بلیچینگ

10 تا از بهترین دکتر بلیچینگ در سعادت آباد⚡【سال1403】⭐

بلیچینگ دندان روشی است که برای سفید کردن دندان هایی که به دلیل مصرف دخانیات یا مواد رنگ دانه دار مثل قهوه بیش از حد و یا این که به دلیل ژنتیک و گذر زمان، لک دار و دچار رنگ گرفتگی شده اند. سفید کردن دندان با روش های خانگی نیز قابل انجام است اما ممکن است باعث آسیب به لثه و مینای دندان شود و در عین حال ماندگاری آن بسیار کم باشد. انجام بلیچینگ توسط یک دندانپزشک متخصص مزایای بسیاری دارد که ما در مورد این موضوع در ادامه صحبت خواهیم کرد. همچنین می خواهیم شما را با تعدادی از بهترین دکتر بلیچینگ در سعادت آباد را به شما معرفی کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چه زمانی برای بلیچینگ دندان باید اقدام کرد؟

در صورتی که دندان ها دارای لکه های سطحی یا عمیق تر باشند، رنگ دندان ها به دلیل خوردگی، استفاده از ترکیبات قهوه، تنباکو و سایر مواد رنگزایی کننده تغییر خواهد کرد، در این صورت انجام بلیچینگ برای بازگرداندن رنگ طبیعی به دندان ها و رفع ایرادات مثر خواهد بود.

در صورتی که فردی بر اساس سلیقه و تمایلات بخواهد دندان هایی به رنگ سفیدتر و درخشان تری داشته باشد، با بلیچینگ دندان می تواند به خواسته خود برسد. با این حال، قبل از شروع به بلیچینگ دندان، بهتر است با دندانپزشک زیبایی مشورت نمود تا از میزان اثرگذاری اطمینان حاصل کرد. لازم به ذکر است که باید چنین اقداماتی نزد متخصص این کار مثل بهترین دکتر بلیچینگ در سعادت آباد انجام گیرد.

چه زمانی برای بلیچینگ دندان باید اقدام کرد؟

مراحل انجام بلیچینگ دندان

بهترین دکتر بلیچینگ در سعادت آباد طی مراحل مشخصی بلیچینگ دندان را انجام می دهد. این مراحل به ترتیب عبارتند از:

ارزیابی وضعیت دندان ها: در این مرحله، بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران وضعیت دندان ها را بررسی می کند تا ببیند آیا بلیچینگ دندان برای فرد مناسب است یا خیر. اگر دندان ها دارای لکه های عمیقی باشند، بلیچینگ دندان ممکن است نتواند بهترین نتیجه را به دست آورد.

پاکسازی دندان ها: سپس دندانپزشک دندان ها را با استفاده از ابزارهای خاص پاکسازی می کند تا لایه های روغنی، پلاک و سایر آلودگی های روی دندان ها را از بین ببرد.

پوشش لثه: حالا بهترین دکتر بلیچینگ در سعادت آباد با پوشش خاصی لثه را با استفاده از یک چسب حفاظتی محافظت می کند تا از تماس بلیچینگ ژل با لثه جلوگیری کند.

اعمال ژل بلیچینگ: پس از آن دکتر ژل بلیچینگ را روی دندان ها اعمال می کند و آن را به دقت پخش می کند. ژل بلیچینگ معمولا حاوی پراکسید هیدروژن یا کربامید پراکسید است.

استفاده از لیزر: در این مرحله، دندانپزشک از نور خاصی برای فعال‌سازی ژل بلیچینگ استفاده می کند. این نور معمولا از یک لامپ خاص یا لیزر استفاده می شود.

شستشو و پایان: در نهایت بهترین دکتر بلیچینگ در تهران، ژل بلیچینگ را از دندان ها پاک می کند و دندان ها را با آب شستشو می دهد. سپس پوشش لثه را برمی دارد و وضعیت دندان ها را بررسی می کند.

10 تا از بهترین دکتر بلیچینگ در سعادت آباد را بشناسید!

دکتر نرگس عامری

دکتر نرگس عامری

خانم دکتر نرگس عامری، متخصص پروتز زیبایی و ایمپلنت با شماره نظام پزشکی 133307 یکی از متخصصان حرفه ‌ای و مطرح در شمال تهران می ‌باشند. ایشان بنابر سطح علمی بالایی که دارند، علاوه بر انجام طبابت و ارائه خدمات زیبایی دهان و دندان، به تدریس علوم دندانپزشکی در دانشگاه تهران به عنوان استادیار و یکی از اعضای هیئت علمی مشغول هستند. دکتر عامری یکی از رتبه‌ های برتر در بورد تخصصی بوده و یکی از بهترین دکتر بلیچینگ در سعادت آباد به شمار می ‌روند. ساعت پاسخگویی کلینیک ایشان واقع در بلوار دادمان، از ساعت 10 صبح تا 7 شب می‌ باشد.

خدمات:

 • ایمپلنت و پروتز دندانی
 • کشیدن و جراحی دندان عقل
 • بلیچینگ و بروساژ
 • کامپوزیت ونیر

آدرس: سعادت آباد، بلوار دادمان، خیابان فخار مقدم، نبش پارکینگ مجتمع آرن، پلاک 72، طبقه دوم، واحد سوم

دکتر سمیه مهرابی

دکتر سمیه مهرابی

خانم دکتر سمیه مهرابی با شماره نظام پزشکی 130302 از دندانپزشکان مطرح و به نام در تهران می ‌باشند. ایشان متخصص ارتودنسی بوده و در زمینه ناهنجاری ‌های فک و صورت دارای بورد تخصصی هستند. از جمله اقدامات ایشان که رضایت بی شمار مراجعین و بیماران را به همراه دارد، درمان ارتوسرجری و اصلاح مشکلات فکی و عدم تقارن آن ها در کودکان و بزرگسالان می ‌باشد. علاوه بر انجام ارتودنسی، ایشان در انجام خدمات زیبایی و اصلاح طرح لبخند بسیار ماهر می ‌باشند و از این رو یکی از بهترین دکتر بلیچینگ در سعادت آباد نیز به شمار می ‌روند. خانم دکتر همه روزه از ساعت 16  الی 20 در مطب خود واقع در میدان کاج حاضر می‌ باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت برای کودکان و بزرگسالان
 • ارتودنسی شفاف
 • درمان مشکلات فکی و اصلاحات رشد فک برای کودکان
 • اصلاح طرح لبخند و فیسینگ
 • بلیچینگ و جرم‌ گیری دندان

آدرس: سعادت آباد، بعد از میدان کاج، کوچه نهم، پلاک 24، طبقه اول، واحد 2

دکتر مونا نوروز

دکتر مونا نوروز

یکی دیگر از بهترین دکتر بیلیچینگ در سعادت آباد، خانم دکتر مونا نوروز با شماره نظام پزشکی 139050 می‌ باشد. ایشان به دلیل ارتباط قوی با بیماران و رفتار مهربان و دلسوزانه و صبوری در طی مراحل کار، به عنوان یکی از خوش اخلاق ‌ترین دندانپزشکان شناخته می شوند که همین موضوع باعث حس اعتماد و آرامش بیماران می ‌شود. علاوه بر داشتن ویژگی‌ های اخلاقی خوب، ایشان در حرفه خود نیز بسیار مسلط بوده و با مهارت کامل آن را به اتمام می ‌رسانند و منجر به جلب رضایت بیماران خود می شوند.

خدمات:

 • بلیچینگ دندان
 • عصب کشی و ترمیم دندان آسیب دیده
 • کامپوزیت و لمینت
 • اصلاح طرح لبخند

آدرس: سعادت آباد، نبش عاطفی غربی، برج صبا، طبقه دهم، واحد 103

دکتر نرگس محمدی خوشرو

دکتر نرگس محمدی خوشرو

اگر همچنان در لیست خود به دنبال یکی از بهترین دکتر بلیچینگ در سعادت آباد هستید، قطعا خانم دکتر محمدی گزینه ای مطمئن و قابل اعتمادی می‌ باشند. ایشان متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی بوده و عضو سازمان نظام پزشکی کل کشور با شماره 69771 می ‌باشند. کسانی که تصمیم به مراجعه به مطب ایشان دارند باید بدانند که ساعت کاری حضور خانم دکتر در کلینیک از ساعت 12 الی 20 می ‌باشد.

خدمات:

 • بلیچینگ و سفید نمودن دندان
 • از بین بردن فاصله بین دندان ‌ها
 • جرم‌ گیری
 • اصلاح طرح لبخند و خدمات زیبایی
 • رفع نامنظمی دندان ‌ها بدون ارتودنسی

آدرس: سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، پس از بیمارستان پارسیان، پلاک 27، طبقه سوم، واحد 7

دکتر پریچهر پورشکیبایی

دکتر پریچهر پورشکیبایی

خانم دکتر پریچهر پورشکیبایی جراح و دندانپزشکی به نام و حاذق در تهران می ‌باشند. ایشان با مدرک تخصص به درمان بیماری ‌ها و ارائه خدمات زیبایی به صورت حرفه ‌ای و با بهترین مواد و تجهیزات می پردازند. شماره نظام پزشکی ایشان نیز 120896 می‌ باشد. دکتر پور شکیبایی همه روزه ساعت 10 صبح تا 20 در حال خدمت رسانی به بیماران در کلینیک خود هستند. ایشان در ابتدا با ویزیت و معاینه دقیق، میزان تاثیر درمان صورت گرفته و نکات مربوط به آن را به بیمار گوشزد می ‌کنند و از درمان ‌های پرهزینه و سخت برای آن ها پرهیز می‌ کنند. مطب ایشان نیز بیش از 15 سال سابقه ارائه خدمات به کودکان و بزرگسالان دارد. ایشان نیز بدون شک یکی از بهترین دکتر بلیچینگ در سعادت آباد می ‌باشند.

خدمات:

 • عصب کشی و رفع پوسیدگی دندان‌ ها
 • ایمپلنت
 • پروتز دندانی
 • کامپوزیت و بستن فاصله دندان ‌ها
 • سفید کردن دندان

آدرس: سعادت آباد، 38 غربی، بن ‌بست یاس، ساختمان پزشکان یاس، واحد 34، طبقه سوم

عوارض و معایب انجام بلیچینگ دندان چیست؟

انجام بلیچینگ دندان ممکن است با عوارضی همراه باشد که عبارتند از:

 • یکی از عوارض شایع بلیچینگ دندان، حساسیت دندانی است که ممکن است به دلیل تغییرات در ساختار دندان ها و آسیب به لایه های حساس دندان ها ایجاد شود.
 • برخی از مواد شیمیایی استفاده شده در بلیچینگ دندان ممکن است باعث آسیب به بافت های لثه شود و عفونت و التهاب را ایجاد کند.
 • در برخی از موارد، بلیچینگ دندان ممکن است باعث تغییر رنگ پوست دور دهان و لب ها شود.
 • بعضی از مواد شیمیایی استفاده شده در بلیچینگ دندان ممکن است باعث خشکی دهان شود.
 • استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی در بلیچینگ دندان ممکن است باعث آسیب به سطح دندان شود و آسیب های جدی را ایجاد کند.
عوارض و معایب انجام بلیچینگ دندان چیست؟

تفاوت بروساژ و بلیچینگ دندان چیست؟

بروساژ و بلیچینگ دندان دو روش مختلف برای بهبود رنگ دندان ها هستند. بروساژ به معنای سنگ‌زدن دندان ها است و با استفاده از ابزارهای خاصی مانند سنگ‌زنی، لایه‌های رنگی و لکه‌های سطحی روی دندان ها را از بین می‌برد. این روش برای دندان هایی که به دلیل مصرف طولانی مواد غذایی و نوشیدنی های تیره و غیره، جرم دار شده‌اند مناسب است.

بلیچینگ دندان به معنای سفید کردن دندان ها است و با استفاده از ژل‌های حاوی پراکسید هیدروژن یا کربامید پراکسید، رنگ دندان ها را به صورت شیمیایی تغییر می‌دهد. این روش برای دندان هایی که به دلیل عوامل مختلف از جمله سن، دخانیات، مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های تیره و غیره، زنگ دار شده‌اند مناسب است.

کلام آخر

امروزه اقدامات بسیاری برای بهبود ظاهر دندان ها وجود دارد که یکی از آن ها بلیچینگ یا همان سفید کردن دندان می باشد. ما در این مقاله در مورد مراحل انجام آن و برخی نکات دیگر صحبت کردیم. همچنین لیستی از بهترین دکتر بلیچینگ در سعادت آباد را نیز ارائه دادیم. امیدواریم از مطالب ارائه شده بهره لازم را برده باشید. از همراهی تان سپاس گزاریم و منتظر دریافت نظرات شما هستیم.

آیا ممکن است بلیچینگ دندان به دندان ها آسیبی بزند؟

تا به حال عوارض و آسیبی از انجام بلیچینگ دندان شنیده نشده، مگر در افرادی که به طور افراطی و چندین بار در سال از این روش استفاده کرده باشند.

آیا در دوران بارداری می توان بلیچینگ دندان را انجام داد؟

نه تنها در روش بلیچینگ دندان بلکه در تمامی روش های سفید کردن دندان به علت استفاده از سفید کننده های شیمیایی ممکن است این مواد بر روی سلامتی جنین تاثیر بگذارد، پس توصیه می شود از انجام این روش ها در دوران بارداری و شیردهی بپرهیزید.

ماندگاری سفیدی دندان ها بعد از بلیچینگ چه مدت است؟

ماندگاری سفیدی دندان ها بعد از بلیچینگ دندان کاملا مرتبط به مواد غذایی است که مصرف می کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا