جراحی دندان

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در سعادت آباد⚡️【سال1403】❤️

بهترین جراح دندانپزشک در سعادت آباد موضوع این مقاله می باشد و ما تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا اطلاعات به روزی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. ممکن است بارها برای افراد پیش آمده باشد، زمانی که برای حل مشکلات دندان خود به دندانپزشک مراجعه می کنند، دندانپزشک متخصص برای ادامه روند دندانپزشکی، افراد را به جراح دندانپزشکی ارجاع کند، همچنین بسیار برای ما اتفاق افتاده است که به دلیل شکستگی دندان و ماندن ریشه در لثه مجبور می شویم به جراح دندانپزشکی مراجعه کنیم تا این مشکل را حل نماید. جراح دندانپزشک با علم و دانش تخصصی که در این زمینه دارد به مراجعه کننده کمک می کند تا مشکلات دهان و دندان فرد درمان شود. در ادامه لیستی از بهترین جراح دندانپزشک در سعادت آباد را برای شما تهیه کرده ایم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

جراح دندانپزشک کیست؟

جراحان دندانپزشک با دندانپزشک از لحاظ تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی بسیار متفاوت هستند. به این گونه که جراح دندانپزشک برای اخذ مدرک های مربوطه خود، باید به مدت 4 تا 6 سال بیشتر از دندانپزشک ها دوره تحصیلات خود را بگذرانند اما دکتر دندانپزشک برای اخذ مدرک های خود نیازی به گذراندن این مدت ندارد. جراح دندانپزشک بیماران و مراجعه کنندگانی که با مشکلات تغییر شکل یا مشکلات مربوط به دندان و لثه به او مراجعه می کنند را می تواند درمان کند.

از جمله وظایف جراح دندانپزشک این است که آسیب های که بر اثر تروما به وجود آمده را معاینه و درمان کند و از دیگر وظایف ایشان می توان به جراحی دندان و  فک اصلاحی اشاره کرد. علاوه بر این موارد جراح دندانپزشک قادر می باشد در قسمت هایی از دندان که بر اساس صلاح دید خود، می داند که باید از ایمپلنت بهره ببرد از این روش استفاده می کند. استفاده از این روش باعث ایجاد ظاهر زیباتر و تغییر در بافت اطراف لثه می شود، همچنین برای ایجاد شکل و فرم مناسب دندان ها، بسیار مفید است.

جراح دندانپزشک همچنین می تواند جراحی های زیبایی و ترمیمی فک و صورت را انجام دهد تا بتواند چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ برطرف کردن آسیب ها و درمان داخل دهان برای مراجعین خود مفید واقع شود. این جراحی یکی از جراحی های بسیار دقیق و مهم در دندانپزشکی می باشد که حتما باید توسط بهترین جراح دندانپزشک انجام شود. این جراحی نوعی جراحی فک می باشد که برای انجام آن توسط بهترین جراح فک و صورت در تهران، باید برش هایی در استخوان های فک ایجاد شود. بعد از انجام آن و قرار گرفتن آن ها در وضعیت مناسب، هیچ گونه اثر و جای زخم را مشاهده نخواهیم کرد.

جراح دندانپزشک کیست؟

تفاوت دندانپزشک با جراح دندانپزشک

بسیاری از افراد تصور می کنند که تفاوت زیادی بین دندانپزشک و جراح دندانپزشک وجود ندارد و این دو در واقع مکمل هم هستند، ولی اینگونه نیست. هر کدام از این شغل ها تخصص خاص خود را دارند و همچنین از لحاظ خدماتی که به مراجعین خود ارائه می دهند نیز متفاوت می باشند. به طور کلی انجام مراقبت هایی مانند بررسی و معاینه بهداشت دهان و دندان، جرم گیری، پوسیدگی ها، پر کردن دندان ها، نصب تاج، درمان بیماری لثه، عصب کشی و … از وظایف دندانپزشک می باشد.

برای این کار معمولا دندانپزشک از مراجعین خود عکس از دندان ها را خواستار می شود و پس از بررسی آن و معاینه عمقی دندان شخص و اورژانسی بودن شرایط دندان های فرد تصمیم گیری می کند که آیا خودش می تواند شرایط دندان را حل کند یا او را به دیگر متخصصان معرفی می کند. به صورت کلی اگر دندان ها نیاز به موارد غیر اورژانسی مانند جراحی لثه و یا کشیدن دندان داشته باشند و همچنین در صورتی که احتیاج به جراحی داشته باشند، ممکن است دندانپزشک از عهده آن بر نیاید که در این صورت بهتر است به بهترین جراح دندانپزشک در سعادت آباد مراجعه نمایید.

جراح دندانپزشک می تواند مواردی مانند جراحی دندان نهفته، کشیدن دندان عقل، نامتوازن بودن استخوان فک و از بین بردن استخوان فک و …، افراد را درمان کند. جراح دندانپزشک حتما باید مدرک دکترای جراحی دندان و مجوز های لازم در تخصص خود را داشته باشد. از مهارت های مهم جراح دندانپزشک این است که باید مهارت حرکت ظریف را یاد بگیرد چرا که در حین عمل و انجام برش یا بخیه در بیماران، باید بسیار دقیق و ظریف عمل کند.

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در سعادت آباد را بشناسید!

دکتر زهرا زندیه

دکتر زهرا زندیه

یکی از بهترین جراح دندانپزشک در سعادت آباد، سرکار خانم دکتر زهرا زندیه محسوب می شود. ایشان دارای بورد تخصصی دندانپزشکی می باشند و دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی در تهران هستند. دکتر زهرا زندیه دارای 15 سال سابقه درخشان در این حوزه می باشد و همچنین ایشان عضو سابق هیات علمی دانشگاه نیز بودند. دکتر زندیه از جمله ماهر ترین جراح دندانپزشک در این حوزه می باشد.

خدمات: 

 • لمینت سرامیکی
 • کامپوزیت ونیر
 • طرح لبخند
 • بلیچینگ
 • ترمیم های پیچیده
 • فلورایدتراپی
 • اسپیلیت دندان های لق

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای بلوار سرو غربی، جنب ایستگاه اتوبوس، پلاک 11، ساختمان پزشکان سینا، طبقه سوم، واحد 21

شماره تماس: 02122365472

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری عضو انجمن جراحی دهان، فک و صورت در ایران است و همچنین سابقه ی مدیریت در بخش جراحی دهان، فک و صورت در دانشگاه را دارند. ایشان یکی از بهترین جراح دندانپزشک در سعادت آباد هستند و دارای سابقه جراحی موفق بسیار زیادی می باشند. دکتر مهدی صابری فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است و سابقه ی دو سال استادی در دانشگاه علوم پزشکی را دارد.

خدمات:  

 • ایمپلنت
 • جراحی دندان عقل نهفته
 • جراحی دهان
 • جراحی فک

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، اول سرو شرقی، پلاک 78، ساختمان سعادت، ورودی شرقی، طبقه دوم، واحد 15

شماره تماس: 02122368532

دکتر روژین طلیعی

دکتر روژین طلیعی

یکی دیگر از بهترین جراح دندانپزشک در سعادت آباد دکتر روژین طلیعی می باشد. ایشان متخصص جراحی لثه و ایمپلنت هستند. از دستاورد های دکتر طلیعی می توان به عضویت در انجمن جراحان لثه آمریکا و همچنین عضویت در بنیاد ملی نخبگان، اشاره کرد. سرکار خانم روژین طلیعی دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی می باشند و از جمله رتبه های برتر کنکور تخصصی هستند همچنین ایشان دارای بیش از 4 سال سابقه در هیئت علمی دانشگاه می باشند.

خدمات: 

 • جراحی ایمپلنت
 • جراحی لیفت لثه
 • کاشت ایمپلنت
 • پیوند استخوان
 • جراحی افزایش طول تاج
 • درمان تحلیل لثه
 • درمان عفونت های لثه

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، بین مروارید و جوریکی

شماره تماس: 02122366233

دکتر الهه مقیم فاروجی

خانم دکتر الهه مقیم فاروجی از جمله بهترین جراح دندانپزشک در سعادت آباد می باشند. دکتر مقیم فاروجی دوره عمومی تحصیلات خود را در دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی گذرانده اند و دوره ی تخصصی رشته ی خود را در دانشکده دندانپزشکی مشهد سپری کرده اند. از سوابق و افتخارات ایشان می توان به استادیار دانشکده دندانپزشکی در بندر عباس به مدت 2 سال و فعالیت در کلینیک ها و مطب ها به مدت 9 سال اشاره کرد.

 خدمات: 

 • جراح و درمان ریشه

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو غربی، ساختمان پزشکان سینا، طبقه 3

شماره تماس: 02122365472

دکتر مانی آرش راد

دکتر مانی آرش راد

یکی دیگر از بهترین جراح دندانپزشک در سعادت آباد، دکتر مانی آرش راد می باشند. ایشان متخصص جراحی فک و صورت و دندان در سعادت آباد هستند. دکتر آرش راد فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی در تهران هستند. از نظر مراجعین دکتر مانی آرش راد یکی از ماهر ترین ها در کار خود هستند و در بین جراحان دندانپزشکی، درصد بالایی از رضایت را در بین مراجعین دارند.

خدمات: 

 • جراحی دندان با بیهوشی
 • جراحی ایمپلنت
 • جراحی شکستگی های فک و صورت
 • جراحی دندان های نهفته

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، خیابان بخشایش، خیابان پانزده غربی

شماره تماس: 02126760580

جراح دندانپزشک چه خدماتی ارائه می دهد؟

همان طور که پیش تر گفته شد، یک سری خدمات هستند که فقط از عهده بهترین جراح دندانپزشکی در سعادت آباد بر می آید و افراد برای حل مشکلات دهان و دندان می توانند به آن ها مراجعه نمایند. از جمله این موارد، افرادی که بر اثر حادثه، دهان و دندان آن ها دچار آسیب بیرونی شده است با مراجعه به جراح دندانپزشک می تواند مشکل خود را حل نمایند. در این صورت جراح دندانپزشک با توجه به آسیب وارد شده، محل آسیب در دهان و یا فک را مورد معاینه قرار می دهد.

همچنین جراح دندانپزشک می تواند مشکلاتی مانند بی نظمی فکی اسکلتی و بی نظمی در دندان را بر طرف کند تا دیگر مشکل در جویدن، تنفس و صحبت کردن نداشته باشند. از دیگر کار هایی که یک جراح دندان پزشک قادر است انجام دهد، این است که می تواند مشکلات مادرزادی مانند شکاف لب و شکاف کام را نیز بر طرف کند و بسیار تخصصی آن را انجام دهد. جراح دندانپزشک همچنین قادر می باشد افرادی که به کیست های خوش خیم و تومور های دهانی و یا عفونت های بسیار شدید در لثه ها و حفره های دهان دچار شده اند را نیز با معاینه و بررسی وضعیت پاتولوژیک، این مشکلات را درمان نماید.

دلیل مراجعه به جراح دندانپزشک

در بیشتر موارد دندانپزشک مراجعین خود را به جراح دندانپزشک معرفی می کند به دلیل اینکه می داند انجام این فرایند برای دندانپزشک بسیار پیچیده است و یا نمی تواند آن را در مطب انجام دهد و به منظور ساده تر به این معنی می باشد که برای انجام این فرایند به دانش و تجهیزات بیشتری نیاز است. جراح دندانپزشک نسبت به دندانپزشک، تخصص و آموزش های بیشتری دیده است و در کار خود بسیار ماهر است به همین دلیل دندانپزشک مراجعه کنندگانی که مشکلات پیچیده تری دارند را به جراح دندانپزشک معرفی می کند. به هر حال برای این گونه مشکلات پیچیده، بهترین جراح دندانپزشک در سعادت آباد، بهترین گزینه می باشد.

 کلام آخر

جراح دندانپزشک با دندانپزشک بسیار متفاوت می باشد؛ معمولا کار های ساده مانند جرم گیری و کشیدن دندان به عهده دندانپزشک قرار داد ولی درمان مشکلات پیچیده تر مانند کیست ها و تومور های دهانی و عفونت های شدید در لثه را یک دندانپزشک نمی تواند انجام دهد و این کار از عهده جراح دندانپزشک بر می آید همچنین تخصص و دوره هایی که جراح دندانپزشک و دندانپزشک باید داشته باشند بسیار متفاوت می باشد.

بسیار از شما همراهان عزیز سپاس گزاریم که تا پایان مقاله همراه ما بودید. ما در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا اطلاعات به روزی درباره بهترین جراح دندانپزشک در سعادت آباد در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات و پیشنهاد های خود را از طریق سایت دندانپزشکا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا