ایمپلنت

بهترین دکتر ایمپلنت در ونک【سال1403】❤️ + لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر ایمپلنت در ونک را به شما معرفی کنیم. همان طور که می‌دانید، ونک به عنوان یکی از محله‌های معروف در تهران، شامل بسیاری از مراکز دندانپزشکی برجسته است که خدمات ایمپلنت را به خوبی ارائه می‌دهند. بهترین دکتر ایمپلنت در ونک، به عنوان یک متخصص با تجربه و کاربلد باید دارای ویژگی‌هایی مانند: تخصص عالی در زمینه ایمپلنت، دانش بروز و آشنایی با تکنولوژی‌های نوین، تجربه کاری گسترده، نظم و دقت در انجام روش‌های جراحی، و هم چنین مهارت در برقراری ارتباط موثر با بیماران به منظور راحتی و رضایت آن‌ها باشد

ایمپلنت دندان چیست ؟

در گذشته، روش‌های درمانی متداول برای جایگزینی دندان‌های از‌دست‌رفته شامل: پروتزهای متحرک و پل های دندانی بود، اما با پیشرفت تکنولوژی و علم دندانپزشکی، روش جدید و موثری به نام ایمپلنت در دندانپزشکی معرفی شد که یک روش جایگزین دندان ثابت است که به طور مصنوعی دندان از‌دست‌رفته را با استفاده از یک پیچ یا فلزی که معمولا تیتانیوم است، جایگزین می‌کنند و این فرایند از طریق جراحی، در چند مرحله انجام می‌شود و نتیجه‌ای مطلوب را به بیمار ارائه می‌دهد.

ایمپلنت دندان برای بازسازی دندان‌ها و تکمیل فضای خالی ناشی از دست دادن یک یا چند دندان به کار می‌رود که شامل سه بخش پیچ ایمپلنت، آبتمنت و پروتز دندانی است. پیچ ایمپلنت به صورت جراحی در استخوان فک‌ها قرار می‌گیرد. معمولا از تیتانیوم ساخته می‌شود که با بافت استخوانی هماهنگی خوبی دارد و به طور محکم در استخوان تثبیت می‌شود که به عنوان پایه عمل می‌کند و به بخش‌های دیگر ایمپلنت متصل می‌شود

آبتمنت به پیچ ایمپلنت متصل شده و به عنوان رابط بین پیچ ایمپلنت و پروتز دندان قرار می‌گیرد. پروتز دندان به عنوان دندان مصنوعی به پایه ایمپلنت متصل می‌شود. پروتز دندان معمولاً از موادی مانند پرسلن یا آکریلیک ساخته می‌شود و برای تطابق بهتر با دندان‌های طبیعی، شکل و رنگ پروتز دندان متناسب با دندان‌های اطراف تنظیم می‌شود.

ایمپلنت دندان چیست ؟

وظایف بهترین دکتر ایمپلنت در ونک

 • تشخیص و بررسی: بهترین دکتر ایمپلنت در ونک، ابتدا باید بیمار را معاینه کند و وضعیت دهان و فک‌هایش را بررسی کند. این شامل: ارزیابی سلامت عمومی، عکسبرداری، بررسی استخوان فک و تعیین سازگاری بیمار با ایمپلنت دندان می‌شود.
 • برنامه‌ریزی و طراحی: بعد از تشخیص، دکتر ایمپلنت برنامه‌ریزی دقیقی برای درمان بیمار انجام می‌دهد. این شامل: بررسی تعداد و موقعیت ایمپلنت‌ها، تعیین نوع و اندازه ایمپلنت‌ها و طراحی تاج دندان مصنوعی است.
 • جراحی ایمپلنت: جراحی ایمپلنت دندان شامل: تزریق دارو بی‌حسی، پیش‌آماده‌سازی استخوان، درج پیچ یا آبتمنت در استخوان فک و در نهایت بستن بافت‌ها است.
 • ترمیم‌دهی و تاج دندان: پس از جراحی، آبتمنت به پیچ ایمپلنت درج شده در استخوان فک، بسته می‌شود. این اتصال باید سفت و پایدار باشد تا ایمپلنت، دندان را به خوبی نگه دارد. دکتر ایمپلنت باید اتصال محکمی بین تاج دندان مصنوعی و آبتمنت ایجاد کند. این اتصال می‌تواند با استفاده از پیچ‌ها، مهره‌ها و چسب‌های خاص صورت بگیرد.
 • مراقبت و پیگیری: بهترین دکتر ایمپلنت در ونک مسئول مراقبت و پیگیری بعد از انجام ایمپلنت دندان است، این شامل: بررسی و نظارت بر فرآیند بهبودی و التیام استخوان و بافت‌های دور ایمپلنت، بررسی و تنظیم تاج دندان مصنوعی، ارائه راهنمایی‌های بهداشت دهان و دندان به بیمار است.
 • رهبری تیم: دکتر ایمپلنت، در برخی موارد پیچیده‌تر، نقش رهبری تیم درمان را نیز بر عهده می‌گیرد به این معنی است که او با دیگر متخصصان دندانپزشکی همکاری می‌کند تا بهترین نتیجه را برای بیماران خود ایجاد کند.
 • آموزش و آگاهی: دکتر ایمپلنت باید بیمار را در مورد روش‌ها و مراقبت‌های لازم بعد از ایمپلنت دندان، آموزش دهد.

5 تا از بهترین دکتر ایمپلنت در ونک را بشناسید!

دکتر سارگل زراست وند

تمامی خدمات زیبایی و درمانی دندانپزشکی توسط متخصصین و استاد دانشگاه

خدمات:

 • ایمپلنت
 • ترمیم
 • لمینت
 • کامپوزیت
 • بیلیچینگ
 • عصب کشی
 • جرمگیری

آدرس: تهران خیابان شریعتی نرسیده به پل رومی ساختمان رسا پلاک ۱۷۳۰ طبقه ۵ واحد۲۰

شماره تماس:

09190353493 – 02122009690

دکتر محمد‌رضا دل‌آرام

دکتر محمد رضا دل آرام

دکتر محمد‌رضا دل‌آرام، پریودونتیست برجسته و جراح دهان و فک و صورت هستند. ایشان عضو انجمن پریودونتیست‌های ایران، انجمن ایمپلنتولوژی ایران، انجمن آکادمی ایمپلنتولوژی آمریکا و انجمن آکادمی پریودونتولوژی آمریکا می‌باشند. دکتر دل آرام در حوزه جراحی‌های پیشرفته دهان و فک و صورت متخصص هستند و یک کورس در امپلانتولوژی در implantologie klinik در اولسبرگ، آلمان را به پایان رسانده‌اند و مقالات علمی پژوهشی خود را در ژورنال‌های داخلی و بین‌المللی منتشر کرده‌اند.

خدمات:

 • ایمپلنت و کاشت دندان
 • بازسازی بی دندانی کامل
 • جراحی لثه
 • جراحی دندان نهفته
 • درمان ریشه یا عصب کشی دندان

آدرس: : تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، ساختمان پزشکان صدرا، پلاک 8، واحد 4

دکتر رضا نوری

دکتر رضا نوری

دکتر رضا نوری، جراح فک و صورت با تخصص و تجربه بالا و فارغ‌التحصیل دکترا عمومی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستند و در سال ۱۳۹۱ دوره دکتری تخصصی جراحی فک و صورت را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به پایان رسانده‌اند. ایشان هم‌چنین دارای بورد تخصصی می‌باشند و در حال حاضر به عنوان استادیار در دانشگاه علوم پزشکی فعالیت می‌کنند. تجربه و تخصص دکتر نوری در جراحی فک و صورت، همراه با فلوشیپ و کورس‌های بین‌المللی، نشان از تعهد ایشان به بروز رسانی دانش خود و استفاده از روش‌های پیشرفته در زمینه ایمپلنت دندان و جراحی فک و صورت است.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • ارتودنسی
 • جراحی فک و صورت
 • درمان ریشه دندان
 • ترمیمی و زیبایی (طراحی لبخند)

آدرس: تهران، میدان ونک، حد فاصل گاندی و جهان کودک، جنب داروخانه جهان کودک، ساختمان 61، طبقه 4، واحد 19

دکتر شهریار الیاهو

دکتر شهریار الیاهو

دکتر شهریار الیاهو، یک پریودنتیست و ایمپلنتولوژیست حرفه‌ای هستند. ایشان در سال ۱۳۷۱ وارد دانشگاه تهران در رشته دندانپزشکی شدند و در سال ۱۳۹۳ دوره تخصصی جراحی لثه و ایمپلنت را به پایان رساندند. دکتر الیاهو با تمرکز بر جراحی لثه و کاشت ایمپلنت دندانی، بهترین روش‌ها و تکنیک‌های درمانی را به کار می‌گیرند و با تلاش و پیگیری مداوم در حال بهبود و بروزرسانی دانش و تکنولوژی‌ خود در زمینه جراحی لثه و ایمپلنت می باشند.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان
 • لمینت دندان
 • طراحی لبخند
 • ترمیم و ریمو کامپوزیت
 • روکش سرامیکی

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، روبروی بیمارستان بقیه الله، بعد از خیابان گلدشت، ساختمان پزشکان سحر، پلاک 207، طبقه 5، واحد 20

دکتر محمد جعفریان

دکتر محمد جعفریان

دکتر محمد جعفریان متخصص در جراحی دهان، فک و صورت و دارای بورد تخصصی در این حوزه می‌باشند. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده و در بخش گروه جراحی دهان، فک و صورت فعالیت می‌کنند. تجربه و تخصص دکتر جعفریان در جراحی دهان، فک و صورت، همراه با فعالیت در دانشگاه و انجام تحقیقات پیشرفته، نشان از تعهد و تجربه در ایمپلنت می باشد.

خدمات:

 • جرم گیری دندان
 •  کشیدن و پر کردن دندان
 •  خدمات ترمیم و پر کردن دندان‌ها
 •  جایگذاری ایمپلنت دندانی
 •  لمینت

آدرس: تهران، ونک، خیابان ولیعصر، 200 متر پایین تر از میدان ونک، جنب پاساژ خورشید، پلاک 126، طبقه 2، واحد 6

ماندگاری ایمپلنت دندان به چه عواملی بستگی دارد ؟

کیفیت مواد: ایمپلنت معمولا از جنس تیتانیوم بوده و به علت ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی مناسب، از جمله مقاومت در برابر خوردگی و سازگاری بالا با بافت‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای تضمین کیفیت، بهتر است ایمپلنت، از تولیدکنندگان معتبر و با استانداردهای بین‌المللی تامین شود.

سلامت عمومی بیمار: بیمارانی که دچار بیماری‌های استخوانی، عفونت‌های مزمن دهانی یا بیماری‌های سیستمیک مانند دیابت هستند، ماندگاری ایمپلنت در آن‌ها نسبت به افراد سالم کم‌تر است و مراجعه‌کننده باید در وضعیت عمومی خوبی باشد تا بتواند درمان ایمپلنت را تحمل کند.

مراقبت‌های پس از جراحی: بهترین دکتر ایمپلنت در ونک ممکن است داروها و مسکن‌هایی تجویز کند تا درد پس از جراحی را کاهش دهد و هم چنین در روز‌های اولیه پس از جراحی ایمپلنت دندانپزشک، مصرف مواد غذایی نرم و مایع را نیز توصیه می کند.

سلامت لثه و استحکام استخوان: وجود لثه سالم و استحکام استخوان اطراف ایمپلنت، عامل مهمی در ماندگاری آن است. برای حفظ این وضعیت، رعایت بهداشت دهانی منظم و صحیح از جمله: مسواک زدن، دو بار در روز به مدت دو دقیقه، استفاده از نخ دندان و محلول ضدعفونی‌کننده دهانی به حفظ سلامت لثه و استحکام استخوان کمک می‌کند. مصرف رژیم غذایی سالم که شامل: میوه‌ها، سبزیجات، ماهی، گوشت سفید و محصولات لبنی باشد، به تامین مواد غذایی و ویتامین‌های مورد نیاز برای سلامت لثه و استحکام استخوان کمک می‌کند.

ماندگاری ایمپلنت دندان به چه عواملی بستگی دارد ؟

هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان ممکن است بسیار متغیر باشد. ایمپلنت‌های سرامیکی معمولا هزینه بیشتری نسبت به ایمپلنت‌های تیتانیومی دارند و برای استقرار ایمپلنت دندان، ممکن است نیاز به درمان قبلی مانند خارج کردن دندان عفونی یا عمل جراحی پروتزی داشته باشید. این هزینه‌ها نیز به هزینه کل افزوده می‌شود. هزینه ایمپلنت دندان در هر شهری ممکن است متفاوت باشد و معمولا پزشکان با تجربه و متخصص در زمینه ایمپلنت دندان، تعرفه درمانی بیشتری دارند.

کلام آخر

در نهایت تجربه و تخصص در زمینه ایمپلنت دندان، رویکرد درمانی، نظرات بیماران و هم چنین رابطه دوستانه با دندانپزشک تماما در انتخاب بهترین دکتر ایمپلنت در ونک موثر است. دکتر ایمپلنت باید تجربه و دانش لازم را در زمینه جراحی ایمپلنت دندان داشته باشد و با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته و تجهیزات مناسب به بهبود عملکرد دهان بیمار کمک کند

باتشکر از شما که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. هدف ما در این مقاله، معرفی بهترین دکتر لمینت در ونک است. امیدواریم توانسته باشیم تا حدودی  در این مورد به شما کمک کرده باشیم و مطالب ذکر شده برایتان مفید واقع شده باشد.در صورتی که هرگونه انتقاد و پیشنهادی دارید، می‌توانید از طریق سایت با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ستایش نیری

ستایش نیری نویسنده مجله دندانپزشکا هستم. علاقه زیادی به موضوعات پزشکی دارم. سعیم بر تولید محتواهای پزشکی مفید و کارآمده. امیدوارم از مقاله‌های من لذت کافی رو برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا