جراحی دندان

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد【سال1403】⭐+ لیست 10 تایی

دندان هر فردی از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر یک حساسیت خاص خود را دارند و فرد باید با رعایت کامل بهداشت و مصرف غذاهای غیر مضر سعی در حفظ سلامتی آن کند. ریشه دندان بخش مهمی محسوب می شود که هر گونه آسیب وارده به آن ممکن است منجر به خرابی دندان و از بین رفتن آن شود. عفونت ریشه از رایج ترین مشکلات پیش آمده برای این بخش از دندان می باشد. ما قصد داریم این مقاله را به بیماری های ریشه دندان و نحوه درمان آن اختصاص دهیم. همچنین در ادامه لیستی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد را نیز به شما معرفی خواهیم نمود. پس تا پایان همراه ما باشید.

منظور از درمان ریشه دندان چیست؟

درمان ریشه دندان شامل عمل جراحی است که در آن بخشی از بافت ریشه دندان که تحت تأثیر عفونت قرار گرفته است، پاکسازی و از میان برداشته می‌ شود. سپس محفظه ریشه با مواد ضدعفونی کننده پر شده و سپس به‌طور دائمی با مواد ترمیمی (مانند پر و کرون) پوشانده می‌ شود.

این درمان برای درمان عفونت‌ های ریشه دندان، درمان درد و التهاب دندان، درمان شکستگی دندان و درمان ترمیم دندان‌های مجروح استفاده می‌ شود. انجام این نوع از روش درمانی توسط بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد باعث می شود که عوارضی برای فرد بیمار رخ ندهد و درمان به طور کامل انجام گیرد.

منظور از درمان ریشه دندان چیست؟

معیارهای انتخاب بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران مسئول درمان و رفع درد و عفونت دندان های دائمی و نیز درمان آسیب هایی که به ریشه دندان وارد شده است، می باشد. ویژگی های بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد عبارتند از:

 • باتجربه بودن و متخصص بودن در زمینه روش های درمانی ریشه دندان
 • توانایی استفاده از تجهیزات پزشکی نوین و مدرن برای انجام درمان ریشه و منطبق بودن با متدهای روز دنیا
 • توانایی تشخیص و درمان عفونت های دندانی وارائه بهترین راهکار
 • توانایی انجام عمل جراحی ریشه دندان در صورت لزوم و داشتن مهارت دستی در انجام جراحی
 • داشتن توانایی برقراری ارتباط مؤثر با بیماران و توضیح دادن به آن ها در مورد فرآیند درمان ریشه
 • رعایت اصول بهداشتی و استفاده از مواد بهداشتی و ضد عفونی کننده مناسب در طول درمان ریشه دندان

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد را بشناسید!

دکتر مرتضی معطری

دکتر مرتضی معطری

آقای دکتر مرتضی معطری متخصص درمان ریشه بوده که بعد از پایان تحصیلات 6 ساله در دوره دندانپزشکی عمومی، با ادامه تحصیل به مدت 3 سال به این درجه رسیده است و در حال حاضر به عنوان یک اندودنتیست حرفه ‌ای در تهران مشغول به فعالیت می ‌باشد. شماره نظام پزشکی ایشان نیز 135697 است و با توجه به کیفیت عملکرد و رضایت بیماران به عنوان یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد محسوب می ‌شود. ساعت کاری مطب ایشان نیز از ساعت 14 الی 19 می ‌باشد.

خدمات:

 • درمان ریشه ‌های عفونی
 • جراحی لثه
 • عصب کشی دندان و ترمیم  آن
 • پر کردن دندان با کامپوزیت و آمالگام

آدرس: سعادت آباد، بین بلوار دریا و رامشه، نبش آرین موتور، پلاک 64، طبقه 1، واحد 3

دکتر مهسا آذرشب

دکتر مهسا آذرشب

خانم دکتر مهسا آذرشب یکی دیگر از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد تهران می ‌باشد. ایشان با اخذ شماره 137265 موفق به عضویت در سازمان نظام پزشکی کشور گردید تا بتواند به طور رسمی و قانونی مطب شخصی خود را دایر نموده و به ارائه خدمات بپردازد. طبق نظر بیماران و مراجعین، خانم دکتر آذرشب بسیار خوش اخلاق و باوجدان بوده و کاملا منصفانه هزینه درمان را از بیماران اخذ می ‌نماید.

خدمات:

 • جراحی دندان عقل
 • جراحی ریشه دندان
 • عصب کشی و روت کانال
 • درمان ریشه مجدد

آدرس: سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان سردار دریا شمالی، پلاک 4، واحد 5

دکتر احسان نایینی

دکتر احسان نایینی

آقای دکتر احسان نایینی دارای مدرک تحصیلی دکترای حرفه ‌ای دندانپزشکی بوده و به عنوان جراح دندانپزشک به ارائه خدمات دندانپزشکی می ‌پردازد. دکتر نایینی رزیدنت تخصصی جراحی فک و صورت بوده و پیش از این که وارد دنیای پزشکی شود، در دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک تحصیل نموده است. شماره نظام پزشکی ایشان 176791 می ‌باشد. مراجعین می ‌توانند در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح الی 21 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 10 الی 17 به مطب ایشان واقع در سعادت آباد مراجعه کنند. با توجه به این که دکتر نایینی یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد است، کسانی که با بیماری ‌های مربوط به عفونت لثه و ریشه درگیر هستند می ‌توانند به سرعت خود را به مطب ایشان برسانند.

خدمات:

 • ایمپلنت و کاشت دندان
 • جراحی لثه
 • جراحی دندان عقل
 • درمان ریشه و عصب کشی

آدرس: سعادت آباد، بعد از میدان کاج، خیابان دهم، پلاک 34، طبقه 5، واحد 12

دکتر نگین امتعلی

دکتر نگین امتعلی

خانم دکتر امتعلی با شماره نظام پزشکی 138939 یکی دیگر از دندانپزشکانی است که می‌ تواند در لیست بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد قرار گیرد. ایشان متخصص جراحی و درمان ریشه بوده و با سال‌ ها تجربه موفق و درخشان در انجام کلیه امور درمانی دارای تخصص می ‌باشد. ‌ ایشان از ساعت 14  الی 20 روزهای فرد، پذیرای بیماران و مراجعین می ‌باشند.

خدمات:

 • جراحی ریشه دندان
 • جراحی دندان عقل
 • پر کردن و ترمیم دندان آسیب دیده
 • عصب کشی
 • درمان مجدد ریشه

آدرس: سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان صراف‌ها، خیابان 35، پلاک 4

دکتر مهدیه نورزاده

دکتر مهدیه نورزاده

اگر همچنان به دنبال دندانپزشکی هستید که بتوانید در لیست بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد قرار دهید، قطعا خانم نورزاده یکی از بهترین گزینه‌ های پیش رو خواهد بود. دکتر نوزاده متخصص درمان ریشه دندان بوده و دارای شماره نظام پزشکی 130895 می‌ باشد. ایشان در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 الی 20 پذیرای مراجعین و بیماران در مطب خود واقع در میدان کاج سعادت آباد هستند.

خدمات:

 • عصب کشی دندان و رفع دندان درد
 • درمان ریشه آسیب دیده و عفونت لثه
 • عصب کشی و روت کانال
 • جراحب دندان عقل

آدرس: سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سروشرقی، مجتمع پایدار، طبقه 4، واحد 402

تفاوت عصب کشی دندان و درمان ریشه

عصب کشی و درمان ریشه دندان دو روش متفاوت درمانی هستند که برای درمان عفونت های دندانی استفاده می شوند.

در عصب کشی، بهترین دکتر عصب کشی در تهران عصب دندان که درون ریشه دندان قرار دارد، به صورت کامل حذف می شود. این روش در مواردی که عصب دندان آسیب دیده و باعث درد و عفونت شده است، استفاده می شود. اما در درمان ریشه دندان، فقط بخشی از ریشه دندان حذف می شود و بخش باقیمانده رویه می شود و پر می شود. این روش در مواردی که عفونت به ریشه دندان نفوذ کرده است ولی عصب دندان سالم است، استفاده می شود.

به طور کلی، درمان ریشه دندان یک روش حفاظتی است که به جای حذف کامل عصب دندان، فقط بخش آسیب دیده حذف می شود و بخش باقیمانده حفظ می شود. این روش باعث حفظ دندان طبیعی و جلوگیری از نیاز به پروتز دندانی می شود.

تفاوت عصب کشی دندان و درمان ریشه

توصیه های بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد

بعد از درمان ریشه دندان، باید مراقبت های خاصی را انجام داد تا دندان ها به خوبی بهبود پیدا کنند. توصیه های بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد برای مراقبت های بعد از درمان به شرح زیر می باشد:

استفاده از آنتی‌بیوتیک: در صورتی که دندانپزشک مربوطه داروی آنتی‌بیوتیک را تجویز کرده باشد، باید دقیقا به دستورات پزشک عمل شود و دارو به موقع و به مدت زمان تعیین شده مصرف شود.

استفاده از آرام بخش‌ها: در صورت نیاز، فرد بیمار می‌ تواند از آرام بخش‌هایی مثل آسپرین یا تایلنول استفاده کند تا درد و تورم را کاهش دهد.

رعایت بهداشت دهان: بعد از درمان ریشه دندان، باید به بهداشت دهان توجه کرد و دهان را با محلول ضد عفونی نموده و به خوبی شستشو داد.

اجتناب از غذاهای سفت و داغ: بعد از درمان ریشه دندان، باید از غذاهای سفت و داغ خودداری کرد تا به دندان ها آسیبی نرسد.

مراجعه به پزشک: در صورتی که درد و تورم بعد از درمان ریشه دندان ادامه داشته باشد، باید به پزشک مربوطه و یا یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرد.

مراقبت از دندان های دیگر: بعد از درمان ریشه دندان، باید به مراقبت از دندان های دیگر نیز توجه ویژه داشت و با مصرف غذاهای سالم و شستشوی منظم دهان، از عفونت های دندانی جلوگیری نمود.

کلام آخر

هدف از نگارش این مقاله ارائه مطالبی مفید در زمینه درمان ریشه دندان و مراقبت ها و نکات مربوط به آن بود. همچنین ما برای ساکنین شمال تهران نیز لیستی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در سعادت آباد ارائه دادیم تا در صورت لزوم بتوانید به آن ها دسترسی داشته باشید. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. برای ارائه نظرات و پیشنهادت تان با ما در سایت دندانپزشکا در ارتباط باشید.

کیست دندان و علائم آن چیست؟

در اکثر مواقع، کیست انتهای ریشه ی دندان در اثر عفونت ریشه دندان ایجاد می شود. عفونت ریشه ی دندان نیز به دلیل پوسیدگی دندان که به عصب رسیده ولی درمان نشده است ایجاد می شود. 

آیا امکان کیست دندان پس از روت کانال وجود دارد؟

برای درمان کیست ریشه دندان، عصب کشی یا روت کانال تراپی مورد نیاز است. اگر دندان قبلا روت کانال یا عصب کشی شده و کیست انتهای ریشه وجود دارد، باید درمان مجدد ریشه دندان (روت کانال ثانویه) انجام پذیرد.

آیا دندانپزشکی در دوران بارداری خطرناک است؟

لیدوکایین که در ماده بی حسی دندانپزشکی استفاده می شود در category B قرار دارد. به این معنا که از جفت عبور نمی کند. اگر نیاز به کار دندانپزشکی وجود دارد، مقدار بی حسی به کار برده شده باید در حدی باشد که بیمار زیر دست دندانپزشک راحت باشد و دردی تجربه نکند. 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 11 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا