن مهارت‌ های خوب ارتباطی با بیماران و توضیح دادن به آن ها در مورد درمان‌ های پیشنهادی و پروسه درمان می باشد.

بنابراین، اگر شما نیاز به درمان ریشه دندان دارید، بهترین راه این است که به یک دندانپزشک درمان ریشه مراجعه کنید تا از بهترین درمان و مراقبت‌ ها برخوردار شوید. اگر در یافتن دندانپزشک درمان ریشه در هر شهر و یا منطقه ای دچار مشکل هستید، می تواند به یک کلینیک دندانپزشکی مجهز در شهر خود مراجعه کنید و خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

ویژگی های بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان

مراقبت های بعد از درمان ریشه دندان

پس از انجام درمان ریشه دندان توسط بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان، باید به مراقبت‌ های خاصی از دندان‌ های خود دقت کنید تا از بهبودی سریع‌ تر و پایدارتر برخوردار شوید. مراقبت‌ های بعد از درمان ریشه دندان شامل موارد زیر می‌ شود:

استفاده از داروهای تجویز شده توسط دندانپزشک: پس از درمان ریشه دندان، دندانپزشک ممکن است داروهای ضد التهاب یا ضد درد به شما تجویز کند. حتماً باید دقیقاً به توصیه‌های او عمل کنید و داروها را به‌صورت منظم و به‌موقع مصرف کنید.

مراقبت از دهان و دندان‌ ها: بعد از درمان ریشه دندان، باید به مراقبت دقیق از دهان و دندان‌های خود توجه کنید. این شامل مسواک زدن دو بار در روز، استفاده از نخ دندانی و استفاده از آب‌ دهان (mouthwash) مخصوص پس از هر وعده غذایی می‌ شود.

اجتناب از مصرف غذاها و نوشیدنی‌ های گرم و سرد: پس از درمان ریشه دندان، بهتر است مصرف غذاها و نوشیدنی‌ های گرم یا سرد را به مدت معینی محدود کنید تا بهبودی سریع‌ تر را تسهیل کنید.

مراجعه منظم به دندانپزشک: پس از درمان ریشه دندان، باید منظم به دندانپزشک خود مراجعه کرده و وضعیت دندان‌های خود را بررسی و ارزیابی کنید تا اطمینان حاصل شود که درمان به خوبی انجام شده است.

با رعایت این مراقبت‌ ها، می‌ توانید از نتایج مثبت و بهبودی سریع‌ تر پس از درمان ریشه دندان خود بهره‌مند شوید.

کلام آخر

ریشه دندان نگهدارنده ساختمان دندان است و از اهمیت بالایی برخوردار است. حفظ و نگهداری از دندان ها و ریشه آن ها نیز ضروری است. در صورت بروز عارضه و آسیب، باید فورا برای درمان اقدام نمود. ما در این مقاله در مورد ریشه دندان و موقعیت و وظابف آن صحبت کردیم. همچنین نحوه مراقبت بعد از درمان را توضیح دادیم و ویژگی ها و مشخصات تعدادی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ستارخان را بیان نمودیم.

امیدواریم از مطالب گفته شده بهره لازم را برده باشید. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات تان در سایت دندانپزشکا هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 5 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا